Aktualizacja danych na tej stronie należy dokonywać poprzez stronę nagród
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" Telewizja Polska SA, Polskie Radio SA i miasto Sopot |
|||
---|---|---|---|
2019 |
Zwycięzca Spektakl Teatru TV |
Wielka Nagroda Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie |
|
2018 |
Zwycięzca Spektakl Teatru TV |
Reżyseria |
|
2017 |
Zwycięzca Spektakl Teatru TV |
Twórcza realizacja telewizyjna |
|
2016 |
Zwycięzca Spektakl Teatru TV |
Reżyseria |
|
2015 |
Zwycięzca Słuchowisko Teatru PR |
Grand Prix za rolę "Georges’a Mélièsa w słuchowisku "Podróż na Księżyc" Moniki Milewskiej, reż. Anna Wieczur-Bluszcz, zgłoszonym do konkursu przez Program 2 Polskiego Radia" |
|
2014 |
Zwycięzca Spektakl Teatru TV |
Nagroda Honorowa im. Krzysztofa Zaleskiego "za twórczość odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki, umocowaną w pamięci i historii, dotyczącą problemów współczesności" |
|
2013 |
Zwycięzca Spektakl Teatru TV |
Grand Prix za rolę |
|
2006 |
Zwycięzca Spektakl Teatru TV |
Grand Prix |
|
2006 |
Zwycięzca Spektakl Teatru TV |
Grand Prix za adaptację / reżyserię |
|
2005 |
Zwycięzca Spektakl Teatru TV |
Pozaregulaminowe specjalne nagrody honorowe |
|
Węże |
|||
2019 |
Nominacja Występ poniżej talentu |
||
Wielki Splendor Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia |
|||
2017 |
Zwycięzca Splendor Splendorów |
||
Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest" Fundacja Biuro Kultury |
|||
2017 |
Zwycięzca Nagroda specjalna jury |
Złoty Anioł za Całokształt Twórczości |
|
Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa |
|||
2016 |
Zwycięzca Platynowy Szczeniak |
||
Nagrody miesięcznika "Teatr" |
|||
2016 |
Zwycięzca Nagroda Specjalna |
"dyrektorowi artystycznemu Teatru Narodowego, za nadanie wyjątkowego kształtu obchodom 250. rocznicy powstania sceny narodowej w Polsce, o czym świadczą znakomite premiery z udziałem całego zespołu: "Kordian" Juliusza Słowackiego w jego reżyserii, "Dziady" Adama Mickiewicza w interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa i "Pan Tadeusz" – wszystkie słowa Mickiewicza w reżyserii Piotra Cieplaka, a także rocznicowe wydanie serii świetnych monografii poświęconych dziejom Teatru Narodowego w Warszawie" |
|
1994 |
Zwycięzca Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza |
"za tytułową rolę w przedstawieniu „Ryszard III” Williama Shakespeare'a w Teatrze Polskim w Warszawie" |
|
Nagroda im. Zygmunta Hübnera "Człowiek teatru" przyznawana przez Fundację Teatru Myśli Obywatelskiej im. Zygmunta Hübnera |
|||
2015 |
Zwycięzca - |
||
Nagroda Gustaw przyznawana przez Związek Artystów Scen Polskich |
|||
2014 |
Zwycięzca - |
za "całokształt twórczości artystycznej" |
|
Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida |
|||
2012 |
Zwycięzca Teatr |
"za reżyserię dramatu "Udręka życia", Teatr Narodowy w Warszawie" |
|
Nagrody AICT/ IATC Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Teatralnych (Association Internationale des Critiques du Theatre) |
|||
2008 |
Zwycięzca Nagroda im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego |
"za osiągnięcia aktorskie i reżyserskie oraz konsekwentne budowanie modelu Teatru Narodowego" |
|
Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie |
|||
1973 |
Zwycięzca Gwiazda Filmowego Sezonu |
||
Złote Maski |
|||
1971 |
Zwycięzca Złota Maska |
nagroda przyznawana w plebiscycie "Ekspressu Wieczornego" |
|
Złoty Ekran przyznawany przez pismo "Ekran" |
|||
1971 |
Zwycięzca Złoty ekran |
Kreacje aktorskie |
Proszę czekać…