Filmy relacja mężczyzna-kobieta, małżeństwo, relacja matka-syn, relacja matka-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, małżeństwo, relacja matka-syn, relacja matka-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Anglia 1464 rok. Dwie gałęzie tej samej rodziny od dziewięciu lat toczą wojnę o panowanie nad królestwem. Z pomocą mistrza manipulacji lorda Warwicka, na króla Anglii koronowany zostaje Edward IV York. Tymczasem Margaret Beaufort z rodu Lancasterów postanawia za wszelką cenę sprawić, żeby na tronie zasiadł jej syn Henryk Tudor.
Wśród bogatej społeczności dochodzi do tajemniczej zbrodni. Młoda kobieta pracująca jako pomoc domowa usytuowanej rodziny zostaje zamordowana na przyjęciu. Podejrzany szybko zostaje zatrzymany, ale jego matka nie wierzy w jego winę. Decyduje się wkroczyć do zamożnej enklawy, aby znaleźć prawdziwego mordercę. Zostaje zatrudniona jako pokojówka i zaczyna na własną rękę prowadzić śledztwo, zaprzyjaźniając się z pracodawcami i koleżankami po fachu zabitej dziewczyny.
Dla czwórki przyjaciół żyjących w latach 70-tych przyszłość na Long Island jawi się w szarych barwach o nazwie małże. Tak jak ich ojcowie oraz dziadowie młodzi mężczyźni różni, jak tylko można sobie wyobrazić poławiają mięczaki zarabiając na życie. Świadomi nadchodzących zmian i swoich możliwości wspólnie postanawiają zmierzyć się z życiem i zaryzykować! Zobacz jak nadają kurs własnej egzystencji!


Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Akcja "Świata bez końca" zaczyna się 200 lat po wydarzeniach z "Filarów Ziemi", w roku 1327. Na tle barwnej panoramy średniowiecza, w okresie wielkich przemian i dziesiątkującej społeczeństwo zarazy, toczy się epicka opowieść o walce o władzę, pieniądze i wpływy. O tajemnicach i zbrodniach, o nauce burzącej fundamenty wiary. Historia, w której ludzkie emocje - miłość, nienawiść, pragnienie zemsty - odgrywają wiodącą rolę.
Wiedeń, 1902 rok. Alma Schindler (Sarah Wynter) jest córką znanego malarza, Emila Schindlera. Młodej Almy nie pociąga jednak malarstwo, a komponowanie i doskonalenie swojej sztuki pianistycznej. Dziewczyna coraz szybciej zyskuje uznanie jednej z bardziej utalentowanych pianistek. Dzięki licznym protekcjom udaje jej się spotkać z jednym z najbardziej cenionych wiedeńskich kompozytorów, Gustavem Mahlerem (Jonathan Pryce). Choć Alma jest krytycznie nastawiona wobec kompozycji Mahlera, ulega jego osobowości. Oboje zakochują się w sobie i podejmują decyzję o małżeństwie - nie przeszkadza im fakt, że kompozytor jest o dwadzieścia lat starszy od dziewczyny i jest Żydem...
Serial opowiada o codziennych perypetiach rodziny Millerów. Bill i Judy byli parą w czasach licealnych, od siedemnastu lat są małżeństwem. Chociaż każdy dzień przynosi problemy, z którymi muszą się zmierzyć, nie tracą dobrego humoru. Wychowując trójkę dzieci, znosząc obecność wścibskiej matki i często dziwne zachowanie sąsiadów, na każdym kroku udowadniają, że ciągle są w sobie zakochani i mają wciąż dosyć energii by dobrze się bawić.
Ja to mam szczęście to serial komediowy opowiadający losy przezabawnej pięcioosobowej rodziny. Akcja głównie dzieje się w kuchni – miejscu rodzinnych spotkań, gdzie poruszane są tematy codzienne, czasami komiczne, czasami tragiczne, gdzie się plotkuje przy kawie lub wypłakuje przy tabliczce czekolady. W rodzinie rządzi twardą ręką Joanna, z zawodu pielęgniarka. Jej obecny mąż Jerzy, oddany bezgranicznie i zakochany po uszy, pracuje jako deweloper. W domu jest troje dzieci: Ela –córka Joanny z poprzedniego związku, nastoletni syn Jerzego oraz 8-letnia Zosia, córka Jerzego i Joanny. W wychowaniu dzieci uczestniczą także była żona Jerzego i były mąż Joanny. Swoje trzy grosze wtrącają także dziadkowie: rodzice Joanny oraz pełna temperamentu, kochająca życie i… mężczyzn matka Jerzego. Taka mieszanka prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.

Mamuśki

6,5
Perypetie młodych i zakochanych w sobie Patrycji i Mirka, których rodzice nie mogą się pogodzić z ich życiowymi wyborami.
Kwiatkowscy mają dwoje dzieci – córkę Majkę i syna Filipa. Pewnego dnia przez przypadek trafia do ich domu Romek, który na stałe przebywa w domu dziecka. Rodzina postanawia stworzyć dla niego dom zastępczy. To pociąga za sobą niespodziewane konsekwencje – wraz z Romkiem u Kwiatkowskich zamieszkają „bliźniaczki z wyboru” – Eliza i Zosia. Dom pełen dzieci zaczyna tętnić życiem w zupełnie nowy sposób.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…