Filmy pocałunek, teatr, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pocałunek, teatr, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Trzymająca w niezwykłym napięciu historia zdesperowanego małżeństwa, Normy i Arthura Lewisów, które staje przed upiornym dylematem w chwili, gdy tajemnicze szklane pudełko trafia na próg ich drzwi. Jeśli nacisną guzik, znajdujący się wewnątrz, otrzymają dość pieniędzy, by rozwiązać wszystkie swoje problemy. Ale w zamian za to, gdzieś na świecie umrze ktoś inny. Kiedy pokusa, staje się nie do odparcia, Norma naciska guzik. Wkrótce w pobliżu padają strzały. Świadoma swojej winy Norma wie, że musi zrobić wszystko, co w jej mocy, by rozwikłać sprawę morderstwa, które umyślnie sprowokowała…
Henry (Keanu Reeves) nieświadomie zostaje wciągnięty w rabunek banku. Złapany przez ochroniarza, zostaje skazany na 3 lata więzienia. Po wyjściu na wolność postanawia wyegzekwować to, za co został skazany. Decyduje się obrabować bank.

Anonimus

6,8
Film opowiada o renesansowym dworzaninie i poecie, Edwardzie de Vere. Najbardziej jest znany z tego, że przypisuje mu się posługiwanie pseudonimem William Szekspir, a co za tym idzie, autorstwo prac wielkiego Anglika...


Lady Bird

6,4
7,5
Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę.
Berke Landers sądził, że ostatni rok w szkole będzie po prostu idealny. Spotykał się z dziewczyną z jego snów- Allison, z dziewczyną, w której się durzył, odkąd jeszcze chodzili w pieluchach. Wydawało się, że są w sobie zakochani, niczym idealna para z liceum. Gdy po raz pierwszy w życiu wszystko się zdawało się doskonale składać, przyszło rozczarowanie. Dla Berke'a, ich związek był jak Anthony i Cleopatra, jak Hepburn i Tracy, jak Romeo i Julia. Lecz dla Allison ich związek był już przeszłością. Teraz Allison spotyka się z niezwykle atrakcyjnym, nowym chłopakiem w szkole, weteranem boys-bandu, Strikerem, a Berke włóczy się tam i z powrotem, usychając z miłości, odrętwiały i narażony na wszelkie wypadki. Każdy, kto choć raz był w związku, który prosił się by go wreszcie zakończyć, dobrze wie, że złamane serce nie wraca do formy jak puszczona sprężyna. Czy jest więc jakaś szansa na to, by pomóc Berke'owi? Koledzy główkują, jakby tu wyrwać Berke'a z totalnej obsesji na temat Allison. Najbardziej niespodziewana osoba ze wszystkich, młodsza siostra najlepszego kumpla Berke'a , może stać się tą jedyną, która nieoczekiwanie pomoże mu w owej sztuce rozstania.
Dyrektor nowojorskiego teatru rewiowego Martin Cortland (Robert Benchley), chce bliżej poznać jedną ze swych tancerek - Sheilę Winthrop (Rita Hayworth). Kupuje jej bransoletkę z brylantami i napisem "Dla mojej ukochanej Sheili". Złoty klejnot znajduje przypadkowo jego żona i grozi rozwodem. Cortland próbuje ją przekonać, że biżuterię kupił choreograf Robert Curtis (Fred Astaire). Zaprasza oboje na przyjęcie, podczas którego Robert oficjalnie wręcza bransoletkę tancerce. Nazajutrz prasa pisze o ich zaręczynach. Na wieść o tym zjawia się prawdziwy narzeczony dziewczyny, kapitan Tom Barton (John Hubbard). W tej sytuacji choreograf ucieka do koszar, bo właśnie dostał powołanie do wojska. Niestety w jednostce znów spotyka Toma...
Maj 1946 roku. Po dziewięciu latach internowania, Antonin Artaud (Sami Frey), aktor, artysta, pisarz, ostatecznie opuszcza azyl psychiatryczny, by powrócić do Paryża do swojej rodziny. Jacques Prevel (Marc Barbé), młody poeta, podąża za Artaudem w wędrówce między domem zdrowia Ivry'ego i Saint Germain-des-Prés, jednocześnie dążąc do tego samego co on: poezji, narkotyków i absolutów. Prevel staje się uczniem i towarzyszem jego geniuszu, którego kroniki obserwują aż do jego śmierci, dwa lata później. W tym powojennym Paryżu, gdzie poznaje nędzę i cierpienie, Prevel dzieli swoje życie między dwie kobiety, Rolande (Valérie Jeannet) i Jany (Julie Jézéquel), jednocześnie przywiązując się do Antonina, którego był synem, przyjacielem.
Reżyser i jego żona aktorka pracują razem nad adaptacją Andromachy Racine'a: ich życie codzienne – namiętność i destrukcyjna zazdrość – znajduje wyraźne odbicie w dramacie przeżywanym przez postaci sztuki teatralnej.

Zmory

6,4
Film opowiada o dojrzewaniu wrażliwego chłopca. Jest jednym z ważniejszych debiutów w powojennym kinie polskim. Stanowi ciąg luźno powiązanych epizodów i ukazuje, jak na pozór mało ważne momenty życia kształtują charakter człowieka. Jest buntem przeciwko tłamszeniu indywidualności przez totalitarny system polityczny i służące uniformizacji metody wychowawcze.
Rzym, rok 1492. Centrum chrześcijańskiego świata. Stolica Piotrowa. Biskupi Rzymu wynoszą i obalają królów, decydują o losach imperiów. Kościół toczy korupcja, a Innocenty VIII umiera. Jego miejsce na Tronie Piotrowym chce zająć wielu… Rodzina Borgiów to złożona, wielowątkowa opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych rodzin w historii. Jeremy Irons, zdobywca Oscara, wcielił się w rolę Rodriga Borgii, który, dzięki swej przebiegłości i bezwzględności, stał się najpotężniejszym człowiekiem w renesansowej Italii. Uprawiał symonię, angażował Kościół w liczne rozgrywki polityczne, mordował i zastraszał.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…