Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Oliver Stone |
7,4
|
|
George Parra
(asystent)
|
||
Richard Patrick
(asystent)
|
||
Paul F. Bernard
(asystent)
|
||
Danielle Rigby
(asystent)
|
||
Diane Calhoun
(asystent)
|
||
Allan Graf
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
John G. Scotti
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Amy Schmidt
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Michelene Mundo
(asystent) (dodatkowy) (druga ekipa)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Oliver Stone |
7,4
|
|
John Logan |
6,0
|
|
Elizabeth Ludwick-Bax
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Sherry Gallarneau
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
|
||
Lisa Amsterdam
(poprawki) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bruce A. Evans
(poprawki) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Raynold Gideon
(poprawki) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rob Huizenga
(poprawki) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary Ross
(poprawki) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Producenci | Ocena | |
Dan Halsted
producent
|
||
Lauren Shuler Donner
producent
|
||
Clayton Townsend
producent
|
||
Richard Donner
producent wykonawczy
|
7,5
|
|
Oliver Stone
producent wykonawczy
|
7,4
|
|
Eric Hamburg
współproducent
|
||
Jonathan Krauss
współproducent
|
||
Richard Rutowski
współproducent
|
||
Terry Miller
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Mel City
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Oscar Aguirre
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Simona Aranda
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Daniel Cape
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Allan Chaykin
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kenneth Close
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Marilu Cristina Flores
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Dominic Giannetti
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jeremy Haak
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Eduardo Lytton
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Gary MacPherson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Les McDonough
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Roberta Riordan
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jill Rudison
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Rose Warner
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jennifer Webb
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Lisbeth Wynn-Owen
kierownik produkcji (asystent)
|
||
LouAnn Wu
kierownik produkcji (asystent) (dodatkowy)
|
||
Michael Jackman
nadzorca postprodukcji
|
||
Allison Dillard
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Johnny Egan
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stan Eutsey
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christian Ramirez
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary A. Rogers
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Romy Stevenson
kierownik produkcji (asystent) (Dallas) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bill Daly
nadzorca postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Willis
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Al Pacino
Tony D'Amato
|
9,0
|
|
Cameron Diaz
Christina Pagniacci
|
7,0
|
|
Dennis Quaid
Jack "Cap" Rooney
|
7,7
|
|
James Woods
Dr Harvey Mandrake
|
7,3
|
|
Jamie Foxx
Willie Beamen
|
7,2
|
|
LL Cool J
Julian Washington
|
7,0
|
|
Matthew Modine
Dr Ollie Powers
|
||
Jim Brown
Montezuma Monroe
|
||
Lawrence Taylor
Luther "Rekin" Lavay
|
6,0
|
|
Bill Bellamy
Jimmy Sanderson
|
||
Andrew Bryniarski
Patrick "Madman" Kelly
|
7,0
|
|
Lela Rochon
Vanessa Struthers
|
||
Lauren Holly
Cindy Rooney
|
6,6
|
|
Ann-Margret
Margaret Pagniacci
|
||
Aaron Eckhart
Nick Crozier
|
6,9
|
|
Elizabeth Berkley
