HYDE PARK 613 nowy temat
szukaj Kategorie

Nie samym filmem człowiek żyje i tutaj mogą się udzielać wszystkie osoby, które interesują się filmem, ale niekoniecznie chcą o nim rozmawiać.

Napisy.org znikły z sieci 116
pietruch
  • Policjanci z czterech województw, współpracując z niemiecką policją, zlikwidowali portal internetowy udostępniający napisy do pirackich filmów. W całym kraju zatrzymano dziewięć osób zajmujących się tym procederem, w tym tłumaczy i administratora serwisu. Policjanci zabezpieczyli komputery wraz z nielegalnym oprogramowaniem i blisko 2 tys. płyt z pirackimi kopiami filmów.*

Policjanci z województw śląskiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego zatrzymali dziewięć osób zajmujących się prowadzeniem serwisu internetowego udostępniającego napisy do pirackich filmów. Wśród zatrzymanych jest administrator serwisu i tłumacze.

W likwidowaniu nielegalnego serwisu brali też udział niemieccy policjanci. To właśnie w tym kraju znajdował się serwer, na którym udostępniano nielegalne treści.

Podejrzanym grozi teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Jak mówi polskie prawo, osoba tłumacząca ścieżkę dźwiękową filmu musi mieć zgodę właściciela praw autorskich na rozpowszechnianie takiego tłumaczenia. Zatrzymane osoby zgody takiej nie miały.

Akcja była koordynowana przez Komendę Główną Policji. Przy likwidacji serwisu pomagali też pracownicy Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej.

źródło: policja.pl

Zatkało mnie…

Grzegorz_Derebecki

Nostradamus nikt banował Cię nie będzie ale proszę zrozum, że taki długi podpis choćby nie wiem jak ładny przeszkadza innym czytać wiadomości. Fakt można nie przejmować się innymi ale ty chyba taki nie jesteś?

Anonimowy

Bla, bla, bla… nie chce mi się o tym dłużej gadać. Sygnatury nie zmienię. Koniec tematu.

skunksior

hmm…..no i ja teraz ma problem………lubie was wszystkich…………ale tez lubie sie kłócić…..i az mnie palce korcą aby coś napisać….to ja sobie jednak dam spokój.Czekam az cała ta sprawa z napisy.org sie wyjasni……….aaaaa….dawno sie juz nie kłóciłem……..

Wodnica79

Paranoja. Żeby jeaszcze trzeba było płacić za pobranie tłumaczenia to co innego… Wiele z tych tłumaczeń i tak zawierała tyle błędów, poczawszy od ortograficznych, na stylistycznych kończywszy, że to raczej to było większym probleme niż same tłumaczenie :-) (podkreślam – wiele, nie wszystkie).

Yasha

> Nostradamus o 2007-05-21 14:11:18 napisał:
>
> Nie podoba mi sie to twoje "do diabła". Jakbyś był odrobinę bardziej
> uprzejmy, to może by się dało coś z tym zrobić, ale tak to możesz mnie
> pocałować w .
> A zachowuję się jak się zachowuje, bo zaczynają mnie wkurzać pierdoły,
> które do jakiejś tam władzy się w sieci doczepiły i się uważają za
> ważniaków.
> Więc pana serdecznie

A ja się przeniosłam z robotą na inny serwis i nareszcie nie muszę się użerać z debilami :-)))
Tam wszystko było od razu z głową.
Ale adresu nie podam.

majron

eh szkoda szkoda bo ja jestem ciekawy jaki to jest ten wspanialy i bezbledny serwis :)

Yasha

Nie mówię, że bezbłędny, tylko przemyślany od początku. A tu ledwo poznacz FAQ to ani się obejrzysz – zmiana :-)
To, czego nie można było dodawać, nagle można i na odwrót.

Poza tym fdb ma opinię serwisu tworzonego przez nastolatków dla nastolatków, a więc poza pewien poziom nie sięgnie, no i wszędzie szczegółowe opisy instrukcji, a weryfkator jak nie ma napisane "odtąd-dotąd" to nie pomyśli – jak choćby z opisami było: odrzucano opisy powyżej 50 znaków, bo było napisane, że ok 50 ma mieć. A dla mnie to nużące ciągle się zajmować usprawnieniami i zwracać uwagę na bezsensowne rozwiązania, i jeszcze czekać miesiącami na reakcję administracji :-)

Wszystko to sprawia bardzo amatorskie wrażenie. Wrażenie ciągłej prowizorki.

majron

aaa no spoko spoko fajnie ale dalej chcialbym zobaczyc ten serwis bo z opisu to istna utopia :)

Yasha

Jak utopia?
Uważasz, że w przyrodzie nie istnieją ludzie, którzy myślą zanim coś zrobią? :-))
Ja na przykład do takich należę. I lubię wszystko co robię, robić na profesjonalnym poziomie.

majron

nie no ja wiem ze tacy sa znam paru takich ale z czystej ludzkiej ciekawosci chce zobaczyc jak ten profesjonalny serwis wyglada :)

Bugson

No co tu dużo mówić, fakt jest faktem, że tonący brzytwy się chwyta. Mianowicie Policja, ta cudowna instytucja stojąca na straży naszego bezpieczeństwa, nie mogąc poradzić sobie z piractwem wzięła się za coś prostszego. W końcu po co się męczyć, skoro można Bogu ducha winnych ludzi pomęczyć.

