Królestwo niebieskie 2005

Kingdom of Heaven

Acja filmu rozgrywa się w średniowiecznej Jerozolimie, w czasach wypraw krzyżowych. Orlando Bloom wciela się w postać Baliana, młodego Francuza, który straciwszy wszystko, odnajduje swoje przeznaczenie, honor i odkupienie w mężnej walce. Balian stawia czoła przytłaczającym siłom, by uratować swoich ludzi, wypełnić… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Orlando Bloom
jako Balian z Ibelinu
Eva Green
jako Sybilla Jerozolimska
Liam Neeson
jako Godfrey z Ibelinu
Edward Norton
jako Król Baldwin IV Trędowaty
Ghassan Massoud
jako Saladyn
Jeremy Irons
jako Tyberiusz
Marton Csokas
jako Gwidon z Lusignan
Brendan Gleeson
jako Rejnald z Chatillon
David Thewlis
jako Szpitalnik
Iain Glen
jako Ryszard Lwie Serce
Jon Finch
jako Herakliusz, patriarcha Jerozolimy
Michael Sheen
jako Ksiądz

Acja filmu rozgrywa się w średniowiecznej Jerozolimie, w czasach wypraw krzyżowych. Orlando Bloom wciela się w postać Baliana, młodego Francuza, który straciwszy wszystko, odnajduje swoje przeznaczenie, honor i odkupienie w mężnej walce. Balian stawia czoła przytłaczającym siłom, by uratować swoich ludzi, wypełnić rycerskie dziedzictwo i zająć należne mu miejsce w historii. opis dystrybutora

Gatunek
Historyczny, Przygodowy, Akcja
Słowa kluczowe
włochy, przemoc, korupcja, król zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2005-05-06 (kino), 2005-05-02 (świat), 2005-10-19 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
Calle Cruzada
Dune Films
Inside Track 3 (współpraca produkcyjna) zobacz więcej
Kraj produkcji
Hiszpania, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Maroko
Inne tytuły
Königreich der Himmel
El Reino de los cielos
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
145 min./wer.reż.:190 minut
Budżet
130 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Yasha użytkownik
  • 6

Próba filmowej adaptacji epiki rycerskiej w amerykańskim stylu. przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Plan filmowy dziedzińca w Kerak był w rzeczywistości północnym skrzydłem planu filmowego Jerozolimy. Dzięki temu zabiegowi kierownictwo produkcji zaoszczędziło 5 milionów dolarów. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Jerozolima odbudowana — Scenograf Arthur Max jest z wykształcenia architektem, dokłada więc wszelkich starań, by budowane przez niego dekoracje były maksymalnie funkcjonalne. "Bardzo się to przydaje na planie" - mówi. Replikę dwunastowiecznej Jerozolimy zbudowano na zapleczu Atlas Film Studios. Arthur Max mówi: "To największa dekoracja, przy której dotąd pracowałem i jedna z największych... zobacz więcej

Komentarze do filmu 7
simonperch 3

3 godziny bzdur z drewnianym Bloomem w roli głównej, słabo nakreślone postacie i lipny scenariusz. Technicznie w stylu Scotta czyli ok.

Perfik 8

8/10 – wersja reżyserska – Znakomity, ale niestety niedoceniony film. Wszystko chyba przez to, że Scott ośmielił się w głównej roli obsadzić Blooma, który notabene wypadł nieźle choć bez szału.

Historia jest mega wciągająca (w/g mnie nawet ciekawsza od tej z "Gladiatora"), szczególnie jeśli chodzi o postacie drugoplanowe znakomicie zagrane przez Eve Green, Gleesona, Ironsa i Nortona.

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział tego filmu, a planuje go zobaczyć polecam wersję reżyserską, która jest zdecydowanie lepsza (rozszerza m.in. świetny wątek Sybilli)

Anonimowy

niesamowita jest długość macek politycznej maszyny soft power JuEsEj :o! Goebbelsa zżarła by zazdrość, a i sam by może trochę uwierzył.

Rossellinique 10

Nie przepadam za historycznymi filmami, ale to jak jest zrobione to arcydzieło to naprawdę.Szok! Nawet przez chwilę nie odczułam, że film trwa prawie 3 godziny.

ALVAREZ

CAŁKIEM PRZYJEMNIE… – Całkiem przyjemnie ogląda się,choć muszę przyznać,że do moich ulubionych w tym gatunku nie należy.Czegoś mi w tym filmie brakowało.Odniosłem wrażenia,że cała historia jest opisana zbyt pospiesznie.Według mnie początek filmu jest całkowicie zbędny.Wolałbym aby akcja rozpoczynała się już w Jerozolimie.Widziałbym również jakiegoś innego aktora w roli Baliana.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

kaskader
491 punktów
jacks
268 punktów
Spinnaker
193 punkty
arksi
120 punktów
Perfik
49 punktów
Czejen71
36 punktów
Yankee_Notch
20 punktów
Więcej informacji

Proszę czekać…