Mandy Murphy
|
6,7
|
|
Charlton Heston
Komisarz
|
7,7
|
|
John C. McGinley
Jack Rose
|
7,1
|
|
James Karen
Ed Phillips
|
7,0
|
|
Gianni Russo
Johnny Polito
|
7,0
|
|
Duane Martin
Agent Williego
|
||
Clifton Davis
Tyrone Smalls, burmistrz
|
||
John Daniel
Andy Matter
|
||
Terrell Owens
On sam
|
||
Irving Fryar
On sam
|
||
Joe Schmidt
On sam
|
||
Ricky Watters
On sam
|
||
Patrick O'Hara
Tyler Cherubini
|
||
Jerry A. Sharp
McKenna
|
||
Marty Wright
Beastman
|
||
Mazio Royster
Skrzydłowy
|
||
Todd Smith
Skrzydłowy
|
||
Jamie Williams
Maskotka drużyny Knights
|
9,0
|
|
Craig Thomson
Silny skrzydłowy, końcowy
|
||
Greg Orvis
Silny skrzydłowy, końcowy
|
||
Rick Johnson
Taylor
|
||
Bjorn Nittmo
Kopiący
|
||
Matt Martinez
Obrońca drużyny Sharks
|
||
Pete Ohnegian
Środkowy drużyny Sharks
|
||
Brian E. O'Neal
Wspomagający drużyny Sharks
|
||
Robert L. Goff
Dodatkowy zawodnik
|
||
Joseph Unitas
Dodatkowy zawodnik
|
||
J.V. Goodman
Dodatkowy zawodnik
|
||
Skip McClendon
Dodatkowy zawodnik
|
||
Derrick Lassic
Dodatkowy zawodnik
|
||
Fred Lester
Dodatkowy zawodnik
|
||
Eric Miller
Dodatkowy zawodnik
|
||
Todd Eric Yeaman
Dodatkowy zawodnik
|
||
C. Ashley Sherman
Dodatkowy zawodnik
|
||
Connell Spain Jr.
Dodatkowy zawodnik
|
||
Otis Mounds
Dodatkowy zawodnik
|
||
Matt Storm
Dodatkowy zawodnik
|
||
Michael Osuna
Dodatkowy zawodnik
|
||
Connell Maynor
Dodatkowy zawodnik
|
||
Marty Hochertz
Dodatkowy zawodnik
|
||
Robert Gordon
Dodatkowy zawodnik
|
||
Barry Wagner
Dodatkowy zawodnik
|
||
Richard McKenzie
Dodatkowy zawodnik
|
||
Sean Hamlet
Dodatkowy zawodnik
|
||
Robert Grogan
Dodatkowy zawodnik
|
||
Nyle Wiren
Dodatkowy zawodnik
|
||
Michael Groh III
Dodatkowy zawodnik
|
||
Len Johnson
Dodatkowy zawodnik
|
||
Basil Proctor
Dodatkowy zawodnik
|
||
Mathew Keneley
Dodatkowy zawodnik
|
||
Kevin Reid
Dodatkowy zawodnik
|
||
Tony Egues
Trener drużyny Sharks
|
||
Marc Claus
Trener drużyny Sharks
|
||
Michelle A. Porachan
Trener drużyny Sharks
|
||
Tyler Cravens
Trener drużyny Sharks
|
||
James A. Bachand
Trener drużyny Sharks
|
||
Jason Rubenstein
Trener drużyny Sharks
|
||
Art Young
Sędzia
|
||
William Hanlon
Sędzia
|
||
Allan Graf
Sędzia
|
||
Joseph W. Underwood
Sędzia
|
||
Timothy F. Crowley
Sędzia
|
||
Steve Raulerson
Kapelan drużyny Sharks
|
||
Oliver Stone
Spiker telewizyjny na stadionie (niewymieniony w czołówce)
|
7,4
|
|
Phil Latzman
Kevin Branson
|
||
Barry Switzer
Komentator telewizyjny
|
||
Mark Robert Ellis
Trener rozgrywających
|
||
Anthony L. Tanzi
Trener drużyny Sharks
|
||
Joseph A. Wilson
Trener drużyny Sharks
|
||
Maggie Betts
Doradca burmistrza
|
||
Antares Davis
PR-owiec burmistrza
|
||
Liz Petterson
Dama do towarzystwa na zabawie u burmistrza
|
||
Lester Speight
Ochroniarz drużyny Sharks
|
6,0
|
|
Daniel Marino
Dziecko Capa Rooneya
|
||
Alexandra L. Hellman
Dziecko Capa Rooneya
|
||
Hunter White
Dziecko Capa Rooneya
|
||
Kirsten Krueger
Żona zawodnika
|
||
Tonya Oliver
Żona zawodnika
|
||
Mary Fanaro
Trenerka drużyny Sharks
|
||
Kathy Alzado Murray
Trenerka drużyny Sharks
|
||
Nikki Novak
Żona footballisty
|
||
Lisa Ann Phillips
Trenerka drużyny Sharks
|
||
Joanna Theobalds
Trenerka drużyny Sharks
|
||
Amy Dorris
Tonya Oliver
|
||
Sarah Penman
Trenerka drużyny Sharks
|
||
Sacha Voski
Trenerka drużyny Sharks
|
||
Cat Stone
Żona zawodnika
|
||
Carin Abnathy
Trenerka drużyny Sharks
|
||
Micah West
Żona Patricka "Madmana" Kelly'ego
|
||
Christy Tummond
Courtney
|
||
Eva Tamargo
Reporterka
|
||
Debbie Howard
Reporterka
|
||
Tucker Brown
Reporter
|
||
Bob St. Clair
Trener
|
||
Y.A. Tittle
Trener drużyny przeciwnej
|
||
Pat Toomay
Trener drużyny przeciwnej
|
||
Dick Butkus
Trener drużyny przeciwnej
|
||
Warren Moon
Trener drużyny przeciwnej
|
||
Johnny Unitas
Główny trener drużyny Knights
|
||
Bruce C. Hardy
Kapelan drużyny Knights
|
||
Moet Meira
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Rhonda Adams
