Obyczajowy 1970

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 9 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Karol Matulak to nowy uczeń w nowej klasie. Stara się zaprzyjaźnić z pewną grupą osób, która cieszy się poważaniem wśród pozostałych uczniów. Udaje mu się to. Zaczyna uczestniczyć w chuligański wybrykach rówieśników. Jeden z nich kończy się pobiciem niewinnego chłopca.
Ewa Lipska absolwentka akademii medycznej po ukończeniu studiów wyjeżdża na wieś, aby podjąć pracę lekarki w wiejskiej przychodni. Perypetie młodej pani doktor związane są nie tylko z niewielkim doświadczeniem w zawodzie. Musi pokonywać codzienne trudności związane z praktyką lekarską w prowincjonalnej przychodni. Aby zyskać zaufanie pacjentów, musi również nauczyć się rozmawiać z ludźmi o odmiennej mentalności. Dziewczynie, która całe życie spędziła w wielkim mieście, nie jest łatwo przyzwyczaić się do nowych warunków.
PRL-owska prowincja przełomu lat 60. Mały jest chłopcem ze wsi, który przyjechał, aby pracować na budowie. Piękna studentka Natalia przeprowadza z nim ankietę na temat hoteli robotniczych. Młodzieniec zaczyna się w niej podkochiwać, jednak bez wzajemności. Ta po jakimś czasie zaprasza go do siebie, jednak przed samym spotkaniem musi wyjechać z rodzicami. Chłopak po przyjeździe zastaje w domu tylko służącą Anię, która przekazuje mu list od Natalii…


Tristana

7,2
Tristana jest młodą dziewczyną, której właśnie zmarła matka. Jej opiekunem zostaje Don Lope, szanowany arystokrata w podeszłym wieku. Na początku łączą ich stosunki ojciec-córka. Szybko jednak, Don Lope, zaczyna zmieniać swoje podejście do Tristany i staje się zaborczy w stosunku do niej. Dziewczyna postanawia uciec od niego z młodym malarzem Horacio. Wracają jednak po dwóch latach, ponieważ u Tristany wykryto nowotwór kości, a jej ostatnią wolą jest umrzeć w domu Don Lope.
Film odnosi się w szczególności do małżeństw mieszanych i ich trudności ze strony czarnej społeczności. Wędrówka młodego czarnego mężczyzny, eleganckiego dandysa, który przybył do Paryża, aby znaleźć swoją młodą białą żonę i ich małą dziewczynkę.
Nienagannie uczciwy obywatel Łukasz Kwiatkowski, nauczyciel matematyki w liceum, wraca późnym wieczorem do domu, będąc zamyślonym nagle zderza się z pijanym mężczyzną. Po chwili okazuje się, że nie ma portfela, prosi więc nietrzeźwego pana o zwrot, a ten natychmiast mu go oddaje. Kłaniają się sobie i każdy idzie w swoją stronę. W domu Pan Kwiatkowski jednak odkrywa, że swój portfel zostawił na stole, zatem nieświadomie "ograbił" pana w stanie nietrzeźwości, z którym się zderzył na ulicy. Na domiar złego (dla naszego bohatera, ktoś inny może by się nawet ucieszył), w portfelu znajduje się całkiem spora gotówka. Nasz pan nauczyciel jednak nie ma wyjścia, musi portfel oddać, ale jak odnaleźć jego właściciela?
Film, całkowicie pozbawiony dialogów, który opowiada historię rodzenia się uczuć przyjaźni, zawodu i zazdrości.
Adaptacja filmowa noweli Jarosława Iwaszkiewicza. Czterdziestoletni Karol Starski mieszka samotnie w leśniczówce. Nie osiągnął sukcesu zawodowego, nie ułożyło się też życie osobiste. Rozpadło się jego małżeństwo, a chory na serce mężczyzna pragnie tylko spokoju. Nawet w imieniny, które przypadają w listopadowy ponury dzień. Spotyka go jednak niespodzianka – zjawia się nagle matka, której nie widział 4 lata. Karol ma do niej żal, że poświeciła się karierze aktorskiej, nigdy nie ofiarowała mu macierzyńskiej miłości. Czy szczera i bolesna rozmowa matki z synem jest w stanie cokolwiek zmienić po tak wielu latach?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…