Komedia 1951

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 235 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1951 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kubański wokalista zespołu - Ricky Ricardo byłby szczęśliwy, gdyby jego żona Lucy była tylko gospodynią domową. Ona natomiast usilnie chce występować w "Tropicanie", gdzie pracuje jej mąż, przez co ich życie komicznie się komplikuje, a świadkami wszystkiego są właściciele budynku, w którym Ricky i Lucy mieszkają - Fred i Ethel.
Dwóch amerykańskich turystów odłącza się od swojej grupy podczas zwiedzania Rzymu. Kierują się do Koloseum. Tu zostają napadnięci i od tyłu uderzeni w głowy, w skutek czego tracą przytomność. Za jakiś czas budzą się, lecz - ku swojemu zaskoczeniu - spostrzegają, że zostali przeniesieni w przeszłość, do czasów Nerona.
Donald jest posiadaczem wspaniałego ogrodu, nawiedzanego regularnie przez rój pszczół w poszukiwaniu nektaru kwiatowego do produkcji miodu. Donald wpada na pomysł, że skoro pszczoły korzystają z jego ogrodu, to on skorzysta z ich zapasów miodu i udaje się do ula tropem podążającej do niego pszczoły. Nie udaje mu się nic wskórać, bo ul jest dobrze strzeżony przez pszczołę stojąca na straży u wejścia. Donald przebiera się za monstrualną pszczołę i zaprzyjaźnia się z wartownikiem, myląc jego czujność, a w czasie miłej pogawędki odprowadzając z ula zapas miodu. Nieuważny wartownik zostaje wydalony z ula, ale sprytna pszczoła po śladach rozlanego miodu trafia do domu Donalda i kiedy kaczor kolejny raz próbuje grasować w ulu, pszczoła stawia mu opór, za co zostaje uhonorowana przyjęciem z powrotem na stanowisko wartownika.


Stanley Banks (Spencer Tracy) wreszcie dochodzi do siebie po ślubie swojej córki, kiedy to dowiaduje się, że będzie ona miała dziecko. Na początku jest temu przeciwny i dochodzi do dyskusji między teściami.
Henry Russell zostawia spadek swojej rodzinie, jednak aby go otrzymać należy spełnić jego ostatnią wolę.
Cud w Mediolanie” zrealizowany trzy lata po “Złodziejach rowerów” przez duet Vittorio De SicaCesare Zavattini świadczy o odwrocie włoskiego reżysera od czystego neorealizmu. Jest tym dla De Sici, co „Noce Cabirii” dla Federico Felliniego – problemy społeczne powojennych Włoch ustępują rzeczywistości sacrum i profanum, pobożności instytucjonalnej i ludowej, mieszance pogaństwa i religii. To, co w „Złodziejach rowerów” de Sica jedynie zaznaczył na marginesie poprzez wprowadzenie postaci wróżbitki, w “Cudzie w Mediolanie” wybucha z pełną, prostoduszną siłą. Mały Totò znaleziony w zagonie kapusty, a obdarzony łaską czynienia cudów, ratuje swych przyjaciół z opresji i sprawia, że ulatują na miotłach do nieba, zostawiając za sobą pałace bogaczy, lepianki żebraków i przepych Duomo. Nakręcony w 1951 roku film de Sici został nagrodzony Złotą Palmą wraz ze szwedzkim filmem „Fröken Julie”, ekranizacją dramatu Strindberga, w którym panna z arystokratycznych sfer zakochuje się w służącym. Tym żyła Europa początku lat 50.
Henry Holland jest wzorowym urzędnikiem angielskiego banku. Nadzoruje transporty złota przesyłane z odlewni do skarbca. Pewnego dnia Henry poznaje artystę Alfreda Pendlebury, który na Lawendowym Wzgórzu prowadzi firmę produkującą pamiątki. Wytwarza małe wieże Eiffla, które odlewane są z ołowiu a następnie przesyłane do Francji. Wspólnie wpadają na pomysł zastąpienia ołowiu złotem. Zawodowi złodzieje: Lackery i Shorty Fisher mają im pomóc zrabować bankowe złoto.
Bud Alexander i Lou Francis zostają detektywami. Pierwsze zlecenie dostają od Tommy’ego Nelsona, który wynajmuje ich, by oczyścili go z podejrzenia o morderstwo. Detektywi muszą odnaleźć prawdziwego zabójcę, żeby udowodnić niewinność swojego klienta. Niespodziewana pomoc nadchodzi od samego Nelsona, który po zażyciu tajemniczego specyfiku staje się niewidzialnym człowiekiem.
Kaczor Donald odśnieża swój chodnik, gdy zauważa Chipa i Dale'a. Podstępem zmusza ich do odśnieżania swojej posesji, podczas gdy sam idzie do domu zrobić popcorn. Wiewiórki zdają sobie sprawę z podstępu Donalda, wchodzą do jego domu, odkrywają popcorn i kradną go. Dochodzi do bójki o popcorn, ale kiedy Donald próbuje ich wykurzyć, Chip i Dale wysypują całe pudełko, pozostawiając Donaldowi kolejne odśnieżanie - tym razem popcornu!
Rodzeństwo Tom (Fred Astaire) i Ellen (Jane Powell), popularni tancerze z Nowego Jorku, otrzymują zaproszenie na królewskie wesele w Londynie. Na statku Ellen poznaje młodego, przystojnego lorda Johna Brindale (Peter Lawford), a Tom utalentowaną tancerkę Anne Ashmond (Sarah Churchill)...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…