Skyfall 7.4

Skyfall to 23. film o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości. Za kamerą po raz pierwszy stanął Sam Mendes - twórca m.in. American Beauty, Drogi do szczęścia i Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej. Film będzie kontynuacją stylu "nowego" Bonda, który zapoczątkowało przełomowe Casino Royale z Danielem Craigiem w roli głównej. W Skyfall zobaczymy również nowe gorące gwiazdy - Javiera Bardema w roli czarnego charakteru oraz Ralpha Fiennesa, którego postać owiana jest do tej pory tajemnicą. W roli dziewczyny Bonda wystąpi zjawiskowa Bérénice Marlohe.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Sam Mendes 8.0
Alexander Witt
(reżyser drugiej ekipy)
7.0
Michael Lerman (asystent) -
Terry Madden (asystent: druga ekipa / asystent) -
Hasret Arpaci (dodatkowy) (asystent) (Turcja) -
Onur Bilgetay (asystent) (Fethiye) -
Chloe Chesterton (dodatkowy) (asystent) -
Chris Corbould
(reżyser drugiej ekipy)
-
Joey Coughlin (dodatkowy) (asystent) -
Ben Dixon (asystent) -
William Dodds (dodatkowy) (asystent) -
Tom Edmondson (dodatkowy) (asystent) -
Mahir Erdem (asystent) (Fethiye) -
Clare Glass (dodatkowy) (asystent) -
Stewart Hamilton (asystent) -
Nick Heckstall-Smith (dodatkowy) (asystent) -
Ray Kenny (dodatkowy) (asystent) -
Melisa Kurtay (dodatkowy) (asystent) (Turcja) -
Sylvia Liu (asystent) (Szanghaj) -
Andy Madden (dodatkowy) (asystent) -
Terence Madden (asystent) -
Michael Michael (dodatkowy) (asystent) -
Burak Müjdeci (dodatkowy) (asystent) (Turcja) -
Gary Powell
(reżyser drugiej ekipy)
-
Özge Toprak (asystent) (Fethiye) -
Ahmet T. Uygun (asystent) (Turcja) -
Dillon Xiang (asystent) (Szanghaj) -
Eileen Yip (dodatkowy) (asystent) -
Tuce Zenginkinet (dodatkowy) (asystent) (Turcja) -
Tom Browne (dodatkowy) (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Lanny Dong (asystent) (Szanghaj) (niewymieniony w czołówce) -
Sekani Doram (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Irene Díaz (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Alex Gavigan (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Scenariusz
Średnia
Neal Purvis 4.0
Robert Wade 4.0
John Logan 7.7
Ian Fleming
(postacie)
10.0
Producenci
Średnia
Michael G. Wilson
producent
6.0
Barbara Broccoli
producent
3.0
Anthony Waye kierownik produkcji -
Callum McDougall producent wykonawczy -
Michael Solinger nadzorca postprodukcji -
Hannah Godwin koordynator produkcji -
Juan Carlos Alvarez Vasquez koordynator postprodukcji (niewymieniony w czołówce) -
Andrew Noakes współproducent -
David Pope współproducent -
Aktorzy
Średnia
Daniel Craig
James Bond
6.9
Judi Dench
M
7.8
Javier Bardem
Silva
7.0
Ralph Fiennes
Gareth Mallory
7.8
Naomie Harris
Eve
5.7
Bérénice Marlohe
Sévérine
7.5
Albert Finney
Kincade
7.0
Ben Whishaw
Q
7.5
Rory Kinnear
Bill Tanner
-
Ola Rapace
Patrice
-
Helen McCrory
Clair Dowar
6.0
Nicholas Woodeson
Dr Hall
7.0
Bill Buckhurst Ronson -
Elize du Toit
Vanessa, asystentka M
-
Ian Bonar Technik MI6 -
Gordon Milne Kierowca M -
Peter Basham Policjant na Vauxhall Bridge -
Ben Loyd-Holmes Policjant na Vauxhall Bridge -
Tonia Sotiropoulou
Kochanka Bonda
-
Wolf Blitzer Prezenter CNN -
David Gillies Asesor MI6 -
James Li Asesor MI6 -
Kenneth Hazeldine Asesor MI6 -
Orion Lee Barman w Szanghaju -
Dave Wong
Kolekcjoner sztuki w Szanghaju
-
Tank Dong Ochroniarz Severine -
Roger Yuan
Ochroniarz Severine
-
Liang Yang Ochroniarz Severine -
Yennis Cheung
Kasjerka w Pływającym smoku
-
Chooye Bay Kierownik Pływającego smoka -
Sid Man Pracownik Pływającego smoka -
