Filmy prawa człowieka, lata 60.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje prawa człowieka, lata 60.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Główną bohaterką filmu jest Tracy Turnblad, gruba nastolatka z ubogiej rodziny, która marzy o karierze tanecznej. Dziewczyna ma wielkie wyczucie rytmu, a dzięki swojej pasji i wsparciu kochających rodziców Edny i Wolbura Turnbladów, udaje jej się osiągnąć cel, a przy okazji przezwyciężyć wszelkie niechęci, snobizmy i uprzedzenia społeczne.
Film pokazuje jak kościół katolicki w Irlandii prawie do końca XX wieku postępował z dziewczętami, które według duchownych zeszły na złą drogę. "Wyroki" wydawano odgórnie, a dziewczęta często skrzywdzone psychicznie na całe życie przez dane zdarzenie, za karę trafiały do piekła na ziemi. Nikt nigdy nie uderzył się w piersi i nie przeprosił tych kobiet za to, że w większości nie ze swojej winy przeszły gehennę, która miała być przebyta dla ich dobra.
Kontynuacja filmu Che - Rewolucja. Po zakończonej sukcesem rewolucji na Kubie, Che Guevara (Benicio Del Toro) w 1967 roku przybywa do Boliwii w celu dalszego wprowadzania myśli komunistycznej na świecie. Sława, jaką zdobył przywódca ruchu partyzanckiego, sprawia, że boliwijski rząd pragnie za wszelką cenę go powstrzymać.


Czarnoskóra Dorothy Dandridge wychodzi za mąż za tancerza Harolda. Mężczyzna niebawem ją opuszcza. Dziewczyna zostaje sama z upośledzoną córeczką Lynn. Wynajmuje opiekunkę i stara się zrobić karierę jako aktorka. Poznaje Earla Millsa, który zostaje jej menedżerem.

Ashe '68

0,0
Film opowiada o życiu Arthura Ashe'a, przełomowego mistrza tenisa i działacza na rzecz praw człowieka. Okazją jest 50-ta rocznica jego historycznego zwycięstwa w US Open w 1968 roku, roku, który zaznaczył jego pojawienie się jako postaci praw obywatelskich. Ashe stał się sławny dzięki przełamaniu barier rasowych w tenisie i wystąpieniu przeciwko uciskowi na całym świecie.

Malcolm X

6,6
Słowa kluczowe

Proszę czekać…