Filmy relacja mężczyzna-kobieta, konspiracja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, konspiracja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Potępiony przez społeczeństwo, wtrącony do niewoli, a następnie wcielony do szkoły gladiatorów - Spartakus pokonuje swoich oprawców i obmyśla plan zemsty. Zdradzony przez wszystkich, skazany na życie w brutalnym świecie, w którym krew i śmierć są główną rozrywką musi walczyć nie tylko siłą mięśni, ale również uważać na wszechobecne zdradę, korupcję i niebezpieczne piękno. Żeby przeżyć musi pokonać wszystkie swoje słabości. Musi stać się kimś więcej niż gladiator. Musi stać się legendą...

Epidemia

6,6
Śmiertelny wirus zaraża i zabija mieszkańców największych miast Stanów Zjednoczonych. Podobna epidemia miała miejsce 20 lat wcześniej w afrykańskim buszu. Wszelkie źródła donoszą, iż udało się wówczas opanować i zniszczyć wirusa. Dr Marissa Blumenthal z Centrum Kontroli Chorób stara się odkryć prawdę i odpowiedzieć na pytanie - jak to się stało, że wirus ponownie się odrodził? Pytanie powinno być jednak postawione inaczej - kto pomógł w odrodzeniu wirusa? Czy prawda, której poszukuje młoda doktor, okaże się równie śmiertelna jak zabójczy wirus?
Julia Roberts (Pretty Woman, Raport Pelikana) i Nick Nolte (Przylądek Strachu, Książę przypływów) występują w rolach rywalizujących ze sobą reporterów, mających dwie wspólne namiętności zdobywanie pasjonujących informacji i... wpadanie w kłopoty. Odkrywając kulisy zbrodni, szantażu i korupcji, odkrywają równocześnie łączące ich uczucie. Żądza rywalizacji jest jednak tak wielka, że dopiero w obliczu prawdziwego zagrożenia życia, decydują się na współpracę.


Bohaterkami są trzy kobiety, które ocalały z kolumny obozowej. Udają się do Warszawy, gdzie trudno im odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Doskwiera im samotność. Każda z nich na własny sposób stara się ułożyć sobie życie.
Śmierć świeżych małżonków ujawnia sieć mrocznych sekretów oraz kłamstw. Prowadzący sprawę detektywi próbują przesłuchać zwaśnione rodziny denatów.

Z archiwum X

8,2
6,7
Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.
Jest 1941 rok, gdy młody Staszek ucieka z niemieckiej niewoli i przedostaje się na radziecką stronę frontu. Okazuje się, że jest niezwykle podobny do schwytanego przez Rosjan porucznika Abwehry Hansa Klossa. Po raz pierwszy polscy widzowie zobaczyli Hansa Klossa w Teatrze Telewizji. Od 1965 do 1967 roku zostało wyemitowanych 14 spektakli o agencie J-23. Spodobały się tak bardzo, że natychmiast zapadła decyzja o produkcji serialu telewizyjnego Stawka większa niż życie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…