Krótkometrażowy 1962

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 196 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1962 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Filar

7,1
Film przedstawia ludzi, którzy przeżyli zniszczenie Paryża w wojnie nuklearnej. Zamieszkują oni podziemne bunkry w Chaillot i cały ich wysiłek skupia się na badaniu problemu czasu. Chcą uciec z teraźniejszości poprzez pętlę czasową.
Bohaterem jest lekkomyślny i przysparzający sporo kłopotów chłopiec o imieniu Peter (Piotruś). Jego największym utrapieniem jest tabliczka mnożenia - szczególnie przez siedem. Kiedy pewnego dnia do miasta przyjeżdża cyrk, Piotruś wraz z kolegami wybierają się na przedstawienie, którego jednym z punktów programu jest występ magika i jego osła-matematyka. Okazuje się, że ów osioł liczy sprawniej niż nasz bohater, co daje powód do wyśmiania Piotrusia przez kolegów. Działa to na niego motywująco, postanawia przyłożyć się bardziej do nauki, szczególnie do nieszczęsnej tabliczki mnożenia...


Film traktuje o życiu dziewcząt w internacie szkoły włókienniczej. Jest to studium o poszukiwaniu wolności i autentyczności młodych ludzi.
Przy stoliku kawiarnianym siedzi samotnie mężczyzna, w oczekiwaniu na wybrankę nerwowo pali papierosy. Sięga do serwetnika i zaczyna tworzyć figurkę baletnika, a następnie baletnicę, którą przykrywa pustym kieliszkiem. Nagle figury ożywają, pojawiają się łabędzie…

Szpital

6,7
Krótkometrażowy film Janusza Majewskiego jest jego debiutem jako dyplomowanego reżysera. W tym absurdalno-fantastycznym (w sensie gatunku filmowego) obrazie obsada jest iście gwiazdorska: Wiesław Michnikowski, Kalina Jędrusik, Franciszek Pieczka, Lucyna Winnicka czy Krystyna Feldman. Ale nie powinni go oglądać ludzie szczególnie wrażliwi na punkcie zwierząt (zwłaszcza psów).
„Płyną tratwy” to dokument pokazujący ciężką i niebezpieczną pracę flisaków, którzy dzień w dzień muszą transportować rzeką setki kłód drewna. Śledzimy ich dzień pracy oraz wszystkie kolejne etapy transportu.
Jedna z najwcześniej powstałych telewizyjnych polskich dobranocek, emitowana przez Telewizję Polską w latach 1962–1973. Autorką tej serii była Wanda Chotomska, a emisja tej dobranocki przypadała na godzinę 19:20 w jedynym programie telewizyjnym. Jacek i Agatka to były dwie pacynki (główki nakładane na palec). Pacynki zaprojektował Adam Kilian, a głosu obydwu bohaterom użyczyła Zofia Raciborska, która odtwarzała również postać Pani Zosi – sąsiadki Jacka i Agatki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…