Filmy radykalizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje radykalizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Imperium

6,2
Młody agent FBI dostaje zadanie przeniknięcia do grupy neonazistowskich terrorystów i powstrzymania ich złowieszczych planów ataków.
Akcja filmu toczy się we Włoszech. Poznajemy historię dwóch osób. Pierwszy z nich jest synem wieśniaka (Gerard Depardieu), drugi właściciela ziemskiego (Robert De Niro). Fabuła filmu skupia się na powstawaniu faszyzmu, reakcji wieśniaków popierających komunizm, oraz na tym, jak te zmiany wpływają na przeznaczenie tych dwóch mężczyzn.
Across the Universe to opowieść o miłości przeplatanej z wojną i innymi przeciwnościami losu. W postaci musicalu odkrywa rolę i znaczenie piosenek zespołu The Beatles. Jude ze swoim przyjacielem Maxem wyrusza do kraju, w którym wszystko jest możliwe - do Ameryki. Tam napotykają się na trwający reżym i na miłość, która potrafi przetrwać najcięższe chwile w życiu.


Brian Jackson to student pierwszego roku prestiżowego Uniwersytetu Bristol w Londynie. Czas mija mu na pokonywaniu szkolnych problemów i na robieniu z kumplami wygłupów. Wraz z dostaniem się do telewizyjnego teleturnieju międzyuczelnianego, zakochuje się w pięknej koleżance z drużyny. Sądząc, że zaimponuje jej tylko rozległą wiedzą, rozpoczyna pilne przygotowania do quizu.
Biografia jednego z najbardziej oryginalnych i dziwacznych amerykańskich reporterów, legendarnego twórcy bezczelnego, prześmiewczego i nieustraszonego stylu dziennikarstwa nazwanego „gonzo”, Huntera S. Thompsona. Był autorem powieści "Fear And Loathing In Las Vegas", na podstawie której Terry Gilliam nakręcił Las Vegas parano z Johnnym Deppem w niezapomnianej roli Thompsona, który wypija tysiące szklanek bourbona i wciąga niezliczone kreski kokainy. Reżyser Alex Gibney inteligentnie przepytuje kolegów Thompsona i maluje wielowymiarowy portret, który ukazuje go jako człowieka niezwykle inspirującego i jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich pisarzy i buntowników. Narratorem filmu jest Johnny Depp.
Hannah jest niczym nie wyróżniającą się, przeciętną dziewczyną. Będąc w klasie maturalnej odkrywa to, kim jest naprawdę i jaki jest cel jej życia. W dokonaniu tego odkrycia pomagają jej radykalne feministki, działające w organizacji pod nazwą "The Itty Bitty Titty Committee" (Zrzeszenie Malutkich Biustów). Wkrótce więc Hanna postanawia przyłączyć się do grupy feministek i aktywnie w niej działać.
Obóz Jezusa jest zapisem pobytu młodych ewangelików na specjalnym obozie. Uczą się na nim jak żyć w zgodzie z Bogiem, czy jak walczyć z aborcją. Tworzy się z nich małą Armię Boga. Dzięki nim, przyszłość chrześcijaństwa ma być niezachwiana.
W 1961 roku profesor psychologii Uniwersytetu Yale, Stanley Milgram (Peter Sarsgaard) przeprowadził słynny społeczny eksperyment, który był nazwany jako "Milgrama Eksperyment". Dotyczył on radykalnych zachowań badanych, zwykłych ludźmi na gotowość do posłuszeństwa władzy. Wyniki jego badań oraz metody ich uzyskiwania wywołały gorącą dyskusję. Lekceważony przez niektórych, podziwiany przez innych. Śledzimy profesora, od czasów spotkania swojej przyszłej żony Sashy (Winona Ryder) do jego kontrowersyjnych eksperymentów, które wywołały oburzenie opinii publicznej.
Film jest manifestacją ideologi hipisowskiej i stanowi protest przeciwko establishmentowi. Chłopak, biorący udział w studenckiej rebelii, ucieka przed policją skradzionym, prywatnym samolotem. Nawiązuje romans z napotkaną po drodze, podróżującą samotnie przez pustynię, dziewczyną. Ucieczka kończy się tragicznie...
Pomimo zagrożenia życia, Stéphane ( Jean-Marc Michelangeli) decyduje się na przyjazd na Korsykę, aby wziąć udział w pogrzebie Christophe'a (Henri-Noël Tabary), jego przyjaciela z dzieciństwa i towarzysza walki, zamordowanego poprzedniego dnia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…