Królestwo niebieskie 2005

Kingdom of Heaven

Przeznaczenie dosięga Baliana, gdy w jego życie wkracza wielki rycerz Godfrey z Ibelin (Liam Neeson), krzyżowiec, który na krótko powraca do ojczystej Francji po walkach na Wschodzie. Godfrey wyznaje, że jest ojcem Baliana, pokazuje mu prawdziwe oblicze rycerskości i zabiera w długą podróż do mitycznej Ziemi Świętej. W… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Orlando Bloom
jako Balian z Ibelinu
Eva Green
jako Sybilla Jerozolimska
Liam Neeson
jako Godfrey z Ibelinu
Edward Norton
jako Król Baldwin IV Trędowaty
Ghassan Massoud
jako Saladyn
Jeremy Irons
jako Tyberiusz
Marton Csokas
jako Gwidon z Lusignan
Brendan Gleeson
jako Rejnald z Chatillon
David Thewlis
jako Szpitalnik
Iain Glen
jako Ryszard Lwie Serce
Jon Finch
jako Herakliusz, patriarcha Jerozolimy
Michael Sheen
jako Ksiądz

Przeznaczenie dosięga Baliana, gdy w jego życie wkracza wielki rycerz Godfrey z Ibelin (Liam Neeson), krzyżowiec, który na krótko powraca do ojczystej Francji po walkach na Wschodzie. Godfrey wyznaje, że jest ojcem Baliana, pokazuje mu prawdziwe oblicze rycerskości i zabiera w długą podróż do mitycznej Ziemi Świętej. W Jerozolimie tamtych lat – między drugą a trzecią krucjatą – panuje chwiejna równowaga i względny pokój, a wszystko to za sprawą wysiłków chrześcijańskiego króla Baldwina IV (Edward Norton) i jego doradcy Tiberiasa (Jeremy Irons), którym udało się zawrzeć rozejm z Saladinem (Ghassan Massoud), niechętnym niepotrzebnemu przelewowi krwi legendarnym przywódcą muzułmanów. Dni Baldwina są jednak policzone, bo na przeszkodzie zawartemu rozejmowi coraz częściej stają fanatyzm, chciwość i zazdrość, które szerzą się wśród krzyżowców. opis dystrybutora

Gatunek
Historyczny, Przygodowy, Akcja
Słowa kluczowe
włochy, przemoc, korupcja, król zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2005-05-06 (kino), 2005-05-02 (świat), 2005-10-19 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
Calle Cruzada
Dune Films
Inside Track 3 (współpraca produkcyjna) zobacz więcej
Kraj produkcji
Hiszpania, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Maroko
Inne tytuły
Königreich der Himmel
El Reino de los cielos
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
145 min./wer.reż.:190 minut
Budżet
130 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Yasha użytkownik
  • 6

Próba filmowej adaptacji epiki rycerskiej w amerykańskim stylu. przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

W scenie ataku templariuszy na karawanę na pustyni udział wzięło 143 statystów, 60 osób personelu wojskowego, 125 koni i 60 wielbłądów. Ci sami jeźdźcy odgrywali zarówno atakujących templariuszy, jak też ofiary wśród Saracenów. W scenie bitwy pod Kerak udział wzięło 400 statystów oraz 200 koni. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Na tropach historii: Hiszpania i Maroko — Plenerowe zdjęcia do "Królestwa niebieskiego" kręcono w dwóch krajach śródziemnomorskich. Sceny, których akcja rozgrywa się w dwunastowiecznej Francji, zrealizowano w Hiszpanii, filmową Ziemię Świętą znaleziono zaś w Maroku. W Hiszpanii nakręcono także część zdjęć do sekwencji jerozolimskich, których akcja toczy się we wnętrzach. Ridley Scott doskonale zna oba... zobacz więcej

Komentarze do filmu 7
simonperch 3

3 godziny bzdur z drewnianym Bloomem w roli głównej, słabo nakreślone postacie i lipny scenariusz. Technicznie w stylu Scotta czyli ok.

Perfik 8

8/10 – wersja reżyserska – Znakomity, ale niestety niedoceniony film. Wszystko chyba przez to, że Scott ośmielił się w głównej roli obsadzić Blooma, który notabene wypadł nieźle choć bez szału.

Historia jest mega wciągająca (w/g mnie nawet ciekawsza od tej z "Gladiatora"), szczególnie jeśli chodzi o postacie drugoplanowe znakomicie zagrane przez Eve Green, Gleesona, Ironsa i Nortona.

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział tego filmu, a planuje go zobaczyć polecam wersję reżyserską, która jest zdecydowanie lepsza (rozszerza m.in. świetny wątek Sybilli)

Anonimowy

niesamowita jest długość macek politycznej maszyny soft power JuEsEj :o! Goebbelsa zżarła by zazdrość, a i sam by może trochę uwierzył.

Rossellinique 10

Nie przepadam za historycznymi filmami, ale to jak jest zrobione to arcydzieło to naprawdę.Szok! Nawet przez chwilę nie odczułam, że film trwa prawie 3 godziny.

ALVAREZ

CAŁKIEM PRZYJEMNIE… – Całkiem przyjemnie ogląda się,choć muszę przyznać,że do moich ulubionych w tym gatunku nie należy.Czegoś mi w tym filmie brakowało.Odniosłem wrażenia,że cała historia jest opisana zbyt pospiesznie.Według mnie początek filmu jest całkowicie zbędny.Wolałbym aby akcja rozpoczynała się już w Jerozolimie.Widziałbym również jakiegoś innego aktora w roli Baliana.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
491 pkt.
2
jacks
268 pkt.
3
Spinnaker
193 pkt.
4
arksi
120 pkt.
5
Sweet_Foxy
80 pkt.
6
Perfik
49 pkt.
7
Czejen71
38 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…