FILMY 1288 nowy temat
szukaj Kategorie

Zachęcam do rozmowy na temat filmów, które zobaczyliście, bądź macie zamiar obejrzeć. Tutaj swoją opinią dzielisz się z innymi.

Muzyka Filmowa 50
k4c5er

Jaka muzyka filmowa jest waszym zdaniem najlepsza … ?
Mnie najbardziej podoba się muzyka z filmu Rocky i Gladiator

pietruch

Ja najbardziej lubię muzykę Hansa Zimmera, szczególnie z Thelmy i Louise, The Rock, Gladiatora i Batmana Begins.

Nie pogardzę również muzyką z Amelii i Gothiki no i do Lost’a jest niezła muza…

opatrznik

Władca Pierścieni.. Rybki z Ferajny.. Dużo, dużo dobrych soundtracków powstało, aż ciężko sie sprecyzować.

yakuz

mi zapadly w pamiec rowniez 'man on fire' (koncowka) i motyw z 'monachium' spielberga.

Aseq

Hans Zimmer, John Powell, Charlie Clouser…

dausner

Mi najbardziej podobają się soutracki ze Szkoły Uczuć

Spinnaker

Najlepsza muzyka Hansa Zimmera, bo takie tytuły jak np Karmazynowy przypływ jest super… ale też cała muzyka z Armageddonu jest dla mnie miodzio.. :0)

Melman

Najlepsza muzyka -Hans Zimmer i Helikopter w ogniu! Fajny soundtrack ma tez 8 mila..

Arteq

Wiele utworów, ale jeśli ktoś zapytałby mnie o pojedyńczą partyturę, bez wahania odpowiem – "Requiem dla snu" :)

Frof

Blade Ranner -Vangelis
Million Dollar Hotel – Bono
21 Gramms
KPax
Pulp fiction
Matrix
Fight Club

Moglbym tak bez konca:)))

Aseq

jezeli chodzi o filmy to "Sommersturm" i "Honey" oraz "Dirty Dancing 2" – swietne utwory

jemma

dokladnie to samo pomyslalm… i ostatnio "v jak vendetta", oczywiscie wladca pierscieni, niektore kawalki z hp sa przyzwoite…

Asia

Ścieżka dźwiękowa do "Ostatni Mohikanin" jest bardzo piękna.

varixx

Hmmm….dobra muzyka jest oczywiście we Władcy Pierścieni, Reguiem dlna snu :)

Caitriona

Wywiad z wampirem – tak mroczna, tajemnicza
Duma i uprzedzenie – po prostu piękna
Gladiator – i wszystko jasne ;)
Święci z Bostonu – bardzo zróżnicowana, ze świetnymi irladzkimi motywami

Mista

Braveheart
Gnijąca Panna Młoda
Misja
Królestwo niebieskie
To moje ulubione sountracki i naprawdę warto je przesłuchać :)

Asia

Niekoniecznie cala ścieżka dźwiękowa, ale poszczególne kawałki mi się podobają z niekórych filmów, np. Resident Evil -Marylin Manson, Terminator 2 – Brad Fiedel, Coś – Ennio Morricone, Robin Hood – Clannad, Alias – JJ Abrams (main theme), Blade – Confusion, no i oczywiście ścieżka dźwiękowa do Queen of the damned.

Milas

- Resident Evil
- Requiem for a Dream

najbardziej zapadly mi w pamiec:p

Meehow

ja osobiście z muzyki filmowej to przepadam za Johnem Williamsem, Dannym Elfmanem i Clintem Mansellem.

varixx

…M:I, Requiem dla snu, Edward Nożycoręki, Marzyciele

press

moje dwa grosze:

Ennio Morricone – "Misja"
Gato Barbieri – "Ostatnie tango w Paryżu"

leprechan

jak dla mnie to przede wszystkim wiekszosc filmow tarantino poczynajac od najlepszej imo PULP ficiton, az po dzisiejsze kill bille.
swietna muzyke maja 'swieci z bostonu' 'snatch', ale zakochany jestem w muzyce mansella [tego od 'requiem'…]

djcoco

Human Traffic bardzo lubie ten soundtrack :D

Beerdrinker

Dobry Zły i Brzydki,Dawno Temu w Ameryce,Pewnego Razu Na Dzikim Zachodzie – muzyka wielkiego Ennio Morricone. Świetne są sondtracki z filmów : Braveheart,Ostatni Mohikanin,Blade Runner,Terminator.

nathalie

Requiem dla snu, Szkoła uczuć, Ice Princess, Spiderman 2, Daredevil…

Spoke

hmm … "You Got Served", "Honey" i chyba wszystkie części "Rocky’ego".

leprechan

> nathalie o 2006-05-25 19:32:47 napisał:
>
> Szkoła uczuć, Daredevil…

cholera oba filmy mi sie cholernie nie podobaly, ale coraz wiecej osob chwali te soundtracki chyba sprawdze je :D

gomik

hans zimmer – crimson tide (karmazynowy przyplyw)

pokoy

Według mnie motyw z filmu "The Godfather" rządzi, może jeszcze to co spłodził John Williams w "Jurassic Park" oraz "Star Wars" i ewentualnie muzyka z filmów Martina Scorsese oraz motywy z dwóch filmów Tarantino – "Reservoir Dogs" i "Pulp Fiction"