Niedługo Policja zapuka do drzwi programistów piszących oprogramowanie, które może posłużyć do wymiany pirackich plików (do tego może służyć nawet klient poczty, ale co tam). Powodzenia dla ludzi z FOTY, kretynów nie sieją sami się rodzą.

wajs

Czy został już wytypowany jakiś serwer gdzie można wrzucać napisy?
Przydałoby się odbudować bazę napisów,
każdy coś posiada w swoich zbiorach i można by to zebrać w jednym miejscu.

Bugson

Po co odbudowywać, skoro już są i to z gigantycznymi zasobami. Korzystaj z napiprojekt, albo z napisy.info, tam mają pokaźnie zbiory. Jeżeli chcesz odbudowywać, to napisy24.pl, sam nie wiem do końca, w jakim celu powstał ten serwis, ale hatak widział w tym jakiś sens. Moim zdaniem pieniążki :).

wajs

A czy Tłumacze (WIELKI SZACUNEK I POKŁONY DLA NICH) z napisy.org również przejdą do innych serwisów, czy już mają dosyć i się poddali?

Bugson

Tego chyba jeszcze nie wiadomo, na razie nie wiadomo, czy napisy.org nie powrócą.

GhostRaider

Mam nadzieję, że ludzie się przerzucą na ten portal. Ludkowie z Hattaka nie trzęsą portkami.
Przydałoby się tylko coś zrobić ze sposobem umieszczania napisów na tej stronie, bo ja chciałem kilka wrzucić,
ale zaczęły się pokazywać różne dziwne komunikaty: że błąd, że za dużo literek w lini, że nie ten format…
Oby to naprawili i pojawiało sie dużo napisów.

darekbroda

A może to jest super pomysł – popieramy powstanie strony z napisami dla niesłyszących. W unii podobno bariery dla inwalidów powinny zniknąć. Nasza policja tego nie popiera???

pietruch

Podobno zwolnili Urbańskiego z policji w związku z tą aferą opisową…

BigGiantHead

> pietruch o 2007-05-23 18:33:09 napisał:
>
> Podobno zwolnili Urbańskiego z policji w związku z tą aferą opisową…

Nieprawda. To tylko KJS.

Bugson

> pietruch o 2007-05-23 18:33:09 napisał:
>
> Podobno zwolnili Urbańskiego z policji w związku z tą aferą opisową…

Nie zwolnili tylko zdegradowali. Head, a skąd wiesz że to nie prawda?? Jeśli można spytać :), bo ciekawi mnie ta sprawa?

BigGiantHead

> Bugson o 2007-05-23 22:13:29 napisał:
>
> Nie zwolnili tylko zdegradowali. Head, a skąd wiesz że to nie prawda?? Jeśli
> można spytać :), bo ciekawi mnie ta sprawa?

A Ty skąd wiesz o jego dymisji/degradacji? Bo taka informacja pojawiła się wyłącznie na napisy.info, a na forum jest wyjaśnienie, że to tylko specyficzne poczucie humoru właściciela serwisu:

> Rzecznik Prasowy KG Policji zdymisjonowany!!!, Fajnie brzmi – nieprawdaż?!
>
> To jak na razie taka sama prawda, jak prawda głoszona wczoraj przez Rzecznika Prasowego Komendy Głównej Policji – komisarza Zbigniewa Urbańskiego, że zatrzymanie właściciela, administratora oraz tłumaczy z serwisu Napisy.org nastąpiło na podstawie litery prawa, a szczególnie art. 116 USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, cytuję:
>
> "1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,
> podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
> 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,
> podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
> 3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,
> podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
> 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie,
> podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".
>
> Cytowany przepis do zaistniałej sytuacji pasuje niczym wół do malowanej karety – jeszcze dzisiaj będziecie się mogli o tym naocznie przekonać, a ja już stawiam dolary przeciw orzechom, że szybciej pan komisarz postrzeli się podczas czyszczenia niezaładowanej broni w mały paluszek lewej stopy lub postrzeli WRÓBEL Agatę nisko przelatującą, niźli ktokolwiek z Napisów.org doczeka się skazującego, prawomocnego wyroku.

