6 Tydzień kina hiszpańskiego 0

Hiszpańskie kino dla koneserów

6 Tydzień kina hiszpańskiego 23 marca – 9 kwietnia 2006r

Jest to cykliczne wydarzenie ogólnokrajowe, którego głównym celem jest prezentacja dokonań hiszpańskich filmowców polskiej publiczności. Podczas imprezy pokazane będą najnowsze hiszpańskie filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe. Organizatorzy zapowiedzieli także pokazy specjalne klasycznych twórców hiszpańskich, a także pokazy dla szkół, spotkania widzów z filmowcami i dyskusje z udziałem znawców kultury hiszpańskiej.

Gdzie możecie zobaczyc te filmy?


23.03 – 30.03 – Warszawa – kina Muranów i Rejs
27.03 – 02.04 – Kraków – kino Pod Baranami
29.03 – 04.04 – Wrocław – kino Warszawa
31.03 – 06.04 – Łódź – kino Charlie
03.04 – 09.04 – Poznań – kino Pałacowe

www.manana.plwww.manana.pl

Podczas 6 Tygodnia kina hiszpańskiego będziecie mieli okazje zobaczyc m.in:

FRAGIL – film Juanma Bajo Ulloa przedstawia historię młodej dziewczyny wychowanej w magicznej dolinie górskiej, która szuka wymarzonej, idealnej miłości. Jedyne co wie o miłości, to niewinny pocałunek z kolega, kiedy jeszcze byli dziećmi. Po śmierci ojca dziewczyna postanawia odnaleźć swoją drugą połowę. Opuszcza bajkową dolinę i wyrusza w świat. Tutaj następuje brutalne zderzenie z rzeczywistościa…

HORMIGAS EN LA BOCA – film Mariano Barroso doskonale odtwarza atmosferę przedrewolucyjnej Hawany lat 50. Dzięki Martinowi, który po latach nieobecności szuka swojej ukochanej, odkrywamy fascynujący świat kasyn, wielkich gwiazd muzyki i gangsterów.

AMOR IDIOTA – film uznanego na całym świecie katalońskiego mistrza Venturę Ponsa, któryopowiada historię szaleńczej miłości młodego, cynicznego intelektualisty do przypadkowo spotkanej instalatorki ulicznych reklam.

CRIMEN FERPECTO – opowieść o absurdalnych z pozoru przygodach Rafaela, sprzedawcy w wielkim domu towarowym, który przypadkiem zabija nowego szefa działu. Świadkiem morderstwa jest najbrzydsza z wszystkich pracownic, która od tej pory szantażuje przystojniaka, by zmusić go do małżeństwa.

SOLDADOS DE SALAMINA – historia rozstrzelania pisarza-falangisty w ostatnich dniach wojny domowej.

Podczas pokazu klasycznych arcydzieł kina hiszpańskiego zaprezentowany będzie KAT ( EL VERDUGO ) Luisa Garcíi Berlangi . To tragikomiczna historia przedsiębiorcy pogrzebowego, który po ślubie z córką byłego kata, zostaje zmuszony do objęcia schedy po teściu. Film otrzymał nagrodę FIPRESCI na MFF w Wenecji w roku 1963.

Organizatorami tygodnia kina hiszpańskiego są: Ambasada Hiszpanii i Instytut Cervantesa we współpracy z Agencją Promocji Manana.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…