http://vimeo.com/mironkundzicz

Oscarowa współpraca 0

Reese Witherspoon tegoroczna laureatka Oscara za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie Spacer po linie zagra w nowym filmie Gavina Hooda, zdobywcy tegorocznego Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Projekt będzie nosić nazwę Rendition, a produkcją zajmie się New Line Cinema.

Będzie to Hollywoodzki debiut Hooda, którego Tsotsi stał się pierwszym filmem z Afryki, który zdobył Oscara. Scenariusz, który napisze debiutantka Kelley Sane, będzie opowiadał o analityku CIA w Kairze, którego życie zawiśnie na włosku po tym, jak będzie światkiem przesłuchiwania pewnego cudzoziemca przez Egipską tajną policję. Witherspoon (Szkoła uwodzenia) zagra żonę Amerykanina, pochodzącą z Egiptu Isabella El-Ibrahim, która jest inżynierem chemicznym. Jej rodzina emigrowała do USA w 1980 roku, lecz po atakach z 11 września musiała uciekać do krajów trzeciego świata, ponieważ zaczęła być prześladowana.

Reese Witherspoon w filmie Legalna Blondynka 2 2003Reese Witherspoon w filmie Legalna Blondynka 2 2003

Produkcja ma się rozpocząć pod koniec listopada. Zdjęcia będą kręcone w Los Angeles, