"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Warner Bros tworzy DC Entertainment 0

Po przejęciu przez Disney’a firmy Marvel, Warner Bros postanowił przyśpieszyć pracę nad wchłonięciem wydawnictwa DC Comics. Mimo tego, iż planowano to od dłuższego czasu zdecydowano się na to teraz, aby móc lepiej konkurować ze zdobywającym coraz większe znaczenie przedsiębiorstwem Disney’a. Teraz powstanie całkowicie nowe przedsiębiorstwo – DC Entertainment.

Logo firmy DC Comics

Efektem całkowitego wchłonięcia firmy DC Comics przez Warner Bros jest powstanie spółki zależnej – DC Entertainment. Jej szefową została Diane Nelson, która dotychczas zajmowała się nadzorowaniem prac studia przy serii Harry Potter. Głównym celem nowego przedsiębiorstwa jest dostarczenie rozrywki na wielu płaszczyznach z wykorzystaniem świata DC Comics. I tak nowa firma będzie tworzyć jednocześnie superprodukcje kinowe, seriale telewizyjne, gry komputerowe i gadżety. Dzięki temu będzie można dużo więcej zarabiać.

Szefowie Warner Bros w specjalnym oświadczeniu podkreślają, iż nie należy ich decyzji łączyć z przejęciem Marvel Comics przez The Walt Disney Company. DC Comics już od kilku lat formalnie należy do Warner Bros i planowano zmianę sposobu jego funkcjonowania.

Nowa firma DC Entertainment skupiać się obecnie będzie przede wszystkim na ekranizacjach: Jonah Hex, The Losers, The Green Lantern, Batman 3, Lobo oraz kilku serialowych produkcjach animowanych (w tym Batman: The Brave and the Bold, który oglądać będzie można w Cartoon Network).

Superbohaterowie świata DC ComicsSuperbohaterowie świata DC Comics

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…