Filmy śmierć bliskiego krewnego, śmierć, walka, więzień wojenny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć bliskiego krewnego, śmierć, walka, więzień wojenny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Krzyżacy

7,1
„Krzyżacy” to ekranizacja jednej z najbardziej znanych powieści H. Sienkiewicza. Młody rycerz – Zbyszko z Bogdańca – zostaje wybawiony od śmierci przez Danusię, córkę Juranda ze Spychowa. Wkrótce dziewczyna zostaje porwana przez Krzyżaków, którzy w ten sposób chcą się zemścić za szkody wyrządzone przez jej ojca zakonowi. Rozpoczynają się obfitujące w wydarzenia poszukiwania, dla których tło stanowią przygotowania Polaków do wielkiej bitwy z Krzyżakami w 1410 roku.
Serial Ogniem i mieczem opowiada o czasach zmagań polskich wojsk z powstaniem na Ukrainie oraz siłami Kozaków i Tatarów pod wodzą krwawego Tuhaj Beja. Jest to także opowieść o pięknej miłości i wiernej przyjaźni, doprawiona odrobiną nostalgii i zacnego humoru.
Adaptacja powieści historycznej Henryka Sienkiewicza. Wiek XVII, kresy wschodnie. Polski poseł Jan Skrzetuski wracający z Krymu jest świadkiem potyczki na stepie, włącza się do walki i ratuje życie Chmielnickiego, pułkownika Kozaków. Wkrótce potem pomaga wydostać się z opresji pięknej Helenie i zakochuje się w niej na umór. Wrą serca. Wrą też Dzikie Pola. Zbliża się wojna Kozaczyzny z Rzeczpospolitą.


Arn, uzyskawszy zgodę na powrót, jak najszybciej chce wrócić do domu. Jednak stary mistrz zakonu umiera a nowy znając wartość Magnussona przedłuża jego pobyt na ziemi świętej aż do czasu pokonania Saladyna. Ostatecznie dochodzi do wielkiej bitwy między chrześcijanami i muzułmanami. Armia krzyżowców zostaje rozgromiona a sam Arn ciężko ranny trafia do niewoli Saladyna. Ten odwdzięcza mu się za uratowanie życia i puszcza wolno do domu. Dotarłszy wreszcie do upragnionej ojczyzny Arn dowiaduje się jaka jest sytuacja w kraju i choć pragnie pokoju, jest znów zmuszony walczyć.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Jeden z najlepszych seriali science-fiction ostatnich lat. Opowieść rozpoczyna się czterdzieści lat po tym, jak ludzkość zawarła przymierze z Cylonami. Cyloni zostali stworzeni przez ludzi, ale następnie zbuntowali się przeciw swoim panom. Po krwawej wojnie zapanował pokój, podczas którego po Cylonach zaginął wszelki ślad. Teraz powrócili i przypuścili gwałtowny atak na dwanaście kolonii ludzi. Ocalałe resztki rasy ludzkiej muszą stawić im czoła.
W Wigilię świąt Bożego Narodzenia w 1914 r. w okopach żołnierzy niemieckich, francuskich i angielskich doszło do spontanicznego zawieszenia broni. Przyczyniła się do tego głośno śpiewana kolęda. Duńska śpiewaczka Anna Sorensen (Diane Kruger) zostaje zaproszona blisko linii frontu, by zaśpiewać dla niemieckich oficerów. Kiedy rozbrzmiewa kolęda "Cicha noc", żołnierze z przeciwnych stron wychodzą z okopów i razem uczestniczą we mszy. Nazajutrz dzielą się jedzeniem, odbywa się nawet mecz piłki nożnej. Ale przecież zawieszenie broni nie może trwać wiecznie...
Koniec XV wieku to czasy lokalnej anarchii, niekończących się wojen i bezprecedensowej deprawacji. Włoscy książęta kierują się mottem "exitus acta probat" - cel uświęca środki. Jego autor Niccolo Machiavelli znał osobiście Cezarego Borgię, zachwycał się nim i uczynił bohaterem "Księcia". W tym amoralnym świecie kwitnie jednak na niespotykana dotąd skalę nauka i sztuka. Leonardo da Vinci pracuje dla Cezarego, doradza mu przy ulepszaniu twierdz. Znajdując szczodrych mecenasów, tworzą w tym czasie Michał Anioł, Rafael, Botticelli. Na uniwersytety zjeżdżają łaknące wiedzy młode umysły z całej Europy. W sercu światowego porządku jest Watykan, który pełni funkcję sędziego w konfliktach pomiędzy świeckimi królestwami i cesarstwami. W Watykanie rządzi Rodrigo Borgia, człowiek którego imię stało się synonimem okrucieństwa i którego panowanie pozostało w pamięci potomnych jako jeden z najsmutniejszych rozdziałów historii Kościoła katolickiego. W bezpardonowej walce o władzę wykorzystywał czwórkę swoich dzieci: pierworodnego Juana, rozdartego miedzy wiarą, której sam nie wybierał i swoją ponurą i porywczą naturą Cezara, pełną ideałów Lukrecję i Goffreda, niewinne dziecko, dorastające na łonie rodziny pustoszonej konfliktami.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…