Filmy młodzież, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje młodzież, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Uwielbiany przez widzów, przebojowy serial TVP. Nadawany jest nieprzerwanie w TVP2 od września 2007 r. Serial Barwy szczęścia jest drugim – po M jak miłość – najbardziej lubianym serialem telewizyjnym, co pokazuje liczba widzów zasiadających przed telewizorami, by śledzić bohaterów. Bohaterami są mieszkańcy warszawskiej ulicy Zacisznej. Niektórzy z nich znają się od lat, inni dopiero sprowadzili się na osiedle „Pod Sosnami”. Młodsi szukają swojej drogi, starsi próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie od wielu lat śledzą losy rodzin Marczaków, Zwoleńskich, Cieślaków, Grzelaków, Pyrków i Walawskich. Codzienne obowiązki i troski, rodzinne konflikty i dramaty, małżeńskie kłopoty, lecz także chwile wielkiej radości związane z pomyślnymi wydarzeniami w życiu rodzinnym i zawodowym składają się na rzeczywistość mieszkańców osiedla „Pod Sosnami”. Nie brak tematów trudnych, takich jak problem tolerancji obyczajowej i rasowej czy przemocy w rodzinie.
Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa.


Plotkara

7,4
Serial opowiada o nowojorskiej elicie nastolatków. Losy zjawiskowo pięknej Sereny, ciągle knującej nowe intrygi Blair, jej chłopaku Nacie, początkującym pisarzu Danie i jego siostrze. Wszystko śledzi tajemnicza nieznajoma – Plotkara.
Młody chłopak znika wkrótce po śmierci kolegi. Życie zamożnych mieszkańców warszawskiego osiedla komplikuje się, a na jaw wychodzą tajemnice i kłamstwa.
Will, nastolatek ze śródmieścia Filadelfii, zostaje wysłany do Kalifornii, aby zamieszkać ze swoimi bogatymi krewnymi w nadziei, że „wybiją mu głupie pomysły z głowy i wpoją mu dobre, tradycyjne wartości”.
Jurek Nowicki to dobry uczeń, ale złamał prawo i trafił do poprawczaka. Jest opuszczony przez najbliższych. Na miejscu poznaje nowe, brutalne życie. Z trudem zdobywa szacunek otoczenia. W ramach eksperymentu trafia do Stoczni Gdańskiej, gdzie rozpoczyna pracę. Chłopcy mają poczucie wolności i wyjaśniają tajemniczą serię kradzieży.
Szesnastoletni Joosep jest prześladowany w szkole. Wkrótce poprzysięga zemstę na swoich oprawcach.
Nicolas (Niko Tarielashvili), najstarszy syn zamożnej rodziny, pozostający pod wpływem przerażającej matki bizneswoman, spędza całe dnie w dużym sąsiednim miasteczku. Pracuje tam, z dala od rodzinnego środowiska, jako myjka do okien i zmywarka w kawiarni. Doskonale świadomy swojego zamkniętego kręgu chciwych snobów, zupełnie nie dostrzega podłości swoich nowych związków: kupców, drobnomieszczan, młodych chuliganów. Zakochuje się w pięknej córce właściciela innej kawiarni...
W niedalekiej przyszłości, okolice wielu amerykańskich szkół staną się "strefami walki" zdominowanymi przez brutalne młodzieżowe gangi. Nawet Policja obawiając się o swoje bezpieczeństwo nie będzie wkraczać do tych stref, wiedząc że napotka dobrze uzbrojone, nieźle zorganizowane i zdecydowane na wszystko bandy nieletnich. Miles Langfore, dyrektor jednego z gimnazjów postanawia odebrać szkołę z rąk gangów. Wykorzystuje do tego "zrobotyzowanych nauczycieli", którzy na swoich lekcjach wprowadzić mają żelazną dyscyplinę i okiełznać nieposłuszną młodzież. Szybko jednak okazuje się, że ich metody są brutalniejsze niż sama młodzież. Gangi jednoczą się i wspólnie postanawiają walczyć z okrutnymi "wychowawcami".
Słowa kluczowe

Proszę czekać…