Od tamtej pory taka plotka chodzi po sieci, szkoda, że ci, którzy ją puścili, nie raczyli przeczytać wywodu na forum… Doszło nawet do tego, że zdementowano ją na forum ifp.pl:

> Witam serdecznie forumowiczów!!!
> Zdecydowanie dementuję informację dot. rzekomej dymisji kom. Zbyszka Urbańskiego. Po pierwsze – jest dzisiaj w pracy i wykonuje obowiązki służbowe; Po drugie – nie jest Rzecznikiem Prasowym KGP.
> Pozdrawiam serdecznie
> Naczelnik Wydziału Prasowego

.

Bugson

O to przepraszam, nie wczytałem się.

ShadoWFighteR

to jest poj$@%&*, przecież czy każdy z nas kto powie cytat z filmu dostanie wyrok? No bo skoro nie można pisać słów z filmów w naszym POLSKIM języku, to używać między znajomymi pewnie też nie można? *Każdy fagas policjant w domu bawi swoje dziecko słowami z bajek, udając ich zachowanie lub rozśmiesza kolesi w pracy tekstami z komedii, przecież czy każdy z nas kto powie cytat z filmu dostanie wyrok? No bo skoro nie można pisać słów z filmów w naszym POLSKIM języku, to używać między znajomymi pewnie też nie można? Każdy fagas policjant w domu bawi swoje dziecko słowami z bajek, udając ich zachowanie lub rozśmiesza kolesi w pracy tekstami z komedii. Czy to nie jest łamanie praw autorskich? No kur…… jak nie jak tak!!!

Bugson

> ShadoWFighteR o 2007-05-24 16:54:40 napisał:
>
> to jest poj$@%&*, przecież czy każdy z nas kto powie cytat z filmu dostanie
> wyrok? No bo skoro nie można pisać słów z filmów w naszym POLSKIM języku,
> to używać między znajomymi pewnie też nie można? *Każdy fagas policjant
> w domu bawi swoje dziecko słowami z bajek, udając ich zachowanie lub
> rozśmiesza kolesi w pracy tekstami z komedii
, przecież czy każdy z nas kto powie cytat z filmu dostanie
> wyrok? No bo skoro nie można pisać słów z filmów w naszym POLSKIM języku,
> to używać między znajomymi pewnie też nie można? Każdy fagas policjant
> w domu bawi swoje dziecko słowami z bajek, udając ich zachowanie lub
> rozśmiesza kolesi w pracy tekstami z komedii
. Czy to nie jest łamanie praw
> autorskich? No kur…… jak nie jak tak!!!

Nie zrozumiałeś kto i za co został zatrzymany. Poczytaj, a potem pisz.

wajs

> Bugson o 2007-05-23 11:42:48 napisał:
>
> Po co odbudowywać, skoro już są i to z gigantycznymi zasobami. Korzystaj z
> napiprojekt, albo z napisy.info, tam mają pokaźnie zbiory. Jeżeli chcesz
> odbudowywać, to napisy24.pl, sam nie wiem do końca, w jakim celu powstał ten
> serwis, ale hatak widział w tym jakiś sens. Moim zdaniem pieniążki :).

Napisy24.pl, dobry pomysł, bardzo prężnie się rozwijają, przybywa dużo nowych napisów i można zobaczyć kto i co obecnie tłumaczy, zresztą sam już wrzuciłem tam kilkanaście "tekstów" które były na napisy.org, a tam ich nie było. Zachęcam do wrzucania napisów których im brakuje.

Spinnaker

> wajs o 2007-05-25 07:27:55 napisał:
>
> Napisy24.pl, dobry pomysł, bardzo prężnie się rozwijają, przybywa dużo
> nowych napisów i można zobaczyć kto i co obecnie tłumaczy, zresztą sam już
> wrzuciłem tam kilkanaście "tekstów" które były na napisy.org, a tam ich nie
> było. Zachęcam do wrzucania napisów których im brakuje.

hehe, no to bądź moim dalekim krewnym i potwierdź moją tożsamość ;)

wajs

Pisząc "kto" to chyba oczywiste jest, że chodzi o pseudo, czy ksywkę, ja nie z tych, który mógłby się interesować kto tam może się ukrywać pod np. "Spinnaker"

Spinnaker

hehe, chyba się nie zrozumieliśmy, bo mi chodziło o to, że aby korzystać z tamtej strony trzeba się zarejestrować, a dalej coś tam pisze że później jakiś obecny user musi potwierdzić tożsamość, a z racji tego że Ty tam już działasz, to ja pisałem abyś Ty mnie "potwierdził" ;) hehe

wajs

Faktycznie, małe nieporozumienie, a rejestracja, tak jak wszędzie.

