Filmy dziesiąty wiek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dziesiąty wiek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nagiko to młoda japońska modelka, która poszukuje mężczyzn potrafiących zrozumieć sens kaligrafii. Albowiem, gdy była dzieckiem, ojciec wypisywał jej, co roku życzenia urodzinowe na ciele. Kaligrafia staje się jej obsesją. Dopiero spotkanie z Anglikiem Jerome, przynosi ukojenie…

Wiking

6,6
8,2
"Wiking" opowie o księciu Wikingów, który szuka zemsty po tym jak jego ojciec został zamordowany.


XIII wiek, cesarstwo Chin walczy z hordami mongolskich najeźdźców. Gdy ginie generał Yang do walki stają wdowy po zabitych wojownikach. Zrobią wszystko, by pomścić ukochanych. Czy jednak 14 dzielnych kobiet może pokonać całą armię? Rozpoczyna się seria krwawych bitew, których stawką jest honor i ojczyzna...
Film fantastyczno-przygodowy, ekranizacja bestsellerowej powieści Michaela Crichtona. Antonio Banderas (I) w roli średniowiecznego wędrowca, który przenika do świata wojowniczych Wikingów, prześladowanych przez tajemnicze istoty.
Harald po latach niewoli i ciągłych walk, uwalnia się i zabiwszy swoich panów ucieka. Po drodze spotyka kilku chrześcijańskich rycerzy, z którymi zabiera się do ziemi świętej. Niestety w trakcie rejsu nadciąga sztorm, a później mgła i wojownicy docierają do nieznanej sobie krainy. Wkrótce zaczynają ich też atakować mieszkający tam ludzie.
W Trzcinicy na południowo - wschodnich rubieżach wczesnopiastowskiego państwa polskiego toczy się walka o obronę grodu. Książę Trzcinicy ukrywa bezcenny srebrny skarb. Wnet ginie. Grodzisko ogarnia pożoga. Tak około 1030 r. kończy się ostatni rozdział dziejów Trzcinicy potężnego grodu dorównującego powierzchnią Gnieznu, stolicy ówczesnego państwa polskiego. Przez niemal 1000 lat niezasiedlone wzgórze nad rzeką Ropą kryło tajemnice dawnej świetności. Badania archeologiczne ostatnich lat przyniosły sensacyjne wyniki. Towarzysząc naukowcom odkrywamy dzieje, jak się okazuje, najstarszego na ziemiach polskich obiektu obronnego. Jego początki sięgają 2100 r. p. n. e. Dowiadujemy się jacy ludzie zbudowali tu pierwszą ufortyfikowaną osadę, czym się zajmowali, jak żyli. Poznajemy przybyszów zza Karpat, którzy przynieśli nową cywilizację ze świata anatolijsko - egejskiego. Dowiadujemy się kiedy upadł rozbudowany przez nich gród i kiedy na wzgórze dotarli Słowianie. Dzięki wirtualnym rekonstrukcjom możemy zobaczyć, jak wyglądało zbudowane przez nich grodzisko. Poznajemy też odnaleziony, a ukryty przez księcia Trzcinicy w czasie pożogi grodu, srebrny skarb.
Krótkometrażówka Tomka Bagińskiego ukazuje burzliwą historię państwa polskiego.
Dokument pokazuje Ostrów Lednicki w okresie jego największego rozkwitu, gdy był rezydencją Mieszka I, a później Bolesława Chrobrego. Film prezentuje wyniki wieloletnich badań archeologów i naukowców. Postawili oni wiele kontrowersyjnych pytań oraz hipotez dotyczących roli i miejsca poszczególnych grodów w państwie Mieszka. Wyspa władców przytacza szereg pytań, dotyczących m.in. osoby fundatora pałacu, miejsca chrztu Mieszka I, czy pobytu cesarza Ottona III w Ostrowie Lednickim. Autorzy filmu starają się na nie odpowiedzieć, bazując na badaniach naukowych, m.in. archeologii podwodnej i wykopaliskach. Film pokazuje nie tylko odkryte zabytki, lecz także wirtualne rekonstrukcje obiektów. Film opowiada o czasach, w których pierwsi polscy władcy budowali silne państwo. Inscenizacje i animacje komputerowe przenoszą nas z lednickiej wyspy do okolicznych osad. Poznajemy życie Mieszka I, Dobrawy, Wojciecha Sławnikowica (przyszłego Św. Wojciecha), Bolesława Chrobrego i Cesarza Ottona III, ale także ówczesnych mieszczan oraz rolników, rzemieślników i handlarzy.

Wiking

6,1
Włodzimierz, syn niewolnicy, postanawia przejąć ziemie swego zmarłego ojca z rąk przyrodnich braci. W sukcesach pomaga mu żądny krwi bóg przodków.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…