Angela Tran Pomoc przy barze w Pływającym smoku -
Milorad Kapor Kapitan łodzi -
Huw Edwards Prezenter BBC -
Adebayo Bolaji
Członek załogi
-
Elia Lo Tauro Członek załogi -
Amir Boutrous
Członek załogi
-
Khan Bonfils Członek załogi -
Nicholas Goh Członek załogi -
John Hodgkinson Strażnik w izolatce Silvy -
Kurt Egyiawan Asystent M -
Oliver Johnstone Asystent M -
Harry Kershaw Asystent M -
Burt Caesar Członek komisji -
Paul Venables Członek komisji -
Crispin Letts Członek komisji -
Kammy Darweish Członek komisji -
Beatrice Curnew Członkini komisji -
Dominique Anne Jones Asystentka M na przesłuchaniu -
Ross Waiton Policjant na Whitehall -
Jim Conway Policjant na Whitehall -
Jens Hultén Poplecznik Silvy -
Michael Pink Poplecznik Silvy -
Jo Cameron Brown Żona na stacji metra -
Anthony O'Donnell Mąż na stacji metra -
Hannah Stokely Maszynistka -
Wayne Gordon Najemnik Silvy -
Enoch Frost
Najemnik Silvy
-
Tom Wu
Najemnik Silvy
-
Jake Fairbrother Najemnik Silvy -
Christopher Sciueref
Najemnik Silvy
6.0
Daniel Adegboyega
Najemnik Silvy
-
Selva Rasalingam Najemnik Silvy -
Michael G. Wilson
(niewymieniony w czołówce)
6.0
Duncan Casey Agent MI6 (niewymieniony w czołówce) -
Darren Lynch Terrorysta (niewymieniony w czołówce) -
Dion Williams Uwięziony agent MI6 (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Roger Deakins 7.3
Alexander Witt
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
7.0
Gary Pocock (pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
Monty Norman
(temat)
10.0
Kostiumy
Średnia
Jany Temime -
Richard Davies (asystent) -
Montaż
Średnia
Stuart Baird 7.0
Myles Robey (asystent) -
Charakteryzacja
Średnia
Naomi Donne
projektant makijażu
-
Francesca Crowder fryzjer -
Zoe Tahir projektant fryzur -
Donald Mowat charakteryzator osobisty: Daniel Craig -
Gordon Harmer nadzorca garderoby -
Scenografia
Średnia
Dennis Gassner scenograf 8.0
Felicity Hickson scenograf (asystent) -
Paul Inglis dyrektor artystyczny -
Andrew Bennett dyrektor artystyczny (asystent) -
Helen Xenopoulos dyrektor artystyczny (asystent) -
Anna Pinnock dekorator wnętrz -
Jim Cornish scenopis obrazkowy -
Jane Clark scenopis obrazkowy -
Pip Fox rekwizytor -
Toby Wagner rekwizytor -
John Allen stolarz -
Scott Elms stolarz -
Kate Murray rekwizytor -
Jonathan Norman rekwizytor -
Codrina Spataru rekwizytor -
Will Ayres rekwizytor -
James J. Foley rekwizytor -
Paul Hearn rekwizytor -
Joe Cassar stolarz -
David Ned Kelly stolarz -
Tony Marks stolarz -
Nick Smith stolarz -
Neal Callow dyrektor artystyczny -
James Foster dyrektor artystyczny -
Marc Homes dyrektor artystyczny 7.0
Jason Knox-Johnston dyrektor artystyczny -
Chris Lowe dyrektor artystyczny nadzorujący -
Dźwięk
Średnia
Scott Millan mikser ponownego nagrania -
Stuart Wilson operator dźwięku -
James Ashwill mikser imitacji -
Christopher Assells projektant dźwięku -
Karen Baker Landers nadzorujący montaż dźwięku -
Orin Beaton mikrofoniarz -
John T. Cucci imitator dźwięku -
William R. Dean montaż efektów dźwiękowych -
Dino Dimuro projektant dźwięku -
Lloyd Dudley mikrofoniarz -
John Guentner mikser imitacji -
Per Hallberg
nadzorujący montaż dźwięku
8.0
Dan Hegeman montaż efektów dźwiękowych -
Chris Hogan montaż dialogów -
Anna MacKenzie montaż postsynchronu -
Philip D. Morrill montaż dźwięku (asystent) -
Tony Negrete montaż dźwięku (asystent) -
Dan O'Connell imitator dźwięku -
Greg P. Russell mikser ponownego nagrania -
Hasan Sayin mikrofoniarz (Turcja) -
Peter Staubli projektant dźwięku 7.0
John C. Stuver montaż dialogów -
Tim White mikser (druga ekipa) -
