Filmy polka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gimnazjaliści Felix, Net i Nika przeżywają podczas wakacji niezwykłą podróż w czasie. Felix (Kamil Klier) jest młodym wynalazcą, Net (Maciej Stolarczyk) znakomicie zna się na komputerach, a Nika (Klaudia Łepkowska) ma zdolności paranormalne. Towarzyszy im Manfred (głos Cezarego Pazury), program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Podczas swoich przygód młodzi bohaterowie napotykają wiele trudności i niebezpieczeństw, ale siła ich przyjaźni oraz nadzwyczajne umiejętności pomogą im wyjść cało z największych opresji.
8-letni Kevin McCalister Macauley Culkin staje się "panem na włościach", gdy jego rodzina w ferworze pakowania zapomina go zabrać na świąteczne ferie.To co z pozoru wydawało się być spełnieniem marzeń: nie ma rodziców, nie ma strofowania, jest pełna swoboda i żadnych awantur, stało się prawdziwym utrapieniem. Kevin musi ochronić dom przed włamywaczami Joe Pesci i Daniel Stern używając całej swej dziecięcej wiedzy z zakresu robienia psikusów i montowania pułapek.
Zdjęcie - symbol zwycięstwa dla znużonego wojną narodu, zainspirowało J. Bradleya i R. Powersa do napisania książki o bitwie o Iwo Jimę. To historia żołnierzy, uznanych za bohaterów, którzy wcale nie mieli ochoty odgrywać tej symbolicznej roli.


Daas

5,3
Jest rok 1776. Radca wiedeńskiej Kancelarii Nadwornej Henryk Klein (Mariusz Bonaszewski) otrzymuje skargę na hrabiego Jakuba Franka (Olgierd Łukaszewicz), który kilkanaście lat wcześniej został skazany za głoszenie herezji i zbiegł do Wiednia. Donos napisany został przez jego byłego wyznawcę, Jakuba Golińskiego (Andrzej Chyra). Klein dowiaduje się, że za zdradę Goliński został ukarany i obrabowany, a teraz czeka go śmierć ku przestrodze innych. Radca przeprowadza dochodzenie. Udaje mu się ustalić, że pseudomesjasz ogłosił się Bogiem, tworzy ze swoich wyznawców armię i szuka kontaktów z dworem cesarzowej Marii Teresy. Klein podejrzewa spisek, którego celem jest zamach stanu.
Jest rok 1921. Dwie młode Polki, siostry – Ewa i Magda wyruszają do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia. Zanim jednak spełni się ich amerykański sen, muszą przejść selekcję na Ellis Island. Chora na gruźlicę Magda zostaje zatrzymana i poddana kwarantannie, a zdana tylko na siebie Ewa rozpoczyna zdobywanie Ameryki na własną rękę. Niestety szybko przekonuje się, że młoda Polka bez znajomości i referencji na Manhattanie nie może liczyć na zbyt wiele. Trafia na ulicę, gdzie jej przewodnikiem i opiekunem zostaje Bruno (Joaquin Phoenix), który wciąga ją w nowojorski półświatek brudnych interesów i prostytucji. Ewa przypadkowo poznaje również kuzyna Brunona – Orlando (Jeremy Renner), który swoimi obietnicami na nowo rozbudzi w dziewczynie marzenia i nadzieje.
Adaptacja powieści Stanisławy Fleszerowej-Muskat „Pozwólcie nam krzyczeć”. Znana polska pianistka wyjeżdża na artystyczne tournée po Europie zachodniej. Podróż po zachodnich Niemczech przywołuje wspomnienia. Magdalena czasy wojny spędziła w przymusowych obozach pracy. Teraz przekonuje się, że zbrodniarze żyją beztrosko w dostatku. Czują się bezkarni i nie mają poczucia winy wobec swoich ofiar.

Upperdog

6,7
Przyrodnie rodzeństwo, Axel i Yanne, zostało w dzieciństwie adoptowane przez Norwegów. Po przyjeździe rozdzielono dzieci, chłopiec trafia do bogatej rodziny w zachodniej dzielnicy Oslo, a dziewczynka do przeciętnego domu we wschodniej części miasta. W przeciwieństwie do młodszego brata, Yanne pamięta ich podróż do Norwegii, ale nie ma pojęcia, gdzie chłopiec może przebywać. Wszystko to zmienia się, kiedy Maria, przyjaciółka Yanne z Polski, zaczyna pracować jako pokojówka u rodziców Axela i tam znajduje wiszące na ścianie zdjęcie małego chłopca. Maria widziała to samo zdjęcie w mieszkaniu Yanne. Postanawia połączyć rodzeństwo. Ale zanim zda sobie sprawę z konsekwencji, jej działania uruchomią łańcuch wydarzeń, które wywołają burzę emocji wielu osób.
Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach: współczesnym i historycznym. Do Warszawy przyjeżdża na stypendium młody francuski historyk. Zakochuje się w pięknej Polce, studentce historii sztuki. Na ścianie dworku w Walewicach wiszą portrety Napoleona Bonaparte i szambelanowej Marii Wawelskiej, wielkiej miłości cesarza, wykorzystującej jego względy do wstawienia się za ojczyznę. Para współczesnych bohaterów dostrzega swoje uderzające podobieństwo do postaci historycznych i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki parokrotnie przenosi się w czasy napoleońskie, gdzie wciela się w rolę Napoleona i pani Wawelskiej.
Przypadkowe spotkanie kolegów z dawnych lat, Janka (Zbigniew Cybulski) i Leona (Zdzisław Maklakiewicz), w szczecińskim porcie staje się punktem wyjścia dla szeregu barwnych historii. Opowieści młodego marynarza Janka są odpowiedzią na przechwałki Leona, chełpiącego się swoim udanym życiem zawodowym i rodzinnym. W relacji Janka życie na morzu to niekończące się pasmo ekscytujących przygód (np. dramatyczny romans z tajemniczą baronową, potyczka z bandą narkotykowych handlarzy czy ryzykowna pomoc w ucieczce z haremu, jakiej Janek udzielił pięknej Polce).
Pod koniec stulecia Pierre Curie (Charles Berling) spędzał spokojne i pracowite dni w swoim laboratorium w Wyższej Szkole Fizyki i Chemii w Paryżu, w towarzystwie swojego kolegi Gustave'a Bémonta (Christian Charmetant). Dyrektor szkoły pan Schutz (Philippe Noiret), mający obsesję na punkcie zaszczytów, próbuje wszelkimi sposobami wyłudzać od niego informacje prasowe mające na celu zrobienie dobrego wrażenia na członkach Akademii Nauk, w celu uzyskania prestiżowych Palm Akademickich. Ostatnie odkrycie Schutza poprawiające wydajność laboratorium: polska studentka Marie Skłodowska (Isabelle Huppert), którą Pierre Curie jest zmuszony zaakceptować. Marie zrobi z tego nieśmiałego, powściągliwego człowieka - uczciwego badacza. Zanim jeszcze zorientuje się, co się z nim dzieje, Pierre widzi, jak jego laboratorium zamienia się w kuchnię, w której gotuje się słowiańskie potrawy, gdzie robi się dynamit dla polskich bojowników i gdzie maceruje wódka z ziołami o równie wybuchowych walorach. Po tych wybrykach z przeszłości, Pierre odkrywa w Marie wielkie zdolności naukowe. Aby spełnić wymagania Schutza, jak i podjąć najśmielsze wyzwania, jakie stawia przed nimi nauka ich czasów, Pierre i Marie zabiorą się do zadania: kolejno radioaktywność, rad, a po drodze bardzo wielka miłość.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…