Filmy promieniowanie, laboratorium, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje promieniowanie, laboratorium, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Solaris

7,0
Solaris – planeta, która materializuje obraz tych, z kim nie jesteśmy w stanie się rozstać w swoich myślach, uczuciach, życzeniach, bez względu na to, jakiego rodzaju są to uczucia: czy to miłość, żal, czy poczucie winy. Solaris nie więzi, ale i nie wypuszcza swoich gości, wciela jedynie w życie to, z czym nigdy nie będzie się w stanie rozstać. W dużej mierze film stanowi połączenie fantastyki z rozmyślaniami o kosmosie, Ziemi, człowieku, sumieniu, życiu, śmierci i odpowiedzialności przed przyszłością.
Tobey Maguire powraca jako układny i łagodny Peter Parker, który zdecydował się przyjąć na siebie obowiązki Spider-Mana, Człowieka-Pająka o nadzwyczajnych umiejętnościach. Jest to zarówno dar jak i przekleństwo Petera. Prowadzenie podwójnego życia ma destrukcyjny wpływ na jego prywatne relacje z najbliższymi. Chce nawet porzucić maskę super bohatera i wyznać miłość swej ukochanej Mary Jane (Kirsten Dunst). Czeka go jednak kolejne wyzwanie. Musi stawić czoła demonicznemu Dr Otto Octopusowi (Alfred Molina (I)), który zagraża miastu.

Solaris

6,1
Chris Kelvin jest psychologiem, który ma zbadać przyczyny zagadkowych zachowań niewielkiej grupy naukowców na pokładzie stacji kosmicznej orbitującej wokół tajemniczej, niezbadanej planety Solaris. Wszystko wskazuje na to, że Solaris wywiera niezwykły wpływ na ludzi, oferując szansę zmiany przeszłości, a jednocześnie wywołując u nich objawy niebezpiecznej paranoi.


Pod koniec stulecia Pierre Curie (Charles Berling) spędzał spokojne i pracowite dni w swoim laboratorium w Wyższej Szkole Fizyki i Chemii w Paryżu, w towarzystwie swojego kolegi Gustave'a Bémonta (Christian Charmetant). Dyrektor szkoły pan Schutz (Philippe Noiret), mający obsesję na punkcie zaszczytów, próbuje wszelkimi sposobami wyłudzać od niego informacje prasowe mające na celu zrobienie dobrego wrażenia na członkach Akademii Nauk, w celu uzyskania prestiżowych Palm Akademickich. Ostatnie odkrycie Schutza poprawiające wydajność laboratorium: polska studentka Marie Skłodowska (Isabelle Huppert), którą Pierre Curie jest zmuszony zaakceptować. Marie zrobi z tego nieśmiałego, powściągliwego człowieka - uczciwego badacza. Zanim jeszcze zorientuje się, co się z nim dzieje, Pierre widzi, jak jego laboratorium zamienia się w kuchnię, w której gotuje się słowiańskie potrawy, gdzie robi się dynamit dla polskich bojowników i gdzie maceruje wódka z ziołami o równie wybuchowych walorach. Po tych wybrykach z przeszłości, Pierre odkrywa w Marie wielkie zdolności naukowe. Aby spełnić wymagania Schutza, jak i podjąć najśmielsze wyzwania, jakie stawia przed nimi nauka ich czasów, Pierre i Marie zabiorą się do zadania: kolejno radioaktywność, rad, a po drodze bardzo wielka miłość.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…