Wojenny 1969

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 86 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1969 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sierpień 1939. Franek Dolas przybywa ze swoim plutonem na granicę niemiecką. Przypadkowo oddaje strzał. Jest przekonany, że tym samym rozpoczął wojnę…
Połowa kwietnia 1945 roku. Armie Sprzymierzonych zmierzają nieuchronnie w stronę Berlina. Jedna z kompanii Wojska Polskiego ma za zadanie dokonać rozpoznania bojem przeprawy przez Odrę. Kompanię tworzą zaprawieni w walkach weterani jak kapral Wojciech Naróg (Wojciech Siemion), porucznik Kaczmarek (Krzysztof Chamiec). Wśród pozostałych żołnierzy są także między innymi młody AK-owiec – uczestnik powstania warszawskiego, wysiedleńcy z kresów oraz dowódca major Polak (Nikołaj Rybnikow).
Miejscem akcji jest Chicago, arena politycznych starć podczas Zjazdu Demokratów w 1968 roku. Operator robi materiał dla telewizyjnego serwisu informacyjnego. Mimowolnie znajduje się w centrum gorących wydarzeń, ulicznych starć studentów z policją...


Jugosławia 1944 rok. Elitarna grupa partyzantów otrzymuje zadanie wysadzenia w powietrze strategicznego mostu w celu zatrzymania nazistowskiej ofensywy. Zadanie wydaje się niewykonalne, gdyż most jest bardzo dobrze strzeżony, niemal niezniszczalny. Jedyną osobą, która zna jego słabe punkty jest jego architekt. Ten jednak nie chce współpracować z ruchem oporu przy zniszczeniu swojego dzieła...
Opowieść inspirowana faktami z życia Heleny Marusarzówny, Bronisława Czecha i Stanisława Marusarza. Film pokazuje heroiczne wyczyny zakopiańskich narciarzy, którzy nie bacząc na zagrożenie zarówno ze strony hitlerowców, jak i niebezpieczeństwa czyhające w niedostępnych górach, z narażeniem życia przewożą przesyłki kurierskie na Węgry.
Hitlerowcy wypowiedzieli wojnę, jest 1 września 1939 roku. W wielu miastach obok Polaków mieszkają również Niemcy, nierzadko są też rodziny i małżeństwa mieszane, narodowości polsko-niemieckiej. Tak też jest w opowiadanej w filmie historii tragicznej miłości Piotra Horodeckiego i Anny Marii Boehme, mieszkających w Bydgoszczy, która szykuje się do obrony.
Kontynuacja filmu Kierunek Berlin. Głównym bohaterem jest kapral Wojciech Naróg (Wojciech Siemion). Musi on dostarczyć bardzo ważne dokumenty do sztabu. Podczas swojej wędrówki napotka też miłość.
Dwie angielskie agentki zostają wysłane do niemieckiego obozu jenieckiego dla kobiet, by zdobyć informacje od uwięzionej tam naukowiec. Obóz okazuje się piekłem, w którym Niemcy dopuszczają się gwałtów i przemocy na przetrzymywanych kobietach.
Film o pierwszej wojnie światowej, na podstawie musicalu pod tym samym tytułem, koncentruje się głównie na członkach jednej rodziny (nazwisko Smith), którzy udają się na wojnę. Wiele działań w filmie obraca się wokół słów piosenek maszerujących żołnierzy. Również ukazane są w nim niektóre z bardziej znanych (i niesławnych) incydentów wojennych (w tym zamach na księcia Ferdynanda, świąteczne spotkanie pomiędzy brytyjskimi i niemieckimi żołnierzami na ziemi niczyjej)...
II wojna światowa. Załoga niemieckiego czołgu walczy o przetrwanie na terenie zajętym przez wojska amerykańskie we Francji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…