Blake Collins mikser imitacji (niewymieniony w czołówce) -
Russell Edwards operator efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce) -
Glen Gathard operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce) -
Adam Horley operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce) -
Piero Mura montaż efektów dźwiękowych (niewymieniony w czołówce) -
Timothy Siddall technik miksu (niewymieniony w czołówce) -
Sam Walsh operator dźwięku (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce) -
Bill Bernstein montaż muzyki -
Tony Lewis montaż muzyki -
Simon Rhodes mikser muzyki -
Dave Jewerén Moore montaż muzyki (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Efekty specjalne
Średnia
Chris Corbould
nadzorca efektów specjalnych
-
Mark Day efekty specjalne -
Jody Eltham technik -
Pozostała Ekipa
Średnia
Debbie McWilliams dobór obsady -
Steven Begg nadzorca efektów wizualnych -
Gary Powell
koordynator kaskaderów
-
Ryan Taggart kamerzysta (asystent) -
François Duhamel fotosista -
Anthony Errington dubler -
Jason Horwood dubler -
Alastair McNeil księgowy (asystent) -
Kate McLaughlin dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce) -
Bobby Holland Hanton kaskader 8.0
Ian Pead kaskader -
Tony Van Silva kaskader -
Nick Chopping kaskader -
James Cox kaskader -
Casey Michaels kaskader -
Mark Mottram koordynator kaskaderów (asystent) -
Justin Pearson
kaskader
-
Scott Armstrong kaskader -
Ben Collins kaskader -
Rick English
kaskader
-
Rowley Irlam
kaskader
-
Wick Finch oświetlenie (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce) -
Gillian Aldam kaskader -
Lucy Allen kaskader -
Gary Arthurs kaskader -
Lee Bagley kaskader -
Cody Banta kaskader -
Carly Barnes kaskader -
Lloyd Bass kaskader -
Nicola Berwick
choreograf walk
-
Dani Biernat kaskader -
Nellie Burroughes kaskader -
Michael Byrch kaskader -
Marvin Campbell
kaskader
-
Annabel Canaven kaskader -
Tracey Caudle kaskader -
Joe Chi koordynator kaskaderów (Szanghaj) -
Sayed Cholamie kaskader -
Ben Cooke
kaskader dublujący: Daniel Craig
-
Rob Cooper kaskader -
Talila Craig kaskader -
David Cronnelly kaskader -
Clive Curtis kaskader -
Zarene Dallas kaskader -
Bradley Farmer kaskader -
Elaine Ford kaskader -
David Forman kaskader 7.0
Vladimir 'Furdo' Furdik
kaskader
-
Andy Godbold kaskader -
Oliver Gough kaskader -
Jean-Pierre Goy kaskader -
Evangelos Grecos kaskader -
Richard Hansen kaskader -
Dee Harrup kaskader -
Elliot Hawkes kaskader -
Rob Herring kaskader -
Mark Higgins kaskader -
Jason Hunjan kaskader -
Rob Hunt kaskader -
Dušan Hyška kaskader -
Martin Ivanov kaskader -
Cressida Jade kaskader -
Eugenio Jiménez kaskader -
Tolga Kenan kaskader -
Paul Kennington
kaskader
-
Rob King kierowca -
Géza Kovács kaskader -
Maurice Lee kaskader -
Andy Lister kaskader -
Sarah Lochlan kaskader -
Jan Loukota
kaskader
-
Kevin Lyons kaskader -
Robbie Maddison
kaskader
-
Marc Mailley kaskader -
Kai Martin kaskader -
Boris Martinez
kaskader
6.0
Tina Maskell kaskader -
Belinda McGinley kaskader -
Angela Meryl
kaskader
-
Peter Miles kaskader -
Gareth Milne kaskader -
Sian Milne kaskader -
Lee Morrison koordynator kaskaderów (asystent) -
Brian Nickels kaskader -
James O'Donnell
kaskader
-
Heather Philips kaskader -
Chris Pollard kaskader -
Greg Powell kaskader -
Tilly Powell kaskader -
Dominic Preece kaskader -
Charles Ramsay kaskader -
David Rea kaskader -
Gino Rea kaskader -
Kai Fung Rieck kaskader -
Tom Rodgers kaskader -
Mark Slaughter kaskader -
Curtis Rowland Small kaskader -
Andy Smart kaskader -
Yunus Emre Sogukkanli kaskader (Turcja) -