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Glynnis Lawson
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Jessie Alexander
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Melissa Jayne
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Sarah Bredell
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Michelle Beisner
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Cleo Bayla
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Luna Abdi Mohamed
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Olivia Fullerton
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Biba Mbayi
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Jaime Bergman
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Dawn Crawford
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Gwendolyn Osborne
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Celia Evans
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Nichole Galicia
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
'Jaman' Janet Manns
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Andrea Horka
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Hermine Kraljevic
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Mercy Lopez
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Maria E. Heredia
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Jeannie Mustelier
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Delia Sheppard
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Donna Preudhomme
Dziewczyna na przyjęciu
|
||
Jack G. Spirtos
Kibic
|
||
Mauricio de la Vida
Kibic
|
||
Sean Stone
Kibic
|
||
Michael Stone
Kibic
|
||
Tara Stone
Kibic
|
||
Frank J. Adler
Kibic
|
||
Doug Cowden
Kibic
|
||
Antoni Corone
Kibic
|
||
Drew Rosenhaus
Spiker TV w apartamencie Williego
|
||
Hunter Reno
Reporter na zabawie u burmistrza
|
||
Dorothy J. Morrison
Matka Williego
|
||
Vincent DiFatta
Biznesmen na zabawie u burmistrza
|
||
Jim Gasser
Biznesmen na zabawie u burmistrza
|
||
Allen Reidel
Biznesmen na zabawie u burmistrza
|
||
Luciano Armellino
Barman u Tony'ego
|
||
Myriam Davoisne-Bruni
Przyjaciółka w loży właściciela
|
||
Rosa Iveth Cortez
Przyjaciółka w loży właściciela
|
||
Melinda Renna
Przyjaciółka w loży właściciela
|
6,0
|
|
Doris Condom
Przyjaciółka w loży właściciela
|
||
Mario Avila
Kibic drużyny Sharks (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sherman "Big Train" Bergman
Fan footballu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michelle Bernard
Nikki Novak (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andy Bray
Chłopak od wody drużyny Sharks (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joshua David Brown
Kibic drużyny Sharks (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tracie Bruce
Dziewczyna na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ian Campbell
Kibic na stadionie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sean Corrigan
Sędzia liniowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Estefania Crespo
Fanka footballu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dita de Leon
Dziewczyna na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Darlene Demko
Dziewczyna w czerwonym bikini w reklamie MetRx (niewymieniony w czołówce)
|
||
Trish Dempsey
Fotograf na boisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeremy Denzlinger
Facet z pomarańczową rękawicą (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anik Dufour
Fanka footballu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dennis Funny
Jose Giles, gracz Sharks z numerem 47 (niewymieniony w czołówce)
|
||
Karin M. Gaarder
Fanka drużyny Knights (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gene Gabriel
Zawodnik drużyny Sharks (niewymieniony w czołówce)
|
||
Evan Scott Golden
Fan w szatni (niewymieniony w czołówce)
|
||
Will Green
Zawodnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pride Grinn
Zawodnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jade Hanley
Fanka drużyny Knights (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dana Hanna
Stewardesa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alex Harder
Fan drużyny Knights (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Heckmann
Trener drużyny Sharks (niewymieniony w czołówce)
|
||
Philip Hersh
Maskotka drużyny Sharks (niewymieniony w czołówce)
|
||
Justin D. Hilliard
Fan na stadionie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sylvie Hoffer
Żona Tony'ego D'Amato (niewymieniony w czołówce)
|
||
Beau Holden
Trener (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert F. Cawley
Właściciel drużyny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Wilt Chamberlain
Gość w szatni (niewymieniony w czołówce)
|
||
Monika Kramlik
Dziewczyna Juliana (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Lack
Reporter (niewymieniony w czołówce)
|
||
Oscar A. Diaz
Trener drużyny Sharks (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mitch Morris
Fan (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Neglio
Trener / Zawodnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lanette Fugit
Dziewczyna (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Robert Paget
Reporter (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kitty Kavey
Ochroniarz na stadionie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lyndale V. Pettus
Asystent trenera defensywy drużyny Sharks (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jess Price
Fan drużyny Knights (niewymieniony w czołówce)
|
||
Al Quinn
Trener (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tamer Riad
Członek personelu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lexa Rosean
Dziewczyna na przyjęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jose Rosete
Ochroniarz loży prasowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stacy Slanina
Fanka drużyny Knights (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tammy Vallejos
Cheerleaderka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jani Vorwerk
Cheerleaderka drużyny Knights (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Edward Walters
Fan drużyny Sharks (niewymieniony w czołówce)
|
||
Olivia Weston
Dżokejka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ronald Lang
Gość VIP u burmistrza Miami (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcus Laurinaitis
On sam (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jacques Maroun
Fan drużyny Knights (niewymieniony w czołówce)
|
||
Laura Meadows
Reporterka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rick Michaels
Sanitariusz ze straży pożarnej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Elizabeth Powers
Elizabeth (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tina Powers
Cheerleaderka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sam Tang
Lokaj (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kokoa Woodget Aubert
Dziewczyna Juliana (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Salvatore Totino
(kierownik zdjęć)
|
||
Keith L. Smith
(kierownik zdjęć) (dodatkowy)
|
||
Chuck Cohen
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Louie Schwartzberg
(dodatkowy)
|
||
Doug Cowden
(główna pomoc techniczna)
|
||
Mitch Reeves
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Walter Royle
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Jamie Klein
(główna pomoc techniczna) (asystent) (Floryda)
|
||
Ralph Scherer
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Matthew Fleck
(główna pomoc techniczna) (asystent) (druga ekipa)
|
||
David Ray Robinson
(główna pomoc techniczna) (asystent) (druga ekipa)
|
||
Steven A. Guerrero
(pomoc techniczna / główna pomoc techniczna: trzecia ekipa)
|
||
Derek Abernathy
(pomoc techniczna)
|
||
Jerry Bertolami
(pomoc techniczna)
|
||
Robert Brown
(pomoc techniczna)
|
