Filmy antysemityzm, faszyzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje antysemityzm, faszyzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tom Martinez (William Baldwin), znajduje się w wyjątkowo ciężkiej sytuacji, gdyż nie ma środków na utrzymanie rodziny. Znalezienie pracy wydaje się być celem nie do osiągnięcia. Jego życie ulega radykalnej zmianie, gdy spotyka Boba Mathews, lidera neonazistowskiej grupy The Order. Nie mija dużo czasu, gdy Toma opanowuje całkowity zachwyt charyzmatycznym kumplem, oraz bezwzględnością grupy, z którą związuje się na śmierć i życie. Jednak, gdy siła brutalnych działań grupy uderza w niego, zaczyna się zastanawiać nad swoim wyborem oraz całą funkcjonalnością ruchu. W końcu, nie mogąc się pogodzić z własnym sumieniem, decyduje się zostać wtyczką FBI i doprowadzić do aresztowania Boba oraz upadku The Order, ryzykując swoje życie oraz życie swoich bliskich. Historia oparta na faktach.

Upadek

7,4
Berlin, kwiecień 1945 roku. Na ulicach panuje chaos nie do opisania. Naród niemiecki czeka na swą nieuchronną klęskę. Adolf Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach Kancelarii Rzeszy. Wśród „świty” wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera. To jej wspomnienia posłużyły do przedstawienia ostatnich, spędzonych w izolacji, dwunastu dni życia wodza upadającej III Rzeszy. Te dramatyczne dni wzbudzają tak wiele kontrowersji i domysłów jak żaden inny etap biografii Hitlera. Co naprawdę wydarzyło się dziesięć metrów pod ulicami Berlina?
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…


Akcja filmu toczy się u schyłku II wojny światowej, przedstawiając dzieje żydowskiej dziewczyny pochodzącej z Niemiec, która cudem uchodzi z życiem, chroniąc się w Holandii. Tam przyłącza się do ruchu oporu, aby dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za zdradzenie i wydanie jej rodziny w ręce nazistów.
Ta historia wydarzyła się naprawdę - w Berlinie w latach wojny, w mieście rozdartym prześladowaniami i nocnymi nalotami - rodzi się namiętność i miłość pomiędzy dwiema kobietami. Dla pierwszej związek ten okaże się najważniejszym wydarzeniem w życiu. Dla drugiej ta miłość to nadzieja na przetrwanie.

Zło

7,9
Szesnastoletni Erik jest bity przez swojego ojczyma. Swoją złość wyładowuje na rówieśnikach. Po wyrzuceniu ze szkoły matka postanawia umieścić go w prywatnej szkole dla chłopców w miejscowości Stjärnsberg. Zabrania Erikowi wdawania się w bójki, jednak czy to jest możliwe w takiej szkole? Czy uda mu się wybrnąć z tego cało?

Dyktator

7,9
Dyktator Adenoid Hynkel próbuje rozszerzyć swoje imperium, podczas gdy biedny żydowski fryzjer próbuje uniknąć prześladowań ze strony reżimu Hynkla.

Fanatyk

7,6
Jak głęboko są w nas zakorzenione sądy, zachowania, sposób myślenia, wiara w Najwyższego, których uczymy się w dzieciństwie? Czy aby zrozumieć i ogarnąć niektóre sprawy musimy zakwestionować wszystko to, czego nas uczono? Czy aby zrozumieć to, że pewne rzeczy są poza nasza percepcją, trzeba uciec się do drastycznego posunięcia jakim jest samobójstwo? A może łatwiej jest zrozumieć, lub chociażby przyjąć pewne rzeczy takimi jakimi są?
Wywiady przeplatane fabularyzowanymi scenami przedstawiają historię czworga żydowskich dzieci w czasie fali antysemityzmu we Włoszech pod rządami faszystów.
W małym miasteczku Benderath w RFN w latach 50., żydowski licealista Jakob staje się ofiarą antysemickich wypowiedzi jego faszystowskiego nauczyciela, Päkera. Jakob jest przez niego nazywany tchórzem i elementem wywrotowym. Uczniowie, solidaryzując się z ofiarą, wzywają nauczyciela do przeproszenia i zaprzestania szykan w stosunku do Jakoba. Nauczyciel jednak nie widzi w swoim zachowaniu niczego niestosownego i nie zamierza za nic przepraszać. Grupa uczniów nazywająca siebie "Trojanie", postanawia więc nie pójść do szkoły do czasu, aż dyrekcja zareaguje na sytuację. Taki bunt młodzieży szybko staje się sensacją w małym miasteczku, dodatkowo rodzice stają po stronie swoich dzieci - teraz już nie tylko dyrektor szkoły, ale również kuratorium zaczyna się poważniej przyglądać oskarżonemu o faszyzm nauczycielowi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…