Obyczajowy 2008

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 19 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 2008 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Po długim pobycie za granicą doktor Martin Gruber wraca do rodzinnej miejscowości Ellmau. Dowiaduje się, że jego szwagierka zginęła w wypadku, a jej córka prawdopodobnie jest jego dzieckiem. Chirurg postanawia zamieszkać w Ellmau na stałe, by wspierać Lilli oraz pomóc pogrążonemu w rozpaczy bratu. Powoli przyzwyczaja się do życia na wsi, w czym pomaga mu były mentor, doktor Roman Melchinger. Martin zajmuje się wieloma pacjentami, a jego praca wymaga podejmowania rozważnych i szybkich decyzji.
Boisko bezdomnych to opowieść o sile, która płynie z przyjaźni i pasji. Film Kasi Adamik pokazuje, że w życiu zawsze tylko jeden krok dzieli nas od znalezienia się na dnie. Czasami jednak ten sam jeden krok może zapoczątkować drogę do pokonania przeciwności losu i doprowadzić do zwycięstwa.
Film o miłości, przemijaniu i aktorach - ich ekscentryczności, marzeniach zagrania jeszcze jednej, może już ostatniej wielkiej roli. Grupa zaawansowanych wiekowo pensjonariuszy Domu Aktora Weterana, z jego codziennością trywialnych wydarzeń, postanawia wystawić Fausta J. W. Goethego. Tym pomysłem zaraża ich aktor po przejściach - niespokojny duch, który nagle pojawia się w ich spokojnym życiu oraz dwójka młodych.


To przejmująca i bardzo osobista opowieść o doświadczeniu, jakim jest śmierć bliskiego członka rodziny. O tym jaki ma to wpływ na rodzinę, jak dekonstruuje i bezpowrotnie zmienia życie. „Jest to przede wszystkim film o ostatecznej utracie dzieciństwa, o końcu pewnej epoki w życiu i strachu który się z tym wiąże. Giną kolejne nasze światy: dzieciństwo - to prawdziwe, potem to trochę bardziej dojrzałe, potem zostajemy rodzicami, a potem opuszczają nas nasze dzieci; mamy mężów i kochanków którzy też znikają i tak powstają kolejne światy”. Małgorzata Szumowska
Komedia o życiu, miłości i o tym, że każdy w końcu musi dorosnąć. Kuba (Krzysztof Ogłoza) jest zwykłym chłopakiem, któremu nie spieszy się do dorosłego życia. Pracuje w barze, żyje z dnia na dzień i nie ma wielkich planów. Ale jak wiadomo życie lubi nas zaskakiwać. Zaskakuje więc także Kubę. Niespodzianka ma na imię Ewa (Anna Cieślak) i uśmiech, który zniewala. A to dopiero początek. Miłość Kuby i Ewy bynajmniej nie jest jedynie platoniczna, co wcześniej czy później musi przynieść owoce. I przynosi. Kuba dowiedziawszy się, że będzie tatą postanawia stanąć na wysokości zadania.

0_1_0

5,9
Jeden dzień w mieście nad morzem. To tu właśnie, obok siebie żyją bohaterowie siedmiu krótkich opowieści. Młodzi ludzie z różnych środowisk, o różnym statusie społecznym, wykształceniu, różnych temperamentach. Czasami mijają się na ulicy, na molo, na plaży. Niektórzy spośród nich się znają. Film opowiada ich historie przy pomocy scen dotykających istoty problemów którymi żyją. Akcja filmu, rozgrywająca się w kilku domach oraz plenerze nadmorskiego miasta i trwa dobę. Zaczyna się o poranku i kończy następnego dnia o świcie. Te autonomiczne i niezależne opowieści łączy postać strażnika przystani, patrolującego wraz z psem rozległy teren sąsiadujący z bulwarem. Ważną rolę pełni też spiker miejscowej lokalnej radiostacji, zapowiadający pogodę i rozmawiający ze słuchaczami. Sceny z ich udziałem stanowią rodzaj leitmotivu filmu, wyznaczając rytm narracji.
Historia upośledzonego intelektualnie Janka, kuriera rowerowego, który po śmierci swojej matki próbuje zmierzać się z trudami codzienności. Serial o nieprzystosowanym do samodzielnego życia Janku Kaniewskim, który po utracie matki musi mierzyć się z codziennym życiem.
Londyńczyk Sidney Young (Simon Pegg) to pozbawiony złudzeń intelektualista, który uwielbia i jednocześnie gardzi światem sław i znakomitości. Na co dzień ledwo wiąże koniec z końcem, prowadząc wyspiarski odpowiednik polskiego Pudelka. Życie Sidneya ulega diametralnej zmianie po bankiecie z okazji rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej. Na imprezę "wkręca się”, udając opiekuna Babe - świnki z klasą. Jego podopieczna w spektakularny sposób doprowadza wystawne przyjęcie do ruiny. Zdjęcia z tego skandalu obiegają plotkarskie magazyny, docierając do właściciela prestiżowego nowojorskiego tygodnika Sharps Claytona Hardinga (Jeff Bridges), który – rozbawiony występkiem Younga – ściąga go do pracy w swojej redakcji. Po przyjeździe do Stanów młody dziennikarz odkrywa, że aby zaistnieć towarzysko i zawodowo w świecie show-biznesu i przy okazji zdobyć serce wschodzącej gwiazdki Sophie Maes (Megan Fox), zmuszony będzie do podjęcia wielu kompromisów. O tym, jak bardzo zaprzepaścił swoje ideały przypomina mu tylko nowo poznana koleżanka z pracy, dziennikarka Alison Olsen (Kirsten Dunst).
Ciepła, rodzinna opowieść o życiu małżeństwa z trójką dzieci. Rodzina Miłobędzkich złożona z rodziców: Ani (Jolanta Fraszyńska) i Romana (Rafał Królikowski) oraz dzieci: 14 - letniej Oli (Marta Bitner), 11 - letniego Janka (Maciej Musiał) i 6 - letniej Zuzy (Kalina Janusiak) zamienia gospodarstwo w Beskidach na willę z ogrodem w podwarszawskiej miejscowości. Przypadek sprawia, że Miłobędzcy zaczynają prowadzić hotel dla zwierząt. Te stają się nieodłączną częścią życia bohaterów. Obok psów, kotów, myszy i pająków pojawiają się też bardziej egzotyczne, np. wąż, małpa czy wielbłąd. Serial niesie ze sobą wartości rodzinne, jest zarazem wyraźnie osadzony w naszych realiach. Rodzina padnie więc ofiarą oszustwa, będzie również musiała stawić czoło surowej kontroli sanepidu. Każdy odcinek jest poświęcony perypetiom związanym z innym zwierzakiem.
Podczas wojny jedna z więźniarek z obozu koncentracyjnego utrzymywała bliższe stosunki z niemieckim lekarzem. Ów doktor prowadził tam eksperymenty na ludziach. Po latach, dorośli już synowie żydówki, nie mogą poradzić sobie z problemami, których przyczyną jest tragiczna przeszłość kobiety.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…