||
Rick Dungan
(pomoc techniczna)
|
||
Stephen Ritchey
(pomoc techniczna)
|
||
Michael Salewych
(pomoc techniczna)
|
||
Sean Wright
(pomoc techniczna)
|
||
Rocky Ford
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Jay M. Huntoon
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Greg Lomas
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Scott Fawley
(główna pomoc techniczna) (asystent) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Soward
(pomoc techniczna) (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Richard Horowitz | ||
Paul Kelly | ||
Bill Brown
(muzyka dodatkowa)
|
||
Camara Kambon
(muzyka dodatkowa)
|
||
Tony McAnaney
(muzyka dodatkowa)
|
||
Moby
(muzyka dodatkowa)
|
6,0
|
|
Michael A. Reagan
(muzyka dodatkowa)
|
||
Swizz Beatz
(muzyka dodatkowa)
|
||
Pete Kneser
(muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Mary Zophres | ||
Linda S. Cormany | ||
Cookie Lopez | ||
Emae Villalobos | ||
Steve Constancio | ||
Danny Molaschi | ||
Ellen Falguiere
(asystent)
|
||
Edward T. Hanley
(druga ekipa)
|
||
Cha Blevins
(nadzorca kostiumów)
|
||
Heather Holmes
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Jenny Eagan
(produkcja garderoby) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leslie Herman
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Carolyn Schnitzer
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Reese Spensley
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
Stuart Levy |
6,0
|
|
Thomas J. Nordberg |
8,0
|
|
Keith Salmon | ||
Stuart Waks | ||
Christer Hokanson
(współmontażysta)
|
||
Alex Márquez
(współmontażysta)
|
||
Christine Lee
(dodatkowy)
|
||
Philip Beech
(asystent)
|
||
Laureen Clarke
(asystent)
|
||
Heather Hughes
(asystent)
|
||
Chris Loudon
(asystent)
|
||
Asim Matin
(asystent)
|
||
Todd E. Miller
(asystent)
|
8,0
|
|
David Reale
(asystent)
|
||
Woody Richman
(asystent)
|
||
Adam P. Scott
(asystent)
|
||
Yvonne Valdez
(asystent)
|
||
Calvin Wimmer
(asystent)
|
||
Jonny Winograd
(asystent)
|
||
Mo Henry
(montażysta negatywu)
|
||
David Orr
(laborant-opisywacz)
|
||
Christein Aromando
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christy Richmond
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jim Schulte
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Tackaberry
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gabriel Wrye
(współmontażysta) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Michael A. Levine
aranżer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
John Blake
główny charakteryzator
|
||
Jay Cannistraci
charakteryzator
|
||
Don Kozma
charakteryzator
|
||
Bernadette Mazur
charakteryzator
|
||
Bonnie Clevering
nadzorca stylizacji
|
||
Anne Morgan
fryzjer osobisty: Cameron Diaz
|
||
Deborah Mills-Whitlock
fryzjer
|
||
Donna Battersby Greene
fryzjer
|
||
Sharon Kalb
charakteryzator (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brian Penikas
projektant efektów specjalnych makijażu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brian Penikas
tatuażysta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Victor Kempster
scenograf
|
||
Stella Vaccaro
dyrektor artystyczny nadzorujący
|
||
Derek R. Hill
dyrektor artystyczny
|
8,0
|
|
Carlos Menéndez
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Ronald R. Reiss
dekorator wnętrz
|
||
Ford Wheeler
dekorator wnętrz
|
||
Regina McLarney
dekorator wnętrz
|
||
Jeff B. Adams Jr.
projektant wnętrz
|
8,0
|
|
Richard Fojo
projektant wnętrz
|
||
Stephanie Girard
projektant wnętrz
|
||
Harold Collins
główny architekt
|
||
Christopher Scheetz
główny architekt
|
||
James P. Crapser
architekt
|
||
Peter Damien
koordynator konstrukcji
|
||
Frank A. Torres
główny konstruktor dekoracji
|
||
Charles Guanci Jr.
główny rekwizytor
|
||
Stephen I. Erdberg
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Kevin Long
główny rekwizytor (druga ekipa)
|
||
Chris Alicia Jr.
