Męska gra 1999

Any Given Sunday

Akcja filmu rozgrywa się w środowisku amerykańskiego futbolu. Miejsce legendarnego zawodnika w drużynie Miami zajmuje młody i utalentowany gracz. Jego gra nadaje sens pracy podstarzałego trenera, znajdującego się pod presją żądnej zwycięstw zespołu nowej współwłaścicielki drużyny.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 17 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Al Pacino
jako Tony D'Amato
Cameron Diaz
jako Christina Pagniacci
Dennis Quaid
jako Jack "Cap" Rooney
James Woods
jako Dr Harvey Mandrake
Jamie Foxx
jako Willie Beamen
LL Cool J
jako Julian Washington
Matthew Modine
jako Dr Ollie Powers
Jim Brown
jako Montezuma Monroe
Lawrence Taylor
jako Luther "Rekin" Lavay
Bill Bellamy
jako Jimmy Sanderson
Andrew Bryniarski
jako Patrick "Madman" Kelly
Lela Rochon
jako Vanessa Struthers

Fabuła

Akcja filmu rozgrywa się w środowisku amerykańskiego futbolu. Miejsce legendarnego zawodnika w drużynie Miami zajmuje młody i utalentowany gracz. Jego gra nadaje sens pracy podstarzałego trenera, znajdującego się pod presją żądnej zwycięstw zespołu nowej współwłaścicielki drużyny. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Sportowy
Słowa kluczowe
przemowa, trening, telewizja, piękna kobieta zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2000-09-08 (kino), 1999-12-16 (świat), 2001-02-01 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Warner Bros.
Ixtlan
Donners' Company
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Gridiron (USA) (tytuł roboczy)
Monday Night (USA) (tytuł roboczy)
On Any Given Sunday (USA) (tytuł roboczy)
Playing Hurt (USA) (tytuł roboczy)
The League (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
150 min. / wer. reż.: 156 minut
Budżet
62 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Jack_Daniels 2012-03-06 8

Doskonała obsada! – Jeden z kultowych filmów o tematyce sportowej. Reżyserem tego filmowego spektaklu jest słynny Oliver Stone, który lubuje się wręcz w demaskowaniu i rozszyfrowaniu brudów w amerykańskich świętościach, a za taką na pewno należy uznać również futbol i ligowe rozgrywki NFL. Tym razem Stone pokazuje jak wygląda świat zawodników, trenerów, menadżerów i prezesów od środka.

„Męska gra” opowiada o perypetiach podstarzałego, doświadczonego trenera Tony’ego D’Amato (Al Pacino). Jest on szkoleniowcem futbolowej drużyny Miami Sharks, a jego zespół od jakiegoś czasu przegrywa mecz za meczem. Gdy dwaj podstawowi rozgrywający są kontuzjowani, Tony musi sięgnąć po trzeciego, młodego Willie’ego Beamana (Jamie Foxx). Choć nowy zawodnik w składzie nie do końca zna zagrywki „Rekinów” to radzi sobie dość nieźle. Niestety dość szybko zaczyna on zmieniać narzucone przez trenera schematy gry, co prowadzi do konfliktów z drużyną i samym D’Amato. Przeciwniczką przestarzałych zasad gry Tony’ego jest też piękna i młoda właścicielka klubu (Cameron Diaz), która cały czas naciska na starego coacha, aby ten zmienił styl gry zespołu. Czas pokazuje, kto miał rację, a kto był w błędzie…

Już sama lista nazwisk występujących w tej produkcji pokazuje, że nie może to być kiepski film. Genialny Al Pacino, jak zwykle świetny Jamie Foxx, Cameron Diaz, Dennis Quaid, James Woods, LL Cool J, Matthew Modine i legendarny Charlton Feston, a nawet sam Oliver Stone w roli sportowego komentatora – taka obsada musi robić wrażenie.

Wokół filmu i procesu jego kręcenia narosło sporo plotek, głównie dotyczących obsadzenia głównych ról. Na przykład Stone nie zdecydował się na udział Cuby Goodinga Jr, bo grał on wcześniej rolę futbolisty w filmie „Jerry Maguire” i w ten sposób rolę dostał Jamie Foxx. Al Pacino został trenerem po rezygnacji z roli Roberta De Niro. Ciekawostką jest też to, że w filmie zagrali Jim Caviezel i Tom Sizemore, ale przy montażu ich role zostały całkowicie wycięte. Producenci filmu nie dostali też zgody na używanie oficjalnego logo NHL i dlatego drużyna Miami Sharks gra w wymyślonych na potrzeby scenariusza rozgrywkach AFFA.

Everblue 2007-03-16 6

film nie tylko dla milosnikow futbolu amerykanskim – opowiada tez bledach i wartosciach ludzi – lekko za dlugi – 6/10

Współtworzą