Ostatni film Luca Bessona! 0

Reżyser Luc Besson oświadczył, że film, nad którym teraz pracuje będzie jego ostatnim.

47-letni francuski reżyser Luc Besson oznajmił, że film Artur i Minimki będzie jego ostatnim. Premiera zapowiedziana jest na 13 grudzień bieżącego roku. Fabuła filmu przedstawia się następująco: młody Artur staje do walki z przedsiębiorcą, który pragnie zagarnąć piękny dom, należący do babci chłopca. Nie będzie to jednak takie łatwe zadanie, aby mu w tym przeszkodzić, lecz Artur może liczyć na pomoc Minimków. Dziadek chłopca, który zaginął w dzwinych okolicznościach, zostawił mu bowiem księgę ze wskazówką jak trafić do niezwykłej krainy malutkich stworków.

Luc Besson/sineport.comLuc Besson/sineport.com

Artur i Minimki będzie już dziesiątym z kolei filmem wyreżyserowanym przez Bessona i ostatnim. – To są moje malutkie dzieci. Kocham je wszystkie i jestem bardzo zadowolony z tego, że zakończyłem ten cykl. To już koniec. – mówi reżyser.

Luc Besson ma już na swoim koncie wiele wspaniałych produkcji takich jak Piąty element, Leon zawodowiec, Joanna D'Arc, Metro, Wielki błękit czy Angel-A.

Kadr z filmu Piąty element 1997Kadr z filmu Piąty element 1997 Kadr z filmu Angel-A 2005Kadr z filmu Angel-A 2005

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Anonimowy

Pytanie, kończy z reżyserią, czy w ogóle z kinem? Bo od kilku ładnych lat angażuje się w tak doskonałe filmy, że mógłby sobie w ogóle darować.

Proszę czekać…