rekwizytor
|
||
Bobby Amor
rekwizytor
|
||
Michael Calabrese
rekwizytor
|
||
Stephen P. Durante
rekwizytor
|
||
Rod England
rekwizytor
|
||
James Wiley Fowler
rekwizytor
|
||
Christian Kastner
rekwizytor
|
||
Richard E. Kruder
rekwizytor
|
||
Michael Leonard
rekwizytor
|
||
Jeffrey Mastney
rekwizytor
|
||
Peter Müller
rekwizytor
|
||
Fred Schwendel
rekwizytor
|
||
Barbara Seinfeld
rekwizytor
|
||
Peter Cordova
rekwizytor
|
||
Paul Baker
rekwizytor (asystent)
|
||
Kurt Thoresen
rekwizytor (asystent)
|
||
Cee Moravec
rekwizytor (asystent)
|
||
Michael E. Wilks
rekwizytor (Dallas)
|
7,0
|
|
David Alban
stolarz
|
||
James Harris
stolarz
|
||
Jason Sweers
projektant graficzny
|
||
Dale Haugo
główny malarz
|
||
Todd Clevenger
malarz
|
||
Arturo Mendez
malarz
|
||
Susan Peterson
malarz (rezerwowy)
|
||
Greyson Miller
konstruktor dekoracji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Valarie Wise
dekorator wnętrz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roger Sherman
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Patrick Cyccone Jr.
mikser ponownego nagrania
|
||
Tom Fleischman
mikser ponownego nagrania
|
||
Michael Keller
mikser ponownego nagrania
|
||
Brad Sherman
mikser ponownego nagrania
|
||
Melissa Sherwood Hofmann
mikser ponownego nagrania
|
||
Nerses Gezalyan
mikser
|
||
Peter J. Devlin
mikser
|
||
Mark Weber
mikser (druga ekipa)
|
||
Kelly Cabral
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Wylie Stateman
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Robert Batha
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Eric Flickinger
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Paul Flinchbaugh
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Tony Negrete
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Geoffrey G. Rubay
projektant efektów dźwiękowych
|
||
Neal J. Anderson
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Hector C. Gika
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Randy Kelley
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Perry Robertson
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Scott Sanders
montaż efektów dźwiękowych
|
8,0
|
|
Toby Dalsgaard
operator efektów dźwiękowych
|
||
Brian McPherson
operator dźwięku
|
||
Fred Kupfer
dźwięk (druga ekipa)
|
||
Richard Dwan Jr.
montaż dialogów
|
||
Laura Harris Atkinson
montaż dialogów
|
||
Chris Hogan
montaż dialogów
|
||
Kimaree Long
montaż dialogów
|
||
Lauren Stephens
montaż dialogów
|
||
Valerie Davidson
nadzorca imitacji
|
||
Nerses Gezalyan
imitator dźwięku
|
||
James Moriana
imitator dźwięku
|
||
Jeffrey Wilhoit
imitator dźwięku
|
||
Greg Zimmerman
operator imitacji
|
||
Jennifer L. Mann
nadzorca postsynchronu
|
||
Michael Miller
mikser postsynchronu
|
||
Katrina Siegmund
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
Erick Jolley
technik postsynchronu
|
||
Kevin Cerchiai
mikrofoniarz
|
||
Fred Kupfer
mikrofoniarz
|
||
Jon Udell
mikrofoniarz
|
||
Budd Carr
nadzorca muzyki
|
||
Genevive Colvin
nadzorca muzyki
|
||
Bill Abbott
montaż muzyki
|
