Filmy obrońca, morderstwo, policja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje obrońca, morderstwo, policja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mickey Haller (Matthew McConaughey) jest prawnikiem, który broni przestępców, nie zważając na to, czy są winni, czy nie. Pewnego dnia jego klientem zostaje Louis Roulet (Ryan Phillippe), którego oskarżono o pobicie i próbę gwałtu prostytutki. Mimo wskazujących na jego winę dowodów twierdzi, że jest niewinny. Mike w poszukiwaniu udowodnienia jego niewinności odkrywa morderczą prawdę.
Badając sprawę dotyczącą morderstwa popełnionego na swoim przyjacielu, detektyw Sara Pezzini natyka się na starożytną rękawicę rycerską. Ta wtapia się w jej rękę i chroni przed śmiercią, zmieniając jej przeznaczenie. Jest to "Witchblade" - pradawna broń, która wzmacnia zmysły i przemienia się w razie potrzeby w miecz. Dysponując tak ogromnym zestawem mocy i własnym umysłem, "Witchblade" jest zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Sara musi poznać tajemnice rękawicy, by ją opanować, zanim sama stanie się jej narzędziem.
Zegarmistrz pewnego dnia dowiaduje się, że jego syn został mordercą.


Rok 1977. Roman Polański, który po sukcesie filmów Chinatown i Dziecko Rosemary ma u stóp cały filmowy świat, zostaje aresztowany w Los Angeles. Oskarża się go o uprawianie seksu z 13-letnią dziewczynką. Reżyser staje się ofiarą bezprecedensowego w dziejach Hollywood medialnego spektaklu. Brukowce oskarżają go o organizowanie satanistycznych orgii. Sędzia przed ogłoszeniem wyroku zwierza się znajomemu, że "da popalić temu polskiemu sukinsynowi". Polański ucieka ze Stanów w dniu ogłoszenia wyroku, łamiąc zasady zwolnienia warunkowego. Nie wraca tam już nigdy. Marina Zenovich poświęciła pięć lat życia na rozjaśnienie mroków tamtego procesu. Powstał film wyciągający na światło dzienne nieznane wcześniej fakty. Pojawiają się w nim ludzie, którzy nigdy dotąd nie wypowiadali się w tej sprawie. Dość szybko okazało się, że proces był skandaliczną mieszanką uprzedzeń, niepohamowanych ambicji i chęci zaspokojenia społecznej żądzy odwetu na przybyszu znikąd, który w kilka lat podbił Fabrykę Snów. Część amerykańskich mediów postrzegała Polańskiego jako "dziwacznego karła mówiącego ze śmiesznym akcentem". Podczas gdy dla europejskich dziennikarzy był wielkim artystą, który padł ofiarą purytańskiej moralności i hipokryzji, dla ich kolegów zza oceanu stał się obcym, któremu należało dać nauczkę. Reżyserka, umiejętnie wplatając w narrację fragmenty filmów Polańskiego, udowadnia, że ci, którzy go sądzili, brali fikcję za rzeczywistość.
Groźny przestępca, Frank White (Christopher Walken), po długoletnim pobycie w więzieniu postanawia odzyskać wpływy. Buńczucznie zapowiada przejęcie kontroli nad całym handlem narkotykami w Nowym Jorku, grożąc usunięciem każdego, kto stanie mu na drodze. Wraz ze swym murzyńskim gangiem stopniowo eliminuje kolejnych przeciwników zręcznie wymykając się policji. Wspomagając finansowo podupadający szpital dziecięcy zjednuje sobie przychylność biedniejszej części społeczeństwa, a lokalna prasa bulwarowa kreuje go wręcz na bohatera. Na drodze do zdobycia pełni władzy staje jednak równie nieustępliwy detektyw Bishop.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…