Mark Southworth kaskader -
Roy Street kaskader -
Gabor Szeman kaskader -
Mens-Sana Tamakloe kaskader -
Rocky Taylor kaskader -
Arran Topham kaskader -
Vi-Dan Tran kaskader -
Sam Trimming kaskader -
Fatih Ugurlu koordynator kaskaderów (Turcja) -
Cuco Usín
kaskader
-
Rudolf Vrba
kaskader
-
Damien Walters kaskader -
Vincent Wang kaskader -
David Ware kaskader -
Calvin Warrington-Heasman kaskader -
Marlow Warrington-Mattei
kaskader
-
Reg Wayment kaskader -
Paul Weston kaskader -
Peter White koordynator kaskaderów (asystent) -
Alistair Whitton kaskader -
Martin Wilde kaskader -
Belle Williams kaskader -
Donna Williams kaskader -
Annabel Elizabeth Wood kaskader -
Ben Wright kaskader -
Liang Yang kaskader -
Cha-Lee Yoon kaskader -
Hussain Abdullah kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Arsha Aghdasi
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Mahsa Ahmadi kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Amir Badri kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Mustafa Beyter kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Kadir Calpan kaskader (niewymieniony w czołówce) -
David Cheung kierowca (niewymieniony w czołówce) -
Inci Demirbas kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Ümit Demirbas kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Halil Ibrahim Gezer kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Görkem Kün kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Julian London kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Morteza Mehdizadeh kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Alim Muzaffer kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Michel Quach kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Diz Sharpe kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Emre Ugantas kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Steve Barry księgowy (asystent) -
Dora Krolikowska kamerzysta (asystent) -
Paul Wheeldon kamerzysta (asystent) -
Rene Adefarasin kamerzysta (asystent) -
Susie Allnutt fotosista -
Adem Ayas elektryk (Turcja) -
Dennis Baldwin elektryk -
Mustafa Bayraktar elektryk (Turcja) -
George Bird elektryk -
Jasin Boland fotosista (druga ekipa) -
Pete Cavaciuti operator kamery -
Pete Cavaciuti operator steadicam -
Steve Costello elektryk -
David Cozens kamerzysta (asystent) -
Roger Deakins
operator kamery
7.3
Kevin Edland mistrz oświetlenia -
Mustafa Esin elektryk (Turcja) -
Frankie Ferrari kamerzysta (asystent) -
Colin Field elektryk -
Peter Field operator kamery -
Kevin Fitzpatrick elektryk -
Andy Gardiner elektryk -
David Glazier elektryk -
Matthew Hall elektryk -
Phill Hardy kamerzysta (asystent) -
Andy Harris kamerzysta (asystent) -
Simon Heck kamerzysta (asystent) -
Andy Hopkins mistrz oświetlenia -
Darren Howton elektryk -
Clive Jackson operator kamery -
Tony Jackson operator kamery -
Sacha Jones kamerzysta (asystent) -
John Jordan kamerzysta (asystent) -
Burak Kanbir operator kamery -
Eddie Knight oświetlenie (dodatkowy) -
Yasin Kose kamerzysta (asystent) -
Tolga Kutlar operator kamery (Turcja) -
Tobias Marshall kamerzysta (asystent) -
John McArthy elektryk -
Danny McGee elektryk -
Kenny Monger elektryk -
Rob Monger elektryk -
Karl Morgan operator kamery -
Dean Morrish kamerzysta (asystent) -
Julian Morson
operator kamery
-
Dave Moss elektryk -
Spencer Murray kamerzysta (asystent) -
Tanya Noble elektryk -
Gary Nolan elektryk -
Mike Parsons elektryk -
Ben Plant kamerzysta (asystent) -
Emmanuel Prévinaire operator kamery -
Simon Purdy elektryk -