Filmy pijaństwo, dziewczyna, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pijaństwo, dziewczyna, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Hallie mieszka z ojcem w Kalifornii, Annie natomiast z matką w Londynie, gdzie odebrała staranne angielskie wychowanie. Przypadek sprawia, że obie dziewczynki spotykają się na letnim obozie. Wydaje się, że nie mają ze sobą nic wspólnego ...oprócz wyglądu. Są identyczne i są bliźniaczkami rozdzielonymi przez rozwód rodziców wkrótce po urodzeniu. Zaskoczone niezwykłym odkryciem, siostry postanawiają na nowo połączyć rodzinę. W tym celu zamieniają się rolami - Hallie jedzie do Londynu, by poznać matkę, której nigdy nie widziała, a Annie wyrusza do Kalifornii na spotkanie z ojcem. Wszystko przebiega zgodnie z planem, dopóki Annie nie przekonuje się, że w życiu ojca pojawiła inna kobieta. Natychmiast wzywa na pomoc Hallie...
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.


Czternastoletnia Mattie Ross (Hailee Steinfeld) nie może pogodzić się ze śmiercią ojca i zrobi wszystko, żeby dopaść jego mordercę, którym jest tchórzliwy Tom Chaney (Josh Brolin). Dziewczyna zatrudnia do pomocy najtwardszego szeryfa w Stanach Zjednoczonych, "Roostera" Cogburna (Jeff Bridges). Mattie wyrusza z nim na poszukiwanie zbrodniarza. Przyłącza się do nich teksański ranger LaBoeuf (Matt Damon). Trop wiedzie ich na terytorium Indian, gdzie będą musieli się zmierzyć z nie lada wyzwaniami. Popisowe dzieło nagrodzonych czterema Oscarami braci Coenów (Fargo, To nie jest kraj dla starych ludzi), którego akcja osadzona jest na Dzikim Zachodzie. Perfekcyjnie zrealizowany obraz jest remakiem klasycznego filmu z 1969 roku, opartego na tak samo zatytułowanej powieści Charlesa Portisa. Produkcja ma w sobie dużo świeżości i jest połączeniem czarnej komedii z westernem. W swoich rolach bezbłędnie odnajdują się Jeff Bridges (Big Lebowski, Szalone serce) i młodziutka Hailee Steinfeld (Pitch Perfect 2, Gorzka siedemnastka). Oboje za stworzone przez siebie kreacje byli nominowani do Nagród Akademii. W obsadzie znaleźli się ponadto: laureat Oscara Matt Damon (Buntownik z wyboru), mistrz drugiego planu Josh Brolin (Obywatel Milk) oraz Barry Pepper (Szeregowiec Ryan). Obraz zdobył w sumie 10 nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film, reżyserię, scenariusz adaptowany i zdjęcia.

Camelot

6,2
Wraz ze śmiercią króla Uthera (Sebastian Koch) Brytanii zaczyna zagrażać widmo chaosu. Potężny czarodziej Merlin (Joseph Fiennes) widzi przyszłość królestwa w mrocznych barwach. Chcąc zapobiec kryzysowi przekazuje władzę impulsywnemu i szlachetnemu młodzieńcowi o imieniu Artur (Jamie Campbell Bower). Nikt o nim wcześniej nie słyszał, jednak okazuje się, że jest on prawowitym następcą tronu, synem zmarłego króla Uthera. Na to nie może pozwolić ambitna i bezwzględna przyrodnia siostra Artura, Morgan (Eva Green). Wykorzysta ona wszelkie możliwe siły - naturalne i ponadnaturalne - aby obalić młodego władcę. Przed Arturem czas próby.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.

Krzyżacy

7,1
W siedzibach rycerskich, na dworze królewskim Jadwigi i Władysława Jagiełły, w zamkach krzyżackich toczy się akcja filmowej adaptacji powieści historycznej Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”. Porywczy, powodowany młodzieńczą fantazją, rycerz Zbyszko z Bogdańca atakuje posłów krzyżackich. Spod katowskiego topora wybawia go Danuśka, córka Juranda z pogranicznego Spychowa, zdradziecko zaatakowanego przez Krzyżaków ze Szczytna. Dzieje miłości Danusi i Zbyszka oraz dramatu Juranda wieńczy zwycięska bitwa stoczona na polach Grunwaldu.
Młody ksiądz, mający przed sobą marne perspektywy, gdyż jest poważnie chory, przybywa do małego miasteczka, by objąć urząd proboszcza w skromnej parafii. Chce pomagać okolicznym mieszkańcom, niosąc im Słowo Boże. Szybko orientuję się jednak, iż parafianie nie darzą go zbytnią sympatią, nie za bardzo chcą się u niego spowiadać, ani nie mają do niego należytego szacunku. Ksiądz jest załamany takim obrotem sprawy. Dopiero rozmowy z przyjacielem, wikarym z sąsiedniego miasta, oraz zapisywane w osobistym dzienniku przemyślenia, dają mu siłę do działania...
Ziemowit przyłącza się do grupy, która chce obalić rządy okrutnego Popiela.
Film jest satyrą na wszystko co w latach 60 było modne w Stanach Zjednoczonych. Na celownik trafiają: LSD, religie wschodu, protesty antywojenne i hippisi. Główną bohaterką jest młoda kobieta, która poprzez udział w kilku nietypowych, a nawet dziwacznych eskapadach miłosnych z grupką równie nietypowych postaci, dąży do przebudzenia erotycznego, a także pełnej wolności od krępujących zasad poprzedniego pokolenia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…