Filmy amputacja nogi

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje amputacja nogi. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Pomniejszenie

5,5
6,2
Film pokazuje, co może się stać z ludźmi i światem, kiedy norwescy naukowcy – próbując znaleźć rozwiązanie problemu przeludnienia – odkrywają sposób na zmniejszenie ludzi do wysokości zaledwie 5 cali. Proponują też trwający 200 lat program przekształcenia rzeczywistości z wielkiej w małą. Ludzie szybko orientują się, jak wygodniejsze i zamożniejsze życie mogą wieść w zminiaturyzowanym świecie. Obietnica lepszego życia kusi także niewyróżniającego się niczym Paula Safranka (Matt Damon) oraz jego żonę Audrey (Kristen Wiig). Oboje decydują się na życie w mniejszym rozmiarze i mniejszym świecie. Ta decyzja zmienia ich życie na zawsze.
Na oddziale pediatrycznym personel szpitalny musi opiekować się ciężko chorymi dzieciakami, które mimo że są nad wiek dojrzałe, ciągle chcą korzystać z życia. Perypetie młodych pacjentów są opowiadane z perspektywy chłopca będącego w śpiączce.


Pozornie prosta, osadzona w realiach Południa lat 30. historia rodziny, która za wszelką cenę stara się sprostać życzeniu matki (Beth Grant), by pochować ją w pobliskim mieście. James Franco, pozostając wiernym prozie Williama Faulknera, odtwarza wielogłosowość oryginału. Przedstawia wydarzenia z punktu widzenia kolejnych postaci, na podzielonym ekranie, językiem oddającym lokalną gwarę. Reżyser (sam w jednej z ról) pewną ręką prowadzi aktorów, eksponując ich fizyczność. Zdjęcia Christiny Voros wraz z pełnym kulminacji montażem tworzą brutalny, bynajmniej nie nostalgiczny portret dawnej amerykańskiej prowincji. Bohaterowie - prości ludzie - ze ślepym uporem dążą do celu, broniąc swych nieraz absurdalnych racji oraz swojej rodziny. Historia aktualna do dziś i nie tylko w Ameryce.

Drapacz chmur

5,7
5,8
Pełniący funkcję konsultanta ds. bezpieczeństwa wieżowców Will Sawyer zostaje oskarżony o wybuch pożaru w jednym z chińskich drapaczów chmur. Niedługo potem musi udowodnić swoją niewinność i odbić rodzinę z rąk terrorystów.
Vera jest mądrą i śliczną dziewczyną. Jej marzeniem jest dostanie się na Oxford, ale ojciec wolałby ją wydać za mąż. Vera obraca się w towarzystwie swojego brata Edwarda i jego kolegi Victora, któremu dziewczyna się podoba. Jednak dopiero nowy kolega Edwarda - Roland, zwraca uwagę Very i z wzajemnością. Vera w końcu spełnia swoje marzenie i dostaje się na Oxford, ale wtedy wybucha I Wojna Światowa. Roland wyjeżdża walczyć we Francji, a Vera rezygnuje ze studiów by pomagać jako pielęgniarka.
Akcja rozgrywa się w Warszawie podczas Powstania Warszawskiego. Stary, drewniany dom na prawobrzeżnej Pradze. Mieszkańcy domu codziennie, zza Wisły, obserwują i nasłuchują odgłosów walk powstańców. Wszyscy sposobią się do walki, chcą pomóc, czekają na rozkazy. Wśród nich jest Tadeusz - młody poeta z amputowanymi nogami. Próbuje przekonać żołnierzy AK i AL, którzy stacjonują na Pradze, że wolna ojczyzna, Polska, jest wartością wspólną. Tymczasem grupa młodych ludzi szykuje się do nocnej przeprawy przez Wisłę…
W spokojny śnieżny poranek czternastoletnia Grace MacLean i jej przyjaciółka Judith wyruszają na konną przejażdżkę. Na nieuczęszczanej drodze dochodzi do tragicznego wypadku: dziewczynki dostają się pod koła czterdziestotonowej ciężarówki. Judith ginie na miejscu, Grace traci nogę, a jej koń Pielgrzym odnosi straszliwe obrażenia. Matka Grace, MacLean, nie zgadza się na uśpienie okaleczonego Pielgrzyma, czując, że tylko zachowując go przy życiu może pomóc córce otrząsnąć się po przebytej tragedii i zapobiec kryzysowi grożącemu rozpadem jej rodzinie. Wkrótce potem dowiaduje się o istnieniu Toma Bookera, legendarnego "zaklinacza koni", który zyskał sławę dzięki umiejętności rozwiązywania podobnych problemów. Zabiera Grace i Pielgrzyma i wyrusza do odległej Montany nie zdając sobie sprawy, że podróż ta nieodwracalnie wpłynie na życie jej samej i jej rodziny... "Zaklinacz koni" to adaptacja powieści Nicholasa Evansa, jednego z największych bestsellerów literackich ostatnich lat, która zdaniem krytyki przewyższyła oryginał powieściowy. Nie mogło być zresztą inaczej, skoro film wyreżyserował Robert Redford. Po raz pierwszy Redford wystąpił w filmie własnej reżyserii, a partnerują mu znakomici aktorzy: Kristin Scott Thomas, nominowana do Oscara za rolę w "Angielskim pacjencie", Sam Neill ("Jurassic Park", "Fortepian") oraz dwukrotna laureatka Oscara Dianne Wiest ("Hannah i jej siostry", "Strzały na Broadwayu").
Wypadek powodujący wiele ofiar - runięcie starej, czynszowej kamienicy zamieszkanej gęsto przez najbiedniejszych - zwraca uwagę na działalność wielkiego przedsiębiorstwa budowlanego, którego właścicielem i dyrektorem jest niejaki Nottola. Wykop pod fundamenty budowanych przezeń wieżowców był, jak się okazuje, bezpośrednią przyczyną osunięcia się gruntu i zawalenia stojących w pobliżu starych domów. Nottola, szermując hasłem modernizacji miasta i cywilizacyjnego postępu, uzyskuje zezwolenie Rady Miejskiej na kontynuowanie robót. Śledztwo zostaje umorzone. Z kolejnych domów przeznaczonych do rozbiórki wysiedla się lokatorów. Tylko lewicowym członkom Rady, którzy na własną rękę kontynuują dochodzenie, wychodzi na jaw, że tereny, na których mają stanąć luksusowe wieżowce, przeznaczone były pod tanie budownictwo komunalne, a Nottola wszedł w posiadanie tych terenów drogą korupcji.
Ernest Hemingway w 1918 roku, w wieku osiemnastu lat, jest amerykańskim dziennikarzem. Przybywa na Stary Kontynent, gdzie jako wolontariusz pracuje w Czerwonym Krzyżu, żeby być jak najbliżej frontu. Pewnego dnia zostaje ranny i trafia do szpitala, gdzie spotyka dwudziestosześcioletnią pielęgniarkę Agnes von Kurovsky. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Czy ich miłość przetrwa rozłąkę, po powrocie Ernesta do Ameryki?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…