Filmy relacja ojciec-syn, armata, ucieczka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-syn, armata, ucieczka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Potop

7,6
Andrzej Kmicic przypadkowo podsłuchuje rozmowę szwedzkich dowódców i dowiaduje się, że kolejnym celem ich ataku jest jasnogórski klasztor i jego skarby.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Dalsze przygody Jacka Sparrowa, Elizabeth Swann i Willa Turnera. Do Jacka przychodzi macko gęby kapitan "Latającego Holendra" upominając się o spłatę zaległego długu, który Sparrow u niego zaciągnął. A mianowicie jest on mu winny swoją duszę. W całą tą historię zostają wciągnięci niedoszli małżonkowie - Elizabeth i Will. Próbują oni pomóc swojemu przyjacielowi.


Akcja serialu rozpoczyna się w chwili śmierci Innocentego VIII, kiedy to Rodrigo Borgia przekupstwem utorował sobie drogę na Tron Piotrowy i zasiadł na nim jako Aleksander VI. Poznajemy też dzieci Rodriga, jego przebiegłych synów - Cezara i Juana, a także przepiękną córkę, Lukrecję. Przełom XV i XVI stulecia obfitował w doniosłe wydarzenia. We Włoszech trwał renesans, Krzysztof Kolumb odkrył Nowy Świat, a w Italii tworzyli Leonardo da Vinci i Michał Anioł. Borgiowie nie znaleźli uznania u współczesnych. Choć postępowali tak samo jak wszyscy, uważani byli za ludzi występnych i bezbożnych. Działo się tak głównie dlatego, że opanowali swoje rzemiosło znacznie lepiej od przeciwników. By osiągnąć cel, gotowi byli popełnić najcięższy grzech.
Tajne stowarzyszenie, organizacja przestępcza o nazwie "Wampiry" terroryzuje Paryż. Mnożą się porwania, rozboje i zabójstwa. Metody działania policji są przestarzałe. Dziennikarz Philippe Guerande (Édouard Mathé) pracuje w gazecie światowej i właśnie jego przełożeni wysłali do zbadania zbrodni.
Camila Darién, porwana przez piratów ukochana córka kupca don Justa, po czterech latach powraca do rodzinnego miasteczka San Fernando. Dziewczyna w czasie swojej nieobecności była niewolnicą na wyspie La Mariana. Jej bogaty właściciel, zgorzkniały starzec don Timoteo, na przekór rodzinie żeni się z Camilą i czyni ją jedyną spadkobierczynią. Dopiero po jego śmierci, Camila mogła powrócić do domu. Jej bliscy są mocno zaskoczeni, gdyż byli przekonani, że dziewczyna nie żyje. Jej ukochany, kowal Santiago, zdążył już nawet ożenić się z jej siostrą, Ritą. Dawni narzeczeni są zrozpaczeni, ale szanują zawarty akt małżeństwa. W ślad za Camilą, aby odebrać jej majątek, do San Fernando przybywa piękna, lecz niewidoma córka don Timotea, Lisabeta, wraz ze starą opiekunką i przystojnym kuzynem Ricardem. Ricardo jest kapitanem statku pirackiego, na którym przebywała Camila. Już wtedy się nią interesował, a gdy ponownie ją widzi, jego uczucia odżywają. Kobieta, mimo obaw, również jest zafascynowana piratem. Wkrótce oboje rozumieją, że są w sobie bezgranicznie zakochani. Santiago nadal darzący miłością dawną narzeczoną, nie zamierza zostawić jej w spokoju. Między nim, a Ricardo powstaje zacięta rywalizacja. Nieokiełznany Ricardo i skromna Camila, wbrew swym zasadom zostają złapani w sidła ognistej namiętności, która nie podoba się wielu osobom.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…