Filmy nagroda, fotografia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje nagroda, fotografia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bodyguard

7,3
W swoim spektakularnym debiucie filmowym Whitney Houston wciela się w postać wielkiej gwiazdy estrady i filmu, Rachel Marron, która jest właśnie u szczytu sławy. Fani chcą ją oglądać. Chcą jej słuchać. Dotykać. Jest wśród nich także jeden, który chce ją zabić. Dlatego Rachel potrzebuje pomocy profesjonalisty - ochroniarza Franka Farmera. Farmer to zawodowiec, który nigdy nie zaniedbuje swoich obowiązków, zawsze nad wszystkim panuje. Nie podoba się to Rachel, która do tej pory sama kontrolowała swoje życie. Oboje chcą być górą. Oboje nie chcą się zakochać.
Zostaje zamordowana milionerka z Monte Carlo. Trzy amerykańskie pary na wakacjach są zamieszane w tą sprawę.
Film pokazuje upór, zdecydowanie i pomysłowość małego chłopca, który popełnił błąd i z całych sił stara się go naprawić. Musi także uważać, aby zgubienie butów siostry nie wyszło na jaw. Rodzice chłopca są biedni, mają trójkę dzieci i ledwo wiążą koniec z końcem - nieprzewidywany wydatek nie wchodzi w grę. Chłopiec postanawia zająć trzecie miejsce w międzyszkolnych biegach, aby wygrać buty. Los płata mu figla i Ali wygrywa bieg.


W 1939 roku Joan Crawford jest jedną z największych hollywoodzkich gwiazd. Jednak nie czuje się szczęśliwa. Mówi swojemu partnerowi, prawnikowi Gregowi Savittowi, że czuje się samotnie mieszkając w wielkiej posiadłości w Brentwood jedynie ze swoją sekretarką i gosposią. Ten aranżuje dla niej adopcję małej dziewczynki, której aktorka nadaje imię Christina. Film powstał na podstawie biografii hollywoodzkiej aktorki, którą napisała jej adoptowana córka.
Jesień 1981, Katowice. Tomasz, pracownik elektrociepłowni, zostaje wysłany przez swego zwierzchnika na wiec Solidarności, aby szpiegować z ramienia PZPR. Zgadza się bez oporów – jako chłop z pochodzenia źle się czuje wśród miejskiego proletariatu. Rozmiar demonstracji oraz religijne i patriotyczne pieśni sprawiają, że Tomasz daje się ponieść nastrojowi chwili. Nieświadomie sam zaczyna śpiewać. Pojawiają się oddziały milicji. Manifestujący uciekają. Wskutek zbiegu okoliczności Tomasz staje się obiektem nieustających prześladowań.
Malarz Michel Bouflette (René Lefèvre) wygrywa milion franków na loterii i wkłada szczęśliwy los do marynarki, którą ktoś mu kradnie.
Rok 1977. Roman Polański, który po sukcesie filmów Chinatown i Dziecko Rosemary ma u stóp cały filmowy świat, zostaje aresztowany w Los Angeles. Oskarża się go o uprawianie seksu z 13-letnią dziewczynką. Reżyser staje się ofiarą bezprecedensowego w dziejach Hollywood medialnego spektaklu. Brukowce oskarżają go o organizowanie satanistycznych orgii. Sędzia przed ogłoszeniem wyroku zwierza się znajomemu, że "da popalić temu polskiemu sukinsynowi". Polański ucieka ze Stanów w dniu ogłoszenia wyroku, łamiąc zasady zwolnienia warunkowego. Nie wraca tam już nigdy. Marina Zenovich poświęciła pięć lat życia na rozjaśnienie mroków tamtego procesu. Powstał film wyciągający na światło dzienne nieznane wcześniej fakty. Pojawiają się w nim ludzie, którzy nigdy dotąd nie wypowiadali się w tej sprawie. Dość szybko okazało się, że proces był skandaliczną mieszanką uprzedzeń, niepohamowanych ambicji i chęci zaspokojenia społecznej żądzy odwetu na przybyszu znikąd, który w kilka lat podbił Fabrykę Snów. Część amerykańskich mediów postrzegała Polańskiego jako "dziwacznego karła mówiącego ze śmiesznym akcentem". Podczas gdy dla europejskich dziennikarzy był wielkim artystą, który padł ofiarą purytańskiej moralności i hipokryzji, dla ich kolegów zza oceanu stał się obcym, któremu należało dać nauczkę. Reżyserka, umiejętnie wplatając w narrację fragmenty filmów Polańskiego, udowadnia, że ci, którzy go sądzili, brali fikcję za rzeczywistość.
Francja, 1912 rok. Horty (Olivier Martinez) wygrywa coroczną próbę sił organizowaną przez właściciela odlewni. Nagrodą jest wyjazd do Southampton, gdzie zobaczyć można wypływającego w swoją pierwszą podróż Titanica. Horty wyjeżdża zostawiając swoją żonę Zoe (Romane Bohringer), wokół której zaloty czyni jego szef Simeon. W Southampton Horty spotyka Marie (Aitana Sanchez Gijon), pokojówkę na mającym jutro wypłynąć Titanicu. Wszystkie miejsca w hotelach są już zajęte i Marie rozpaczliwie poszukuje jakiegoś kąta, aby móc się w nim zatrzymać na tę noc. Horty zgadza się odstąpić jej swoje łóżko. Kiedy budzi się następnego ranka, jej już nie ma. Titanic odpłynął a Horty rusza w powrotną drogę. Ma ze sobą zdjęcie Marie....
Słowa kluczowe

Proszę czekać…