Baniek

Muzyka z Rocky (cała trylogia) i z Ojca Chrzestnego – normalnie piekna muzyka!!

poziomka_86

Mi podoba się ogólnie "czarna" muzyka wię c bardzo lubię ścieżki dźwiękowe z "Romeo Must Die" i "szybcy i wściekli". A pozatym często po oglądnięciu filmu jakieś utwory chodzą mi po głowie te które najbardziej utkwiły mi w pamięci to:
Damien Rice – The Blowers Daughter z filmu Bliżej
Bird York – In The Deep z filmu Miasto Gniewu
It’s Hard Out Here For A Pimp w wykonaniu Terrence’a Howard’a z Hustle & Flow ( zresztą piosenka nagrodzona Oscarem w tym roku)
Gustavo Santaolalla – Wings – motyw z Tajemnicy Brokeback Mountain ( film mi się zbytnio nie podobał ale utworek jak najbardziej

poziomka_86

jeszcze jedno mi się przypomniało
Kanye West – Jesus Walks w filmie Jarhead
(zawsze lubiałam Kanye;) aczkolwiek po tym filmie ten utworek brzmi jakoś tak jeszcze lepiej)

Grzegorz_Borowiecki

Requiem dla snu !!!

ostatnio tez spodobala mi sie piosenka z Blue Velwet ;) i sceizka musi byc magiczna :) !!

dobra muzyka byla tez przy filmie Tylko mnie kochaj ! :)

Justynka

Melodia z TITANICA i wszystkie utwory z WŁADCY PIERŚCIENI!!!!!!!!!!!!!!!!!

matt

P.O.D. do MATRIXA, ale najlesza muza do gry komputerowej: Age Of Mythology

Justynka

Nie moge zapomnieć o requiem dla snu no i te ktore wcześniej napisałam

matt

zapomnialem, musze to dodac, oczywiscie KILL BILL

Przemo69

ja uwielbiam SMASHING PUMPKINS z’79, z zagubionej autostrady Davida Lynch’a – bo jest… ładna :)

no i oczywiście GANGSTA’S PARADISE – Coolio

- ten ostatni rządzi!!! Coolio dawno temu przepadł, ale Paradise jest świetny!!!!!!

Mort_Rainey

Moje ulubione:

Władca Pierścieni:Trylogia
King Kong (2005)
Batman Begins(wybrane)
Piraci z Karaibów
Gladiator

majron

ray
walk the line
crash
requiem
eurotrip
moulin rouge
blues brothers
pulp fiction
south park
napoleon dynamite
clockwork orange
full metal jacket
american beauty
team america
sympathy for lady vengenace
trainspotting
human traffic
forrest gump
boondock saints
kontroll
garden state
moglobym tak jeszcze duuuzo wymieniac :) pewnie duzo filmow pominalem ale te akurat mi sie przypomnialy :)

srebrny

Requiem dla snu tylko i wylacznie

demoq

generalnie muzyka Williamsa…

majron

dazed and confused
school of rock
big fish
corps bride
nightmare before christmas
charlie and the chocolate factory
tak mi sie jeszcze przypomnialo :)

k4c5er

Ostatnio muzyka z piratów … zaczęła się podobać :)

cortezz

Jest duzo filmów z fajnymi soundtrackami, a ostatnio w ucho wpadło mi kilka utworów z Fast & Furious Tokio Drift – taki DJ Shadow feat. Mos Def – Six Days czy nawet Juelz Santana – There It Go (The Whistle Song) kawał dobrej muzy.

pzd

cortezz

z filmu piraci to tylko chyba tiesto – he’s a pirate

CoRey

Terminator 2 – Brad Fiedel
Requiem for a Dream – Clint Mansell
Silent Hill – muzyka z gry

i wiele innych, które mi się podobały ale szybko wylatywały z głowy

Trophy

"Szkoła uczuć", "American pie 4 i 1" ostatnio nawet słucham muzy z "Tokyo Drift" :-) czasami też "Prison Break"!!

Yasha

Ale zadał temat!

Przynajmniej ze 100!
Najpierw Henry Mancini, którego darzę boskim uwiebieniem za wszystko, a nade wszystko za Pink Panther theme

Ale, jak to ktoś słusznie zauważył – muzyka Nino Roty z Ojca Chrzestnego. Nino Rota rules.
Należy dodać filmy Felliniego – Amarcord
Zefirellego – Romeo i Julia
itd – można sobie wrzucić w wyszukiwarkę, nie muszę tego pisać

Ostatnio mało co robi na mnie wrażenie, ale… Człowiek w ogniu – Harry Gregson-Williams, choć to było jakieś 1,5 roku temu, jak widziałam ten film pierwszy raz. Kapitalnie buduje nastrój!

