Filmy broń, milicja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje broń, milicja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dom zły

7,4
Historia dzieje się na dwóch płaszczyznach czasowych. Pierwszy wątek przedstawia wydarzenia pewnej jesiennej nocy w 1978 roku. Zootechnik Edward Środoń przez przypadek trafia do gospodarstwa małżeństwa Dziabasów, położonego w odległym zakątku Bieszczad i zatrzymuje się u nich na noc. Początkowa nieufność pomiędzy gościem a gospodarzami wkrótce rozpływa się w morzu wypitego bimbru, a jej miejsce zajmuje nastrój dobrej zabawy, bliskość, a nawet przyjaźń. Najpierw powstaje plan wspólnego przedsięwzięcia biznesowego, a potem rodzi się pasja i pożądanie, które przyniosą zaskakujące i tragiczne rezultaty… Drugi wątek rozgrywa się pewnego zimowego dnia, niedługo po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. Grupa operacyjno-śledcza milicji obywatelskiej pracuje na miejscu zbrodni. Porucznik Mróz ma za zadanie rozwikłać zagadkę wielokrotnego morderstwa popełnionego cztery lata wcześniej. Pomocna w tym będzie rekonstrukcja wydarzeń, jaką przeprowadza z udziałem głównego podejrzanego, Środonia.
Polski dziennikarz, Maj, współpracujący z paryskim pismem ekonomicznym, zbliżonym do agend prasowych ONZ, trafia na ślad działalności tajnej organizacji "W", powołanej do życia przez pozostających na wolności zbrodniarzy hitlerowskich. Działalność tej organizacji sprowadza się do sabotażu, prób zdobycia broni masowej zagłady, morderstw czy przemytu narkotyków. Maj po pierwszym zetknięciu się na terenie Wiednia i Budapesztu z przejawami działalności organizacji "W" idzie dalej jej tropem, odkrywając coraz to nowe powiązania i starannie przygotowane akcje.
W kilku miastach Polski dochodzi do zabójstw niewinnych ludzi. Wszystkie osoby zostają zamordowane strzałem z karabinka małokalibrowego. Sprawa jest niezwykle trudna, ponieważ brak jest jakichkolwiek motywów przestępstw, a poza narzędziem zbrodni nic nie łączy ofiar mordercy. Komenda Główna MO powierza śledztwo i ujęcie nieuchwytnego mordercy kapitanowi Zawadzie (Bronisław Cieślak). Zagadka tajemniczych i nieumotywowanych zabójstw staje się niemal obsesją kapitana. Wykorzystując swoje przygotowanie psychologiczne i kontakty, staje twarzą w twarz z czystą nienawiścią.


Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.
Stary ksiądz Christopher i nauczyciel języka angielskiego Joe prowadzą szkołę w Kigali, stolicy Rwandy. Kiedy w mieście członkowie plemienia Hutu zaczynają mordować Tutsi, grupa prześladowanych szuka schronienia w szkole. Początkowo placówkę ochraniają pokojowe siły ONZ, jednak po paru dniach biernego na razie oblężenia przez Hutu, dostają rozkaz, aby wycofać się ze szkoły. Tym samym pozostawiają Rwandyjczyków na pewną śmierć. Scenariusz filmu został oparty na wspomnieniach reportera BBC, który był świadkiem krwawych walk między plemionami Hutu i Tutsi w Rwandzie. W 1994 roku doszło tam do walk na tle etnicznym pomiędzy plemionami Tutsi i Hutu. Systematyczna masakra mężczyzn, kobiet i dzieci trwała około 100 dni i odbywała się na oczach społeczności międzynarodowej. Okrutne zbrodnie były popełniane przez oddziały milicji i uzbrojonej armii. Również ludność cywilna masowo przyczyniła się do masakry.
Pracownicy jednego z wydziałów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych: starszy inspektor wydziału kryminalnego kapitan Jurij Granowski, inspektor Lewon Awetisow i inspektor Wiktor Pietrow przeprowadzają na Krymie operację w celu zatrzymaniu niebezpiecznego, silnie uzbrojonego przestępcy. Zadanie ma być przeprowadzone bez narażania na ryzyko odpoczywających tutaj wczasowiczów...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…