Filmy konspiracja, aktywista

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje konspiracja, aktywista. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Furia

6,4
Mel Gibson gra policjanta, którego ukochana córka zostaje zamordowana na jego oczach. Wkrótce okazuje się, że śledztwo prowadzone przez Thomasa Cravena (Mel Gibson) naprowadza go na poważną aferę korupcyjną między rządowymi korporacjami. Wkrótce na drodze Cravena staje tajny agent (Ray Winstone), którego zadaniem jest zatarcie śladów wskazujących na morderców.
Listopad 1984 r., Izba Zatrzymań Hohenschönhausen. Kapitan Gerd Wiesler (Ulrich Mühe) skutecznie i bezlitośnie przesłuchuje więźnia podejrzanego o pomoc przyjacielowi w ucieczce z kraju. Wiesler nagrywa przesłuchanie, żeby zaprezentować metody używane dla pozyskania zeznań jako przykład swoim uczniom w Wyższej Szkole Stasi. Na premierze sztuki Georga Dreymana (Sebastian Koch), Wiesler ma okazję obserwować autora i odtwórczynię głównej roli, piękną aktorkę Christę-Marie Sieland. Wkrótce Anton Grubitz (Ulrich Tukur), zarządzający Departamentem Kultury w Stasi, wyda Wieslerowi rozkaz prowadzenia stałego nadzoru nad pisarzem, którego minister Hempf (Thomas Thieme) podejrzewa o nielojalność wobec Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności.
Sfabularyzowana historia powstania i krwawej działalności radykalnej lewicowej grupy terrorystycznej działającej w Niemczech od lat 70-tych ubiegłego wieku. Śledzimy losy przywódców grupy: Ulriki Meinhof i Andreasa Baadera, począwszy od berlińskich protestów studenckich w 1967 roku, które dały początek powstania w 1970 roku Frakcji Czerwonej Armii, zwanej RAF. Ta organizacja terrorystyczna w czasie swojej ponad 20-letniej historii zabiła kilkadziesiąt osób.


Thriller polityczny opowiadający historię fikcyjnego zamachu na Georga W. Busha w październiku 2007 roku.
Film biograficzny. Ostatnie dni życia Edwarda Dembowskiego – filozofa, rewolucjonisty, działacza niepodległościowego. Syn kasztelana otrzymał solidne i gruntowne wykształcenie. Intelektualista, który w 24.roku życia miał na swym koncie 4 tomy pism filozoficznych. Swoje postępowe poglądy wyrażał na łamach założonego przez siebie czasopisma. Był zwolennikiem zniesienia pańszczyzny i uwłaszczenia. Jego zdaniem mogła do tego doprowadzić tylko radykalna rewolucja ludowa. Tylko w tym widział drogę do odzyskania niepodległości. Prowadził działalność konspiracyjną, mimo że pozostawał pod nadzorem pruskiej policji. Uczestniczył w powstaniu krakowskim w 1848. Stanął na czele chłopów przeciwko wojskom austriackim…
Akcja filmu rozgrywa się w latach 1936–1942. Paweł Lasoń zostaje skazany na osiem lat pozbawienia wolności. Jest przekonany, że zdradził go Stefan. Po wybuchu wojny w 1939 roku ucieka z aresztu, rozpoczyna działalność konspiracyjną na Śląsku. Wkrótce Niemcy aresztują jego żonę. Paweł jest przekonany, że to ponownie sprawa Stefana. Dopiero śmierć przyjaciela pokazuje, że to nie on był zdrajcą.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…