Filmy chrześcijaństwo, śmierć, miecz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje chrześcijaństwo, śmierć, miecz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.
Naukowiec, specjalista od starożytnych kodów i szyfrów próbuje rozwikłać zagadkę świętego Graala. Aby do niego dotrzeć musi poznać tajemnicę Zakonu Krzyżowców i zmierzyć się z nieuchwytnym mordercą. Ekranizacja bestsellerowej powieści ostatnich lat Dana Browna.

Camelot

6,2
Historia legendarnego króla Artura opowiedziana z całkiem nowej perspektywy. Z powodu nagłej śmierci króla Uthera nad Brytanią zawisła groźba chaosu. Merlin (Joseph Fiennes), który w swoich wizjach zobaczył mroczną przyszłość, postanawia osadzić na tronie Artura (Jamie Campbell Bower), nieznanego syna Uthera i jego spadkobiercę. Jednak Morgana (Eva Green), przyrodnia siostra Artura, nie zamierza oddać władzy bez walki. Ambitna i niebezpieczna kobieta nie cofnie się przed niczym, wykorzysta nadprzyrodzone moce, by zdetronizować nowego króla.


Akcja serialu rozpoczyna się w chwili śmierci Innocentego VIII, kiedy to Rodrigo Borgia przekupstwem utorował sobie drogę na Tron Piotrowy i zasiadł na nim jako Aleksander VI. Poznajemy też dzieci Rodriga, jego przebiegłych synów - Cezara i Juana, a także przepiękną córkę, Lukrecję. Przełom XV i XVI stulecia obfitował w doniosłe wydarzenia. We Włoszech trwał renesans, Krzysztof Kolumb odkrył Nowy Świat, a w Italii tworzyli Leonardo da Vinci i Michał Anioł. Borgiowie nie znaleźli uznania u współczesnych. Choć postępowali tak samo jak wszyscy, uważani byli za ludzi występnych i bezbożnych. Działo się tak głównie dlatego, że opanowali swoje rzemiosło znacznie lepiej od przeciwników. By osiągnąć cel, gotowi byli popełnić najcięższy grzech.
Przeznaczenie dosięga Baliana, gdy w jego życie wkracza wielki rycerz Godfrey z Ibelin (Liam Neeson), krzyżowiec, który na krótko powraca do ojczystej Francji po walkach na Wschodzie. Godfrey wyznaje, że jest ojcem Baliana, pokazuje mu prawdziwe oblicze rycerskości i zabiera w długą podróż do mitycznej Ziemi Świętej. W Jerozolimie tamtych lat – między drugą a trzecią krucjatą – panuje chwiejna równowaga i względny pokój, a wszystko to za sprawą wysiłków chrześcijańskiego króla Baldwina IV (Edward Norton) i jego doradcy Tiberiasa (Jeremy Irons), którym udało się zawrzeć rozejm z Saladinem (Ghassan Massoud), niechętnym niepotrzebnemu przelewowi krwi legendarnym przywódcą muzułmanów. Dni Baldwina są jednak policzone, bo na przeszkodzie zawartemu rozejmowi coraz częściej stają fanatyzm, chciwość i zazdrość, które szerzą się wśród krzyżowców.
Rok 1000, Skandynawia. Mroźne, osnute mgłą zbocza gór, hardzi i brodaci wikingowie, ani jednej kobiety na horyzoncie. Egzystencja, na którą składają się dźwięki pękających czaszek i rzężenie rozrywanych gardeł. Dwa ścierające się systemy wierzeń – politeistyczny nordycki panteon pod przywództwem boga wisielców Odyna i monoteistyczny ukrzyżowanego Boga chrześcijan. Jeden surowy i samowyniszczający, drugi zachłanny, ekspansywny i fanatycznie bezwzględny. Oba skazane na zagładę z ręki ich wspólnego syna – jednookiego, niemego wojownika (Mads Mikkelsen). Valhalla Rising jest obrazem suto czerpiącym z mitologii nordyckiej oraz chrześcijańskiego uniwersum. Tytułowe powstanie może odnosić się zarówno do ostatecznego zapełnienia Valhalli ostatnimi mężnymi wikingami, ginącymi w walce, jak i do Ragnaroku – zmierzchu Bogów, poprzedzonego krwawą rzezią.
Włochy, rok 1492. Papież Innocenty VIII stoi nad grobem. W oczekiwaniu na konklawe, kardynałowie, reprezentujący głowy najsilniejszych włoskich rodzin, zaczynają już walkę o wpływy i popleczników. Wśród chętnych do przejęcia tronu papieskiego jest Hiszpan, Rodrigo Borgia, człowiek, którego pontyfikat ostatecznie zapisał się w historii jako istna fala skandali. Zarzucano mu okrucieństwo, nepotyzm i symonię, ale najbardziej szokował poziomem zepsucia moralnego. W wyścigu do niesławy nie ustępowały mu jego dzieci: Juan, Cesare, Lukrecja oraz Joffre. Serial serwuje więc mieszankę polityki, intryg, morderstw, pożądania, zdrad i krwawych egzekucji.
Historia miłości rzymskiego żołnierza Marka Winicjusza (Amleto Novelli) do pięknej chrześcijanki Ligii Kallini (Lea Giunchi).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…