kristovf73

W sumie kazdy sciagnal co najmniej kilka filmow, wiec jakby kazdy wrzucil te napisy na napisy24.pl szybko powstalaby duza baza danych. Oczywiscie dla nieslyszacych…

Digger_3381

Kiedy policja nie ma żadnych większych sukcesów w walce z poważnymi przestępstwami, zaczyna kombinować, jakby sobie podnieść statystyki. I znaleźli, pomogło im rozpracowanie "groźnych przestępców" z Napisy.org, gdy prawdziwi przestępcy zacierają ręce……Teraz dopiero policja będzie twierdzić, jaka to jest the best i wzrosła wykrywalność "poważnych przestępstw". Włos się na głowie jeży…….

toudi2

W ŁiKEND BOJKOT KIN

Adres strony poczytajcie sobie
dosyc.cjb.net

Mort_Rainey

Moze to nie to samo co nasze napisy ale zawsze coś :)

http://www.opensubtitles.org/pl

wajs

> piotr_nw o 2007-05-26 18:10:31 napisał:
>
> Moze to nie to samo co nasze napisy ale zawsze coś :)
> http://www.opensubtitles.org/pl

I bardzo łatwo można tam dodawać napisy, nawet bez rejestracji i logowania (anonimowo).

Mort_Rainey

No to do roboty :)

http://www.napiprojekt.pl/index.php3?www=pobierz.php3&ver=3

Fajny programik.Wyszukuje i pobiera napisy.Dopasowuje wersje sprawdzając długosc filmu,wage pliku itp :)

wajs

Na www.opensubtitles.org/pl bardzo szybko przybywa polskich napisów.

toudi2

To że bez rejestracji czy logowania nie oznacza ANONIMOWO.

Pozdrawiam i przyłaczcie się do BOJKOTU KIN

wajs

Wszyscy tu ubolewamy, że zamknęli serwisy z napisami, jakim prawem, dlaczego,
że takie coś to tylko w naszym kraju i nic głupszego nie da się wymyślić.
A jednak dało się.
HOMOTUBSIE
Czysta esencja paranoi.
Widać co siedzi i o czym myślą ludzie, którzy w tej bajce dopatrują się jakiś dewiacji.

NeverGiveUp

Zawsze najbardziej lubiłem Tinki Winky jak byłem mały. Coś w tym jest ;)
A tak na poważnie to czysta głupota, pie***yć tą co powiedziała o Tinkim że jest homosiem.

sam001

> Bugson o 2007-05-24 20:48:58 napisał:
>
> Nie zrozumiałeś kto i za co został zatrzymany. Poczytaj, a potem pisz.

Dodam że zatrzymano także moderatora forum ;P widzicie jakąś logikę w tym wszystkim?

Mort_Rainey

Po co zatrzymano moderatora forum?:O Współczuje sam001 :)

Pozdro

Mort_Rainey

Napisy.info działają…:)

toudi2

Logiki nie widzę.

Jak będą zarzuty dajcie znać. OK

Trzymajcie się.

Ksin30

> sam001 o 2007-05-31 00:16:52 napisał:
>
> Dodam że zatrzymano także moderatora forum ;P widzicie jakąś logikę w tym wszystkim?

Cześć sam001 , moderatora ? kurcze kogo ? :-/

skunksior

widze ze dalej wałkujecie ten temat………cos musieli przeskrobac i juz…….jakie by nie byly te nasze organy sledcze czy scigania to za nic nie zatrzymują…..cos na nich znalezli i juz….zle sie porobilo ale trudno…….trzeba sobie radzic

SZWAGIER

> Ksin30 o 2007-06-02 13:43:35 napisał:
>
> Cześć sam001 , moderatora ? kurcze kogo ? :-/

Cześć Ksin :) :D no kilku modków zatrzymali :/

wajs

KINOMANIA.ORG JUŻ DZIAŁA.
Cieszymy się z powrotu i czekamy jeszcze na napisy.org

toudi2

Jak na razie prawie działa.
Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam

BigGiantHead

http://di.com.pl/news/16763,1.html

Moralność Kalego? Równi i równiejsi?

Cytuję:

> dawkujmy odpowiedzialność, w końcu to niewielki program…

Bezczelność.

Jarmi

> SZWAGIER o 2007-06-06 01:53:35 napisał:
>
> Cześć Ksin :) :D no kilku modków zatrzymali :/

W moim przypadku nie zatrzymali, a "tylko" przeszukali i zabrali jednostke centralna .. za to, ze w 2006 udostepnilem 3 pliki z napisami.

Proszę czekać…