Filmy film czarno-biały, polska, prowincja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, polska, prowincja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Paweł Jańczak jest uznanym trenerem kadry Polskich skoczków do wody. Niestety, po śmiertelnym wypadku jednego z zawodników zostaje zdyskwalifikowany. Ląduje na prowincji, gdzie wkrótce odkrywa w Majce wielki talent. Dziewczyna rozpoczyna forsowny trening, mając w perspektywie udziału w olimpiadzie w Meksyku, a przede wszystkim widzi szansę wyrwania się z prowincji. Trener zaś ma możliwość powrotu do zawodu…
Z głębokiej prowincji przyjeżdża do Warszawy siedemnastoletnia Krysia. Jest osamotniona po śmierci matki i liczy na pomoc dalekiej rodziny. Gdy ta zawodzi, „smarkulą” zaopiekuje się para przyjaciół: taksówkarz Florek i lekarz Bogdan. Każdy na swój sposób zajmuje się edukacją Krysi. Florek zapoznaje ją z tajnikami zawodu kierowcy, Bogdan pomaga przygotować się do matury. W niedługim czasie sympatyczną dziewczyną zainteresuje się jeszcze jeden mężczyzna, młody oficer marynarki – Jurek. Ulegając prośbom zakochanego marynarza, Krysia zgadza się na małżeństwo.
Adaptacja filmowa powieści Kornela Makuszyńskiego. Początek lat trzydziestych ubiegłego wieku. Adam Cisowski – inteligentny siedemnastolatek nazwany przez swych kolegów „Szatanem” – ma niezwykłą wprost zdolność do rozwiązywania zagadek. Dzięki bystrości umysłu „odkrył” m.in. sposób odpytywania uczniów przez nauczyciela historii. Pełen podziwu dla zdolności Adasia profesor Gąsowski zaprasza na wakacje młodzieńca do swej rodzinnej posiadłości w Bejgole na Wileńszczyźnie. Jego zadaniem będzie wyjaśnienie dziwnych zdarzeń, których rodowód sięga epoki napoleońskiej. Czy młodemu detektywowi uda się rozwikłać tajemnicę sprzed lat?


Odstawiony we frak bezrobotny nędzarz Nikodem Dyzma stara się o pracę fordansera w warszawskim nocnym lokalu. Jednak właściciel oświadcza, że Dyzma jest prowincjuszem i nie daje mu angażu. Szczęśliwym trafem Dyzma znajduje na ulicy zaproszenie na bal wyższych sfer. Idzie tam z zamiarem oddania zaproszenia właścicielowi, licząc na suty napiwek. Przez omyłkę służący biorą go za ważnego gościa i wpuszczają na raut. Tam chamskie zachowanie Dyzmy otwiera mu drzwi do oszałamiającej kariery.
Prowincjonalny fotograf Roman Jacenko postanawia poprawić swój los, oczywiście niezgodnie z prawem. Zakochana w nim kasjerka przekazuje informację o terminie przewożenia pieniędzy do banku. Fotograf, udając rannego, zatrzymuje konwój. Dochodzi do wymiany strzałów, padają zabici i ciężko ranni, w tym kasjerka Beata. Jacenko ukrywa łup w ruinach domu i na wysypisku śmieci. Do akcji wkracza milicja - przestępca wpada w pułapkę zastawioną przez przebiegłego kapitana z miejscowego komisariatu.
Rok 1944. Basia i Kazia żyją samotnie pod Warszawą. Udzielają schronienia Hubertowi, który został odbity z rąk gestapowców. Okazuje się, że naprawdę ma na imię Stefan. Basia zakochuje się w nim, nie wiedząc, że ukochany współpracuje przy produkcji broni z miejscową nauczycielką.

Bokser

7,1
Główny bohater to bokser Tolek Szczepaniak (Daniel Olbrychski). Awans do kadry narodowej i tytuł mistrza Polski zawdzięcza głównie swojemu nadzwyczajnemu talentowi, nie wyniósł bowiem nic więcej ze swojego prowincjonalnego miasteczka. Ma trudny charakter rozrabiaki i nie potrafi podporządkować się sportowym rygorom. Wkrótce popada w konflikt z prawem i za udział w bijatyce ląduje w więzieniu. Nie przestaje trenować i po skończeniu kary trener Jan Zgoda postanawia mu jeszcze raz zaufać. Tymczasem zbliża się olimpiada…
W małym, prowincjonalnym miasteczku życie płynie wolno i spokojnie, wszystko jest na pozór ułożone i zaszeregowane, jednakże pod zewnętrzną powłoką rozgrywa się wiele osobistych konfliktów i tragedii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…