Filmy morze, scena podwodna, plaża

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje morze, scena podwodna, plaża. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem psa, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi. Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – robota. Kiedy robot ożywa, staje się dla psa najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni. Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z morską wodą, pies musi zostawić go na chwilę samego. Jak się skończy ta przygoda?
Słodka, niezdarna 16-latka Ruby Gillman desperacko próbuje dopasować się do Oceanside High, ale przeważnie czuje się po prostu niewidzialna. Udziela korepetycji z matematyki swojemu ukochanemu skaterowi, który tylko pozornie ją i nie może spędzać czasu z fajnymi dzieciakami na plaży, ponieważ jej nadopiekuńcza mama zakazał Ruby wchodzenia do wody. Ale kiedy złamie zasadę nr 1 swojej mamy, Ruby odkryje, że jest bezpośrednim potomkiem wojowniczych królowych Krakenów i jej przeznaczeniem jest odziedziczenie tronu po swojej władczej babci, wojowniczej królowej Siedmiu Mórz. Krakenowie poprzysięgli chronić oceany świata przed próżnymi, żądnymi władzy syrenami, które walczą z Krakenem. Ruby ostatecznie będzie musiała zaakceptować to, kim jest i zrobić coś wielkiego, aby chronić tych, których kocha najbardziej.

Meg

5,6
5,4
Kiedy ogromny rekin atakuje załogę łodzi podwodnej, która utknęła na dnie oceanu, były komandos podejmuje misję ratunkową.


Frank Martin przenosi się z francuskiej Riwiery do Miami na Florydzie, gdzie na prośbę przyjaciela zostaje kierowcą bogatej rodziny Billingsów. Kiedy porwany zostaje sześcioletni Jack Billings Frank musi dać z siebie wszystko, by odzyskać chłopca i pokrzyżować plany porywaczy, planujących uwolnić śmiercionośnego wirusa, który zabije każdego, kto się z nim zetknie. [opis dystrybutora]
Eutanazja jest jednym z zagadnień budzących wciąż ogromne kontrowersje. Jej zwolennicy i przeciwnicy formułują szereg argumentów za swoimi stanowiskami. Nie wolno jednak zapominać, że te często jałowe spory w istocie swej podejmować powinny kwestie ludzkiej godności i cierpienia, a nie tylko rozwiązań prawych. Film Alejandro Amenábara opowiada historię sparaliżowanego człowieka, który walczy o swoją śmierć. Reżyser przypomina tym samym o dramacie jaki może spotkać każdego i o tym, że czasem jednostka nie jest w stanie dźwigać tak ciężkiego brzemienia jakim potrafi być życie.
Wdowa Sarah, pewien marynarz i dwoje niemowląt cudem przeżywają katastrofę statku. Dryfują po oceanie. Pewnego dnia marynarz próbuje zabić dwójkę dzieci. Chroniąc je, Sarah zabija jego. Wkrótce docierają na bezludną wyspę. Sarah decyduje się uczyć i wychowywać dzieci. Gdy mają one około ośmiu lat, Sarah umiera, a Richard i Lilly pozostają zdani jedynie na siebie. Przez wiele lat mieszkają razem, razem dorastają, budzi się w nich także miłość. Kiedy jednak przybywa statek z potencjalnym ratunkiem pojawiają się problemy, a w końcu Lilli i Richard postanawiają pozostać na wyspie.
Ludzie po wiekach uwielbienia w końcu odwracają się od bogów i niszczą wszystkie ich świątynie i posągi. Nie mogąc sobie na to pozwolić bogowie zsyłają na nich Hadesa i jego dzieci. Podczas jednej z takich potyczek, ginie cała przybrana rodzina Perseusza. Ten, jak się wkrótce okazuje syn Zeusa i półbóg, postanawia się zemścić. By tego dokonać wyrusza z małą grupką ochotników, do trzech wiedźm znających sposób na zabicie Krakena i osłabienie Hadesa.
Morskie potwory rozpoczynają polowanie na pasażerów luksusowego wycieczkowca.

Ciałko

0,0
Północno-wschodnie Włochy, rok 1900. Córeczka Agaty rodzi się martwa. Zgodnie z zasadami wiary nie można jej ochrzcić i nadać imienia. Jest skazana na Otchłań. Zrozpaczona Agata dowiaduje się o świętym miejscu, daleko w górach, gdzie niewinne niemowlęta są wskrzeszane, aby wziąć jeden oddech. To wystarczająco długo, aby zostać rozpoznanym przez Boga, uzyskać dostęp do nieba i tym samym ocalić duszę. Wykopuje pudełko z ciałem córeczki i wyrusza w podróż. Po drodze spotyka Lynxa, samotnego chłopaka o niezwykłych oczach, który oferuje jej pomoc. Idą do miejsca, które może istnieć lub nie, ale być może choć trochę pozwoli im zbliżyć się do cudu.
Alexandre Rockwell, gość dziewiątej edycji American Film Festivalu i laureat Indie Star Award, powraca z filmem, który sam nazywa duchową kontynuacją słynnych "Stópek" z 2013 roku. Podobnie jak przed niemal dekadą reżyser opowiada historię rezolutnego rodzeństwa, które próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie zdominowanym przez nieodpowiedzialnych dorosłych. Zniecierpliwieni postawą zapijaczonego ojca i zahukanej matki, Billie i Nico postanawiają w końcu wcielić w życie radykalne rozwiązania. Wzorem protagonistów filmów Rockwella dzieciaki ruszają w podróż w poszukiwaniu wewnętrznej wolności. Niczym w klasycznych "road movies" bohaterowie "Sweet Thing" przeżywają na przemian zabawne i gorzkie przygody, których konsekwencje pozostają trudne do przewidzenia. Niezależnie od tego, jak zakończy się odyseja Billie i Nica, przez cały czas unosi się nad nią romantyczna aura tytułowej piosenki Vana Morrisona marzącego o tym, by "spacerować i rozmawiać wśród ogrodów zwilżonych deszczem, i już nigdy, przenigdy się nie zestarzeć".
Słowa kluczowe

Proszę czekać…