Historyczny 1996

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 40 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 1996 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W jednym przedziale pociągu zdążającego do Szczecina podróżuje pięciu profesorów. Teoretyk ekonomi politycznej socjalizmu, historyk, prawnik, chemik i biolog jadą na sympozjum naukowe. W Poznaniu pociąg nieoczekiwanie staje na dłużej, a następnie wagon z naukowcami zostaje odczepiony od składu, zamknięty i postawiony na bocznym torze.
Dziesięć lat od rozpoczęcia ery Meiji, Himura Kenshin (tajemnicza postać o mrocznej przeszłości) dociera do Tokyo gdzie znajduje nowe życie i nowych przyjaciół. Przyrzekając nigdy więcej nie zabijać, stara się odrzucić dolę największego zabójcy dynastii Edo, jednocześnie stawiając czoła wrogom z przeszłości, od których nie ma ucieczki.

Autobus

7,1
Film pokazuje podróż autobusem z Los Angeles do Waszyngtonu na manifestację. Jadą nim sami Afroamerykanie z różnych grup społecznych. Podczas podróży wywiązuje się dyskusja na różne tematy - religijne, społeczne, rodzinne. Obserwujemy narastające napięcie, ksenofobię, a nawet rasizm. Zamknięty obszar, autobus, potęguje uczucie klaustrofobii. Czy uda im się dojechać spokojnie na miejsce?


Grupa żołnierzy Unii walczy o przetrwanie w konfederackim więzieniu Andersonville.
Akcja rozgrywa się w 1692 w purytańskim miasteczku Salem (Massachusetts). Grupa młodych dziewcząt gromadzi się nocą w lesie i podczas tańca wpadają w głęboki trans. Wielebny Hale oskarża je o kontakty z diabłem i czary. Gdy dwójka dziewcząt zapada w dziwny sen, w Salem wybucha histeria. Za sprawą przybyłego do miasteczka sędziego Danforha, rozpoczyna się prawdziwe, krwawe "polowanie na czarownice".
XVIII wiek. Czarnoskóry służący Hibble (Morgan Freeman) przyjeżdża do Anglii, by zabrać małą Florę (Aisling Corcoran) w podróż do Ameryki. W powozie czyta jej pamiętnik matki, Moll Flanders (Robin Wright Penn), której dziewczynka nigdy nie poznała. Moll, córka straconej za kradzież złodziejki, wychowywała się w sierocińcu prowadzonym przez siostry zakonne. Miejsce to dalekie było od świętości. Napastowana przez księdza Moll ucieka i znajduje pracę u zamożnej londyńskiej rodziny. Jej szczęście nie trwa długo – ze względu na niezwykłą urodę zostaje sprzedana do domu publicznego. Kiedy wydaje się, że już nic dobrego nie może się jej przydarzyć, poznaje artystę malarza, w którym się zakochuje...
Chociaż po wygnaniu Napoleona na wyspę Elbę znów panuje pokój, to major Richard Sharpe otrzymuje rozkaz objęcia dowództwa nad oddziałem kawalerii w rodzinnym Yorkshire. Podczas jego podróży, orszak konny zostaje napadnięty i ostrzelany przez dwóch nieznanych bandytów, z których jeden zostaje zabity z rąk majora Sharpe`a, a drugiemu udaje się uciec.
Ten film powstawał niemal 25 lat. W założeniu miał być relacją z odbytej w 1974 roku walki o tytuł bokserskiego mistrza świata wszechwag pomiędzy Muhammadem Ali i Georgem Foremanem, opowieścią o tym, jak dwaj czarni bokserzy wracają do Afryki, by na ringu w Kinszasie, stolicy Zairu, przypomnieć światu o swoich korzeniach. Dziś jest świadectwem tamtej epoki - burzliwych lat 70., ich napięć i politycznych nastrojów, spojrzeniem za kulisy bokserskiej karuzeli. A także świadectwem ducha walki dwóch wielkich indywidualności światowego sportu. Lecz przede wszystkim kroniką wspaniałego - w wymiarze sportowym i moralnym - zwycięstwa Muhammada Ali.
Film, będący fabularyzowanym dokumentem, przedstawia ludzi związanych ze środowiskiem kina. Mówią oni o niezwykłej sile tej sztuki, która pozwala na chwile zapomnienia, pocieszenia i oderwania od rzeczywistości. Jednoczy ona wszystkie pokolenia, które mimo wojen, klęsk i przeciwności losu chętnie oglądają filmy, podziwiając pomysłowość i idee ich twórców. Jak wygląda kino po 100 latach i czy jest to obraz optymistyczny?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…