Filmy dźwięk

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dźwięk. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ciche miejsce 2

6,5
7,1
Dalsze losy rodziny Abbottów, która po śmiertelnych wydarzeniach, jakie wydarzyły się w domu, teraz musi stawić czoła niebezpieczeństwom poza nim. Abbotowie wciąż próbują – w ciszy – przetrwać atak tajemniczych stworzeń, które atakują, reagując na dźwięk. Wkrótce Abbotowie odkryją, że nie są one jedynym śmiertelnym zagrożeniem…

Rozmowa

7,5
Specjalista od podsłuchu, Harry Caul, żyje w panicznym strachu - wydaje mu się, że jest obserwowany. Nagrany przez niego dialog, prowadzony przez młodych ludzi na ulicy w San Francisco, mimo że pozornie banalny, sprawia, że Harry zaczyna śledzić ową parę...
Dziesięcioro pasażerów zasypia w trakcie lotu. Po przebudzeniu okazuje się, że w samolocie zostali tylko oni. Nie wiedząc co się dzieje, postanawiają wylądować na najbliższym lotnisku, które również okazuje się opustoszałe. W końcu grupa odkrywa, że trafili do czasowej wyrwy, którą próbują wymazać istoty zwane Langolierami.


Ciche miejsce

6,8
7,5
Rodzina Abbottów próbuje przetrwać w świecie opanowanym przez istoty atakujące każde źródło jakiegokolwiek dźwięku.
Lorenzo jest kolorowym ptakiem, który wyróżnia się wśród rówieśników, przez co często wpada w kłopoty. Właśnie zaczyna naukę w nowej szkole. Już na pierwszej lekcji poznaje nielubianą przez nikogo Blu i szybko zostają najlepszymi przyjaciółmi. Wkrótce dołącza do nich Antonio, który ma problemy z nauką, ale jest świetny na boisku. Cały czas spędzają razem. Tworzą grupę outsiderów, która musi radzić sobie z otaczającym światem. Nie przypuszczają, że tak wielką przyjaźń i zaufanie może zniszczyć jeden pocałunek.

Cisza

5,3
Ziemię zaatakowały przerażające stworzenia, które namierzają ofiary, nasłuchując ich odgłosów. Szesnastoletnia Ally Andrews (Kiernan Shipka), która straciła słuch w wieku 13 lat, wraz z rodziną szuka schronienia na odludziu, gdzie natrafia na groźną sektę pragnącą wykorzystać jej nieprzeciętne zdolności.
Jak się uczymy? Co wiemy? Patricia (Juliet Berto) i Émile (Jean-Pierre Léaud), spotykają się w studio dźwiękowym, aby omówić naukę i drogę do rewolucji. Sceny buntu studenckiego w Paryżu, wojny w Wietnamie i innych wydarzeń z końca lat 60. wraz z plakatami, zdjęciami i rysunkami są tłem dla ich słów. Oprócz rozważań dwóch postaci, przedstawiona jest ścieżka dźwiękowa zawierająca narrację, muzykę, klipy informacyjne i hałas. Efektem jest montaż, medytacja, refleksja nad pomysłami oraz sposób mieszania słów i obrazów.
Jest rok 1929. Studio dodało kinu dźwięk i dało widzom szansę zobaczenia swoich ulubionych aktorów i aktorek z epoki kina niemego z głosem.
Film opowiada historię pojawienia się technologii dźwięku w filmach oraz pojawienia się musicali w Hollywood.
Jerzy Kucia jest zapewne najkonsekwentniejszym polskim twórcą filmów animowanych. Poczynając od swojego debiutu z 1972 r. (Powrót) konstruuje filmy, w których monotonne czynności bohaterów przeplatają się z przebłyskami wspomnień. W tych niespiesznych filmach nie ma konwencjonalnej narracji, są ciągi obrazów zawieszonych między jawą i snem. Trudno się nie poddać ich hipnotycznej sile. Strojenie instrumentów jest ukoronowaniem całej dotychczasowej drogi twórczej Kuci, filmem, w którym ów strumień obrazów najpełniej połączył się w nierozerwalną całość ze strumieniem dźwięków.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…