Filmy religia, modlitwa, chrześcijaństwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje religia, modlitwa, chrześcijaństwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zbliża się koniec XX wieku. Po dwóch tysiącach lat panowania Chrystusa zgodnie z przepowiednią na Ziemię ma zstąpić Szatan, który przybierze ludzką postać. Maya (Winona Ryder), nauczycielka języka francuskiego ze szkółki parafialnej, po pracy uczestniczy w egzorcyzmach, odprawianych przez miejscowego duchownego. Podczas jednego z obrzędów kobieta wpada na trop osoby, w którą ma wcielić się Antychryst. Jest to wzięty nowojorski pisarz, ateista i sceptyk Peter Kelson (Ben Chaplin). Maya musi przekonać tego chłodnego intelektualistę, że tylko on może powstrzymać nadchodzącą Apokalipsę...
Rycerz Antonius Block i jego giermek Jöns powracają z wyprawy krzyżowej. Podróżują przez ziemie zniszczone szalejącą zarazą, obserwują okrutne gwałty i pochody biczowników, spotykają przerażoną dziewczynę skazaną na śmierć za czary i rodzinę kuglarzy, która stanowi jedyną oazę szczęścia w tym straszliwym świecie. Block traktuje podróż jako drogę do poznania prawd ostatecznych. Ponieważ życie naokoło wydaje się pozbawione sensu, a Bóg milczy, rycerz gotów jest zapytać Śmierci. Ta decyduje się podjąć jego wyzwanie i zagrać z nim w szachy, na jednej szali kładąc tajemnicę wszechrzeczy, na drugiej - jego życie.

Życie Pi

7,1
Historia skupia się na Pi Patelu, nad wiek rozwiniętym synu pracownika zoo, którego rodzina decyduje się na przeprowadzkę z Indii do Kanady. Udaje im się załapać na frachtowiec, ale niestety, podczas podróży, statek się rozbija. Pi, jako jedyny ocalały człowiek, dryfuje po Pacyfiku w jednej łodzi ratunkowej razem z zebrą, hieną, orangutanem oraz tygrysem bengalskim. Wszyscy walczą o przetrwanie.


Dziennikarz śledczy, samozwańczy ateista dąży do obalenia istnienia Boga, po tym, jak jego żona została chrześcijanką.

Baraka

7,6
Z jednej strony jest to 96-minutowy dziennik z podróży, z innej - medytacja nad naszą planetą. Reżyser Ron Fricke jeździł z 70 mm kamerą po całym świecie, by uwieczniać obrazy ludzi i natury. Niektóre z nich są zwyczajne, jak ruch uliczny na Manhattanie, inne - niezwykłe, jak zaćmienie słońca, jeszcze inne - pełne rozpaczy - jak widok śmieciarzy pełzających niczym kraby po wysypisku śmieci w Kalkucie.
Obóz Jezusa jest zapisem pobytu młodych ewangelików na specjalnym obozie. Uczą się na nim jak żyć w zgodzie z Bogiem, czy jak walczyć z aborcją. Tworzy się z nich małą Armię Boga. Dzięki nim, przyszłość chrześcijaństwa ma być niezachwiana.
Rzymski żołnierz jest rozdarty między miłością do chrześcijanki a lojalnością wobec cesarza Nerona.
Mary Griffith to zdewociała chrześcijanka, która wychowuje swe dzieci w konserwatywnych naukach Kościoła Prezbiteriańskiego. Jednak, gdy jej syn Bobby zwierza się swojemu starszemu bratu, że może być gejem, życie całej rodziny drastycznie się zmienia, gdy o tym sekrecie dowiaduje się Mary. Kiedy ojciec oraz rodzeństwo Bobby'ego powoli oswajają się z myślą o jego homoseksualizmie, Mary uważa, że Bóg może wyleczyć go z tej "choroby" i przekonuje nastolatka by modlił się coraz mocniej i oddał się działalności kościelnej. Poszukujący matczynej aprobaty chłopak godzi się na wszystko, jednak brak akceptacji jego osoby ze względu na jego orientację seksualną sprawiają, że jest coraz bardziej przygnębiony i wyalienowany. Obwiniając się za bycie "wyrodnym" synem - popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary katalizatorem wielu przemian, a nawet kwestionowania własnej wiary...
Młody kierownik hotelu, Gavin (Charlie Hunnam), stoi na gzymsie wieżowca z zamiarem skończenia ze swoim życiem. Pomóc ma mu detektyw, Hollis (Terrence Howard), który został oddelegowany do rozmowy ze "skoczkiem". Mężczyźni szybko odkrywają, że być może to nie negocjator pomoże samobójcy, lecz Gavin pozwoli Holisowi odkryć utracony sens życia.
Kilkoro różnych, młodych ludzi spotyka się na obozie religijnym. Każdy jest inny i trafia tu z innego powodu. Alisa to pewna siebie, stroniąca od innych, niewierząca 15-latka, która traci swój pragmatyzm kiedy się zakochuje i zaczyna się przekonywać, że inni też mogą być interesujący, nawet jak mają inne zdanie. Jenna jest królową pszczół, która jest pewna, że obóz będzie jej królestwem. Zamiast bycia królową balu przyjdzie jej jednak się zmierzyć z kryzysem egzystencjalnym spowodowanym obawą o to, że poza szkołą może wcale nie będzie tak popularna i podziwiana. Panu to zamknięty w sobie 15-latek, który musi się przełamać i otworzyć na innych. Koledzy w końcu go poznają, a Panu odkryje kim jest naprawdę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…