Wojenny 1974

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 49 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Potop

7,6
Andrzej Kmicic przypadkowo podsłuchuje rozmowę szwedzkich dowódców i dowiaduje się, że kolejnym celem ich ataku jest jasnogórski klasztor i jego skarby.
Andy Brookes zostaje zabity w Wietnamie, a kilka dni później wiadomość o tym dociera do jego rodziny. Nieoczekiwanie Andy wraca do domu, ale jak się wkrótce okazuje nie jest już człowiekiem. Przemieniony w bezdusznego zombie zaczyna zabijać każdego kto mu zagraża, próbując krwią ofiar zatrzymać proces degeneracji swojego ciała.
Wiosna 1945 roku. I Armia Wojska Polskiego forsuje Odrę i rusza na Berlin. W plutonie zwiadu I kompanii służy kapral WOJCIECH NARÓG (Wojciech Siemion). Jest odważnym i doświadczonym żołnierzem. Dowództwo powierza mu zadanie dostarczenia do sztabu armii dokumentów przejętych od wziętego do niewoli niemieckiego kuriera. Po drodze spotyka dziewczynę, w której się zakocha, oraz odnajduje ojca, którego uważał za zmarłego. Kiedy dociera do sztabu, okazuje się, że dokumenty straciły aktualność, gdyż wojska są już pod Berlinem. Oddział Naroga bierze udział w ostatecznym szturmie na niemiecką stolicę. Kapral jest świadkiem zatknięcia polskiej flagi na Bramie Brandenburskiej.


Opowieść o trudnych czasach wojennych na kresach wschodnich. Główni bohaterowie: Jury i Włodek podejmują pracę w małej mieścinie, w podupadłym kinie "Świt". Ich coraz większa pasja do kina, udziela się również Niemcom, którzy tłumnie przychodzą na kolejne seanse. Kiedy nadchodzi wyzwolenie, kino zaludniają polscy żołnierze, trwa pokaz komedii "Świat się śmieje"...
Francja, 1944 r. Lucien Lacombe (Pierre Blaise, siedemnastoletni chłopiec ze wsi, pragnie dołączyć do Ruchu Oporu. Niestety, jego kandydatura zostaje odrzucona. Postanawia się zemścić i donosi do gestapo na miejscowego działacza Ruchu. Rola donosiciela zaczyna się coraz bardziej podobać młodemu chłopakowi.
Obywatel rosyjski Andriej Starcew mieszka w Niemczech, studiuje literaturę niemiecką, a w wolnych chwilach prowadzi lekcje nauki rosyjskiego. Ma przyjaciółkę, artystkę Marie Urbach. Wybuch pierwszej wojny światowej przerwał ich spokojne życie: Marie, jako wolontariuszka wyrusza na front, a Andriej pozostaje pod nadzorem policji...
Po dwóch latach poszukiwań Świętego Graala, kosztujących wiele ofiar, Lancelot del Lago – najdzielniejszy z Rycerzy Okrągłego Stołu – i jego ocalali towarzysze wracają pokonani na Dwór Króla Artura. Przekonany, że niepowodzenie przedsięwzięcia jest boską karą za jego związek z Ginewrą, żoną króla, Lancelot próbuje zerwać tę grzeszną więź, przekonując młodą władczynię do wyrzeczenia się jej miłości.
W 1943 roku przywieziono Zinaidę Worobiową i jej syna Geńka do obozu w Oświęcimiu. Po wyzwoleniu Oświęcimia władze polskie troskliwie i serdecznie zaopiekowały się najmłodszymi, chorymi i wycieńczonymi ofiarami fabryki śmierci. Dzieci w większości nie pamiętały swoich rodziców, dat, miejsc urodzenia, nawet imion. Geńka wraz z innymi dziećmi umieszczono w domu dziecka. Jedna z nauczycielek Halina Truszczyńska, zaopiekowała się chłopcem, usynowiła go i dała mu swoje nazwisko.
Opowieść o czterech ostatnich dniach życia włoskiego dyktatora Benito Mussoliniego. Przez lata był jednym z najpotężniejszych przywódców europejskich, teraz, aby ocalić życie, musi uciekać przed pościgiem jak pospolity przestępca. Il Duce wraz ze swoją kochanką Clarą Petracchi usiłuje przedostać się do Szwajcarii, licząc na łagodne potraktowanie przez alianckie dowództwo.
Reżyser Michel Drach od dziesięciu lat próbuje nakręcić film o swoim dzieciństwie. Temat nie jest jednak na tyle „komercyjny”, aby przyciągnąć producentów. Mimo to Michel Drach decyduje się na harcerstwo. Wraca do miejsc swojego dzieciństwa i stopniowo powstaje film: w 1940 roku Michel, ostatnie dziecko w zżytej rodzinie żydowskiej, miał dziesięć lat...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…