Filmy żołnierz, relacja ojciec-córka, rosja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, relacja ojciec-córka, rosja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Z niewyjaśnionych przyczyn ludzie zaczynają przemieniać się w bezmyślne potwory, które szybko opanowują świat. Pośrodku tej epidemii Gerry Lane, chcąc ocalić rodzinę, musi wyruszyć w niebezpieczną misję i odnaleźć przyczynę albo sposób na powstrzymanie plagi żywych trupów.
Adaptacja powieści Guntera Grassa. Trzyletni Oscar przestaje rosnąć w dniu przejęcia władzy przez partię Hitlera. Jego oczami śledzimy burzliwą historię Gdańska przed i po wybuchu wojny...
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...


Porywacze przejmują kontrolę nad samolotem, którym podróżuje amerykański prezydent James Marshall z rodziną. Terroryści grożą, że zabiją jego żonę i córkę, jeśli ten (Harrison Ford) nie spełni ich żądań. Prezydent, były żołnierz, na własną rękę próbuje się z nimi rozprawić. Początkowo udaje mu się wymykać terrorystom, lecz ich bezwzględny przywódca (Gary Oldman) grozi śmiercią zakładniczkom pierwszej damie (Wendy Crewson) i jej dwunastoletniej córce (Liesel Matthews). Domaga się wypuszczenia swojego towarzysza z jednego z rosyjskich więzień. Odznaczony medalem honoru prezydent Marshall przystąpi do ataku na pokładzie maszyny, podczas gdy wiceprezydent (Glenn Close) będzie w Białym Domu negocjowała z terrorystami i rosyjskim rządem.
Sophie Scholl – ostatnie dni to wstrząsający portret jednej z nielicznych bohaterek w historii Niemiec. Film pokazuje ostatnie sześć dni życia Sophie Scholl (17–22 lutego 1943) widziane jej własnymi oczami – oczami odważnej i pełnej energii młodej kobiety, która gotowa jest oddać życie za ideały Białej Róży. Organizacja ta, dzięki oporowi i protestom przeciwko nazistowskiemu reżimowi, stała się synonimem odwagi cywilnej i pokojowej walki z uciskiem i rządami przemocy.

Kola

7,3
Praga, 1989 r., ostatnie lata socjalizmu. Frantisek Louka (Zdeněk Svěrák), 55 letni wiolonczelista i lekkoduch, którego przed laty wyrzucono z filharmonii, zarabia na życie grą w domach pogrzebowych i kościołach. Maluje również złote litery na nagrobnych tablicach, ale i tak ciągle brakuje mu pieniędzy. Kiedy więc kolega proponuje mu zawarcie fikcyjnego małżeństwa z bogatą Rosjanką, Louka bez większych oporów zgadza się płatny ślub. Nadjeżdża, która okazuje się młoda i bardzo ładna, potrzebuje czeskiego obywatelstwa, by wyrwać się z kraju. Układ między dwojgiem ludzi jest więc prosty - Nadia dostanie upragniona obywatelstwo, Louka pieniądze. Później rozstaną się i każde pójdzie swoją drogą.
Film na podstawie światowego bestsellera Josefa Martina Bauera. Clemens Forell zostaje wzięty do niewoli i spędził 4 lata w obozie jenieckim na Syberii. Kiedy udaje mu się z niego uciec przemierza ponad 14 000 kilometrów w drodze do domu. Cała jego wyprawa trwa ponad 3 lata, a przez ten cały czas jest ścigany przez jednego z nadzorców obozu. Przemierza Syberię i Persję oraz Turcję, gdzie spotyka pomocnych ludzi. Do domu dociera po 9 latach tułaczki tuż przed Bożym Narodzeniem.
Nagrodzona trzema Oscarami ekranizacja słynnego musicali. Ubogi Tewie mleczarz mieszka wraz z żoną i pięcioma córkami w Anatewce, małej wiosce zagubionej gdzieś na rubieżach carskiej Rosji, Zdając sobie sprawę z nieuchronności nadchodzących przemian Tewie wadzi się z Bogiem w takt sławnej piosenki "Gdybym był bogaczem".
Słowa kluczowe

Proszę czekać…