A wcześniej:
Piknik pod wiszącą skałą z Zamfirem grającym na Fletni Pana.
West Side Story – Leonada Bernsteina

prawie wszystko Maxa Steinera, ale niech wymienię:
"Przeminęło z wiatrem"
Wielki sen
i oczywiście: Cassablanca!

należy nadmienić, że napisał muzykę do oryginalnej wersji King Konga – która częściowo została użyta w remake’u z 2005.

dalej:
Singin’ In the Rain – Arthur Freed i Nacio Herb Brown
Star Wars – John Williams, naturalnie Szczęki też

oczywiście disneyowska Fantazja z 1940
Mechaniczna pomarańcza – z cudnym, pompatycznym tematem Henry’ego Purcella, zagranym na syntazatorze – po prostu jajco i super satyra na nadęte, angielskie society :)))) – Purcell to ich narodowy kompozytor, coś jakby nasz Jan Kochanowski, recytujący w burdelu swoje treny o Urszulce zjechanej zdzirze. Masakra.

Kiedyś toczyłam zażartą dyskusję na pewnym muzycznym forum z moim kolegą internetowym na temat muzyki do "Ostatniego kuszenia Chrystusa", zresztą mojego ulubionego reżysera, Scorsese – gdzie kompozytorem jest… – no właśnie! Nikt by się nie spodziewał – Peter Gabriel.
Kuszenie to jego ulubiony soundtrack. Usiłował mi udowidnić, że muzyka do Pasji Mela Gibsona, autorstwa Johna Debney,a jest prawie plagiatem tego pierwszego, ale na koniec się niemal pogodzilismy, że była niezła. Ta ostatnia.

No więc Debney’a lubię, no i Jamesa Hornera – o ile ktoś zna soundtrack do Tytanika, to jest naprawdę nieźła robota. Na całe nieszczęście ten temat został zupełnie wywłóczony i zrujnowany przez landrynkową, masakryczną fontannę niezdrowej słodyczy = Celinę Dijońską :(
Nikt nie zna soundtracku, tylko ten piekielny ulepek.

Wielu darzy sympatią Danny’ego Elfmana – mnie on działa na nerwy, jest jakiś dziwaczny, a jego muzyka brzmi, jakby ją napisał gnom, albo jakiś pokurcz-kaleka. Nic nie poradzę, że mi się kojarzy z czymś takim.

Na koniec dodam muzykę do LOTR Howarda Shore
Ennio Morricone jest jak na mój gust nieco zbyt ckliwy i nudzący

A, prawie bym zapomniała o Geshwinie.

Jak sobie jeszcze coś przypomnę, to dopiszę.
Z polskich nikt mi się nie podoba – wszyscy sa dość beznadziejni.

Na specjalne wyróznienie zasługuje geniusz piszący muzykę do filmów animowanych, głównie W. Disneya – Carl W. Stalling = prawie 800 filmów!!!
Jest to postać absolutnie niedoceniona i nieznana!
Pewnie nikt z czytających nie słyszał tego nazwiska, prawda?
A należy je znać, bowiem nikt nigdy, ani w przeszłości, ani teraz ani w przyszłości nie napiszę lepszej muzyki do animacji.
Jest to po prostu niewykonalne zrobić to lepiej, niż on.

Jeszcze kilku z ekipy świetnych amerykańskich kompozytorów do cartoonów mogłabym wymienić, ale to w kolejnej audycji.

Do usłyszenia

Bert

Philip Glass – za całokształt, z wyróżnieniem fenomenalnej muzyki do filmu "Mishima". Słucham jej często, stanowi odrębną wartość, choć ciągle – podświadomie – wyświetla niejako obrazy dzieła filmowego. Kameralna i pompatyczna zarazem, u mnie przywołuje skojarzenia z Richardem Wagnerem "w miniaturze". Glass jest geniuszem. Nie jestem przygotowany, aby rzucać z rękawa różnych kompozytorów, wymaga to u mnie pewnego zastanowienia, muzyka to zbyt poważna sprawa, szczególnie muzyka, którą się naprawdę ceni.

Fuksja

Muzyka Michała Lorenca jest zachwycająca i ujmuje swoim kształtem. Tak najłatwiej można opisać wrażenia po przesłuchaniu płyty. Jest spokojna, momentami dramatyczna i bardzo duszna, lecz nie oznacza to prostoty lub ubogich dźwięków. Cały czas jest też w tej muzyce słyszalne pewne napięcie i niepokój. Stylistyka tej ścieżki dźwiękowej nawiązuje w pewien sposób, co naturalne, do muzyki lat 60., jaką wówczas mogliśmy słyszeć w polskim kinie – do jazzu. Mamy tutaj właśnie ten charakterystyczny jazzowy liryzm. Polecam płytę

"Różyczka" z muzyka M. Lorenca.
Dobre polskie kino to także dobra polska muzyka. Płyta pt. "Rewers" Włodka Pawlika z utworami raczej smutnymi, melancholijnymi budzi wyobraźnie i nawiązuje do muzyki jazzowej w konwencji lat 50. i 60. .

Proszę czekać…