Filmy film czarno-biały, miasteczko, prowincja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, miasteczko, prowincja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Salto

7,5
W prowincjonalnym miasteczku pojawia się tajemniczy mężczyzna. Każdemu inaczej się przedstawia i opowiada inne wersje swojego życiorysu. Nikt nie wie, skąd tak naprawdę przybył i dokąd zmierza, ale mieszkańcy są nim zafascynowani.
Historia o tym jak niespodziewane wzbogacenie się może odmienić życie. Rodzina Grzybków otrzymuje ogromny spadek z Ameryki i od razu zaczynają korzystać z życia. Wyjeżdżają całą rodziną do Warszawy, aby zakosztować światowego życia. Nie zważają przy tym na uczucia własnej córki, która zostawia w miasteczku ukochanego Janka - ubogiego urzędnika.
Powikłane losy dwóch kobiet, które muszą walczyć przeciwnościami rzucanymi im przez los. Teresa i Linka występują razem w kabarecie, gdy ten upada, muszą szukać pracy w prowincjonalnym miasteczku. Tam nie zagrzewają długo miejsca, ponieważ teatrzyk nie wytrzymuje próby czasu, a Linka nie występuje z powodu ciąży. Zastanawia się nad jej przerwaniem, jednocześnie planując powrót do Warszawy, gdzie pozostał ojciec dziecka.


Nastrojowy dramat psychologiczny, rozegrany w scenerii prowincjonalnego miasteczka: stary kolejarz staje wobec konfliktów, zrodzonych z nieoczekiwanego ożenku syna z obcą kobietą, nie zaś z kochającą go miejscową dziewczyną. Małe kresowe miasteczko. Z wojny wraca do domu syn starego zawiadowcy stacji, niespodziewanie przywożąc ze sobą żonę. Dramat kochającej go i czekającej na niego córki sąsiada, Celinki, oraz ojca, który w niej widział swą synową. Syn nie mogąc pogodzić się z ojcem, wyjeżdża wraz z żoną spodziewającą się dziecka. Miasteczko opuszcza także Celinka.
Prowincjonalny fotograf Roman Jacenko postanawia poprawić swój los, oczywiście niezgodnie z prawem. Zakochana w nim kasjerka przekazuje informację o terminie przewożenia pieniędzy do banku. Fotograf, udając rannego, zatrzymuje konwój. Dochodzi do wymiany strzałów, padają zabici i ciężko ranni, w tym kasjerka Beata. Jacenko ukrywa łup w ruinach domu i na wysypisku śmieci. Do akcji wkracza milicja - przestępca wpada w pułapkę zastawioną przez przebiegłego kapitana z miejscowego komisariatu.
Prowincjonalny cyrk przeżywa kryzys. Grozi mu likwidacja, gdyż występy zespołu składającego się głównie z „weteranów areny” nie są w stanie przyciągnąć publiczności. Sytuację zmienia pojawienie się Roberta, młodego chłopaka, obdarzonego dużymi zdolnościami pantomimicznymi. Jego występy gromadzą komplety publiczności. Robert nie umie jednak ułożyć sobie stosunków z członkami zespołu. Parodiuje ich popisy, uświadamiając cyrkowcom niedoskonałość i odbierając im wiarę w siebie.

Bokser

7,1
Główny bohater to bokser Tolek Szczepaniak (Daniel Olbrychski). Awans do kadry narodowej i tytuł mistrza Polski zawdzięcza głównie swojemu nadzwyczajnemu talentowi, nie wyniósł bowiem nic więcej ze swojego prowincjonalnego miasteczka. Ma trudny charakter rozrabiaki i nie potrafi podporządkować się sportowym rygorom. Wkrótce popada w konflikt z prawem i za udział w bijatyce ląduje w więzieniu. Nie przestaje trenować i po skończeniu kary trener Jan Zgoda postanawia mu jeszcze raz zaufać. Tymczasem zbliża się olimpiada…
W małym miasteczku kończy się kolejny etap wyścigu kolarskiego. Wszyscy od dawna przygotowują się na przyjęcie kolarzy. Etap wygrywa lokalny kolarz, wszystkim znany. Władze chcą uroczyście uczcić jego zwycięstwo...
W małym, prowincjonalnym miasteczku życie płynie wolno i spokojnie, wszystko jest na pozór ułożone i zaszeregowane, jednakże pod zewnętrzną powłoką rozgrywa się wiele osobistych konfliktów i tragedii.

Mistrz

7,1
Autorem dramatu jest Zdzisław Skowroński, który napisał sztukę dla 70-letniego wówczas aktora, Janusza Warneckiego, człowieka schorowanego, u schyłku kariery zawodowej. Przedstawia aktora tułającego się w młodości po prowincjonalnych teatrach, człowieka, który przeżył Pawiak, okupację, poniżenie i wielkie cierpienie. Przeszłość powraca we wspomnieniach młodego aktora, który kreuje postać mistrza sprzed wielu lat. W czasie okupacji przygotowuje się do roli „Makbeta”, wierząc, że zagra wymarzoną rolę po wojnie. Kiedy zjawia się gestapo, zabiera zakładników, zostawiając mistrza, który ma dokumenty księgowego…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…