Dokumentalny 2019

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 695 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2019 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kierowcy, menedżerowie i właściciele zespołów żyją w pośpiechu, zarówno na torze, jak i poza nim. Zobacz, jak wygląda sezon zażartej rywalizacji w Formule 1.
Brytyjski serial dokumentalny wykorzystujący archiwalne koloryzowane nagrania z czasów II wojny światowej i omawiający najistotniejsze wydarzenia największego w dziejach konfliktu zbrojnego trwającego w latach 1939-1945. Teatr działań wojennych objął prawie całą Europę, północną Afrykę, południowo-wschodnią Azję oraz część Bliskiego Wschodu i pochłonął kilkadziesiąt milionów ofiar.
W grudniu 2017 roku magazyn The New York Times opublikował na pierwszej stronie oszałamiające doniesienia o tajemniczym programie Pentagonu, znanym jako AATIP, zajmującym się obiektami UFO. Kiedy były urzędnik wywiadu wojskowego Luis Elizondo potwierdził jego istnienie, kontrowersyjna historia znalazła się w centrum uwagi całego świata. Dokument bada zjawisko niezidentyfikowanych obiektów latających i zawiera wywiady między innymi z Christopherem Mellonem, byłym zastępcą sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych do spraw wywiadu.


Serial ten prowadzony przez Williama Shatnera bada najbardziej fascynujące, dziwne i niewytłumaczalne tajemnice świata. Każdy odcinek zawiera wypowiedzi naukowców, historyków i świadków na przeróżne tematy.
Dołącz do członków uwielbianego boysbandu Arashi, którzy po 20 latach od debiutu zapraszają fanów za kulisy swojego scenicznego i prywatnego życia.
Serial dokumentalny przedstawiający wydarzenia rozgrywające się w organizacji charytatywnej Wood Green w Godmanchester. Kamera podąża za personelem, który z zaangażowaniem poświęca się znalezieniu bezdomnym psom nowych właścicieli.
Tomasz Sekielski dokumentuje sprawy pedofilli w polskim Kościele na podstawie świadectw i spotkań z ofiarami księży-pedofili.
Czterech przyjaciół: Ibrahim, Manar, Soliman i Eltayeb próbuje odrestaurować i otworzyć nieczynne kino pod Chartumem. Chcą w ten sposób zainteresować rodaków sudańskim filmem, a także przenieść się do czasów, gdy sami go tworzyli. Bohaterów dokumentu Pogawędki o drzewach to zbrodnia łączy filmowe wykształcenie, które zdobyli w zagranicznych szkołach. Niestety zamach stanu w 1989 roku sprawił, że robienie reżyserskiej kariery stało się w zasadzie niemożliwe. Ekonomiczna zapaść oraz cenzura islamskich władz doprowadziła do upadku sudańskiej kinematografii. Wraz z Ibrahimem, Manarem, Solimanem i Eltayebem wracamy do ich młodości za sprawą pisanych na emigracji listów i fragmentów ich wczesnych filmów. Pomimo przeszkód bohaterowie nie chcą jednak zatrzymać się w przeszłości. Z humorem i stoickim spokojem podejmują próbę otwarcia lokalnego kina, nie zważając na liczne biurokratyczne przeszkody i wspomnienia prześladowań, jakie spotykały sudańskich twórców.
Co roku kilkanaścioro młodych Japończyków rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Zagranicznych. Jednym z obowiązkowych zadań studentów drugiego roku jest wystawienie sztuki teatralnej w języku polskim. „Nasza mała Polska” mówi nie tylko o procesie uczenia się języka polskiego, lecz także o tym, jak wyobrażenia o dorosłości zderzają się z rzeczywistością.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…