||
Johnny Caruso
montaż muzyki
|
||
Denise Okimoto
montaż muzyki
|
||
John Reese
montaż muzyki
|
||
Emre Mirza
montaż muzyki
|
||
Eileen Nelson
montaż muzyki (asystent)
|
||
David W. Alstadter
mikser imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Glenn T. Morgan
montaż efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kelly Oxford
montaż postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Phillip W. Palmer
mikrofoniarz (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter J. Verrando
mikser (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Drew Webster
operator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Phillip Fuller
technik miksu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael P. Henning
operator dźwięku (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Linda Lew
operator imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mike Schmidt
mikrofoniarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Michael E. Doyle
efekty specjalne
|
||
Kevin Harris
efekty specjalne
|
||
Durk Tyndall
efekty specjalne
|
7,0
|
|
John Patteson
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christian Byrd
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Billy Hopkins
dobór obsady
|
||
Mary Vernieu
dobór obsady
|
||
Wayne Morse
dobór obsady (asystent)
|
||
Alex Newman
dobór obsady (asystent)
|
||
Ed Arenas
dobór obsady (Floryda)
|
||
Kerry Barden
dobór obsady (Nowy Jork)
|
||
Suzanne Smith
dobór obsady (Nowy Jork)
|
||
Anne McCarthy
dobór obsady (Los Angeles)
|
||
Allan Graf
koordynator kaskaderów
|
||
Kevin Reid
kaskader dublujący: Dennis Quaid
|
||
Horace Knight
kaskader dublujący: Jamie Foxx
|
||
Mazio Royster
kaskader dublujący: Bill Bellamy
|
||
Diego Amarosa
kaskader
|
||
Dustin Dennard
kaskader
|
6,0
|
|
Oscar A. Diaz
kaskader
|
||
Alex Edlin
kaskader
|
||
Paul Neglio
kaskader
|
||
Tom Bahr
kaskader (rezerwowy)
|
||
Russell Clay
kaskader (rezerwowy)
|
||
Bill Flaherty
układacz
|
||
J. Michael Muro
operator steadicam
|
8,0
|
|
J. Michael Muro
operator kamery
|
8,0
|
|
Keith O'Derek
operator kamery
|
||
Keith L. Smith
operator kamery
|
||
Mitch Dubin
operator kamery
|
||
Simon Jayes
operator kamery
|
||
Jesse Green
operator kamery
|
||
Mark Duncan
operator kamery (asystent)
|
||
Greg Faysash
operator kamery (asystent)
|
||
Peter Geraghty
operator kamery (asystent)
|
||
Brett A. Frey
operator kamery (asystent)
|
||
Marvin Lee
operator kamery (asystent)
|
||
Warner R. Wacha
operator kamery (asystent)
|
||
Jonathan Wolfe
operator kamery (asystent)
|
||
Bob Scott
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Danny Horne
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Bill McConnell Jr.
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Erik Miles
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Stephen Ciffone
prowadzący ostrość
|
||
Steven Meizler
prowadzący ostrość
|
||
Mark Williams
prowadzący ostrość
|
||
Peter D. Roome
prowadzący ostrość (dodatkowy)
|
||
William McConnell
prowadzący ostrość (druga ekipa)
|
||
Ronald L. Vargas Jr.
