Filmy dziecko, pies, relacja dziadek-wnuk

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dziecko, pies, relacja dziadek-wnuk. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Listy do M. 3

6,0
5,5
W Wigilię Bożego Narodzenia bohaterowie filmu przekonają się, czym jest miłość, wybaczenie i wiara w to, że okres świąteczny bywa pełen niespodzianek.
Tomasz ma 12 lat. Mieszka z dziadkiem, siostrą i ojcem, który zajmuje się końmi pana Baladora. Chłopak umie porozumiewać się ze zwierzętami; kocha przyrodę i dużo czasu spędza w lesie. Po okolicy krąży sokół odznaczony przez króla węgierskiego złotą plakietką, za uratowanie mu życia. Balador chce złapać owego ptaka. Tomasz postanawia pomóc sokolnikowi Baladora - Waganowi w złapaniu niezwykłego sokoła. Dzięki temu Wagan mógłby wrócić do łask swego pracodawcy po tym, jak zazdrosny o jego stanowisko Iwer knuje przeciwko niemu intrygę.
Niemiecki żołnierz otrzymuje awans, po czym wraz z całą rodziną musi przeprowadzić się na wieś. Jego najmłodsze dziecko, ośmioletni Bruno, ma problem z aklimatyzacją – brakuje mu przyjaciół do zabawy. Znudzony, pomimo zakazów ze strony matki, udaje się w kierunku farmy. Jednak miejsce to okazuje się obozem pracy dla Żydów. Chłopiec zapoznaje się przebywającym tam rówieśnikiem, nie zdając sobie sprawy, jak niebezpieczna może być ta przyjaźń.


Wypalony reżyser filmowy, nie ma już weny aby nakręcić kolejny film. Ucieka w świat fantazji przed przytłaczającym go otoczeniem.
Historia kilku dni z życia dwudziestu kilku osób, których łączy jedynie to, że mieszkają w Los Angeles. Altman kreśli tu obraz społeczeństwa lat dziewięćdziesiątych, czyniąc bohaterami filmu zwykłych ludzi z różnych warstw społecznych.
Akcja filmu toczy się we Włoszech. Poznajemy historię dwóch osób. Pierwszy z nich jest synem wieśniaka (Gerard Depardieu), drugi właściciela ziemskiego (Robert De Niro). Fabuła filmu skupia się na powstawaniu faszyzmu, reakcji wieśniaków popierających komunizm, oraz na tym, jak te zmiany wpływają na przeznaczenie tych dwóch mężczyzn.

Wałkonie

7,2
Trzeci film wyreżyserowany przez Federico Felliniego obrazuje historię pięciu przyjaciół, zbliżających się już do progu 30 lat. Żyją oni niezobowiązującym, "dziecięcym" życiem, wymigując się od poważnych obowiązków oraz pracy, od których preferują szwędanie się po nocach i grę w bilard. Wszystko zaczyna się jednak komplikować, kiedy Fausto (Franco Fabrizi) się żeni, a od Alberto (Alberto Sordi) odchodzi siostra zostawiając jego i matkę niemal bez środków do życia. Przyjaciele zdają sobie sprawę, że trzeba znaleźć pracę i zmierzyć się z "dorosłym" życiem. Nie okaże się to jednak proste.
Kwiatkowscy mają dwoje dzieci – córkę Majkę i syna Filipa. Pewnego dnia przez przypadek trafia do ich domu Romek, który na stałe przebywa w domu dziecka. Rodzina postanawia stworzyć dla niego dom zastępczy. To pociąga za sobą niespodziewane konsekwencje – wraz z Romkiem u Kwiatkowskich zamieszkają „bliźniaczki z wyboru” – Eliza i Zosia. Dom pełen dzieci zaczyna tętnić życiem w zupełnie nowy sposób.

Julia

6,9
Julia, samotna alkoholiczka nie ma dobrej passy. Sypiając z przypadkowo spotkanymi mężczyznami i upijając się do granic możliwości, czterdziestolatka stara się zapomnieć o problemach dnia codziennego. Co więcej, właśnie zwolniono ją z kolejnej pracy. Kiedy do kobiety z problemami zgłasza się sąsiadka w potrzebie, rozpoczyna się nieprzewidywalna intryga, której Julia nie zapomni do końca swojego życia. By jej sny się spełniły musi tylko porwać dziecko i odebrać okup w wysokości 2 milionów dolarów...
Serial komediowy o przeciętnej rodzinie należącej do klasy średniej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…