prowadzący ostrość (druga ekipa)
|
||
Tim Bourque
mistrz oświetlenia
|
||
Gary Tandrow
mistrz oświetlenia
|
||
Jeff Ferrero
mistrz oświetlenia (asystent)
|
||
Benjamin Centoducati
oświetlenie
|
||
Tod Olivieri
oświetlenie
|
||
Gary Ryan
oświetlenie
|
||
Fred Valentine
oświetlenie
|
||
David Zuckerman
oświetlenie
|
||
Scott Stuart
oświetlenie (asystent)
|
||
Scott Howell
oświetlenie (główna pomoc techniczna)
|
||
Kurt Beckler
oświetlenie (pomoc techniczna)
|
||
Christopher Nash
oświetlenie (pomoc techniczna)
|
||
Eric Montes
oświetlenie (pomoc techniczna) (Dallas)
|
||
Robert Zuckerman
fotosista
|
||
Jerry Eschberger
elektryk
|
||
Thomas M. Allen
elektryk
|
||
Bruce Hazen
elektryk
|
||
Richard Ivanoff
elektryk
|
||
Betty Jackson
elektryk
|
||
Sean Meyer
elektryk
|
||
Jack Nealy
elektryk
|
||
Humberto Recio
elektryk
|
||
Andy Stefanek
elektryk
|
||
Jeff Togno
elektryk
|
||
Michael J. Walsh
elektryk
|
||
Marc Wostak
elektryk
|
||
John Wruck
elektryk
|
||
Roger Dorney
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Mark Freund
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Ted Rae
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Sandy DellaMarie
koordynator efektów wizualnych
|
||
Toni Pace Carstensen
producent efektów wizualnych
|
||
James Marbas
nadzorca produkcji efektów wizualnych
|
||
Shannon Leigh Olds
montaż efektów wizualnych
|
||
Patrick Phillips
efekty wizualne
|
||
Xye
efekty wizualne
|
||
Chris Flynn
zecer
|
||
Heather Hoyland
zecer
|
||
Matt Linder
zecer
|
||
Jeff Wells
zecer
|
||
Robin Roepstorff
grafik komputerowy (animacja)
|
||
Meredith Hook
malarz animacji
|
||
Chuck Malkus
koordynator lokalizacji
|
||
Sam Tedesco
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Nancy Haecker
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Sherrill Smith
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Leah Sokolowsky
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Thomas A. Davila
księgowy produkcji
|
||
Doris Hellmann
księgowy (asystent)
|
||
Gregory D. Hemstreet
księgowy (asystent)
|
||
Zoila Gomez
sekretariat produkcji (druga ekipa)
|
||
Dennis Deveaugh
treser zwierząt
|
||
Les McDonough
dubler / dubler: Al Pacino
|
||
Hugo Garcia
dubler
|
||
Reid Renicker
dubler
|
||
Deborah Ross
projekt czołówki
|
||
Pat Bowlen
konsultant (projekt)
|
||
Edward DeBartolo Jr.
konsultant (projekt)
|
||
Tony Egues
konsultant (projekt)
|
||
Bruce C. Hardy
konsultant (projekt)
|
||
Jerry Jones
konsultant (projekt)
|
||
Dan Marino
konsultant (projekt)
|
||
Steve Mariucci
konsultant (projekt)
|
||
Bill Parcells
konsultant (projekt)
|
||
Chris Renna
konsultant (projekt)
|
||
George Seifert
konsultant (projekt)
|
||
Mike Shanahan
konsultant (projekt)
|
||
Leigh Steinberg
konsultant (projekt)
|
||
Stanley Weiser
konsultant (projekt)
|
8,0
|
|
Richard Weiner
konsultant (techniczny)
|
||
Jamie Williams
konsultant (techniczny)
|
||
Roric Ruegsegger
konsultant (techniczny: garderoba)
|
||
Bruce Deck
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stan McClain
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lora Hingst
dodatkowy dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Deedra Ricketts
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carlos Rojas
dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kory Funk
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Albert Hood
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank Martin
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
T. Michael McLean
operator kamery (asystent) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Diego Quemada-Díez
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason Taylor
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Randy Whitlock
operator kamery (stażysta) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rachael Erwin
dobór obsady (stażysta) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carlos Rojas
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kevin Braun
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Ciampa
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Crowell
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rocco Gioffre
artysta matowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maureen Healy
malarz animacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Elliott Jobe
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jennifer Law-Stump
efekty cyfrowe (niewymieniony w czołówce)
|
||
Juniko Moody
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sean Mullen
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rasha Shalaby
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dave Simmons
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lynn Tigar
malarz animacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sarah Nean Bruce
konsultant (produkcji) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ted M. Davila
księgowy (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Josh Gutterman
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kelly King
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott McLain
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…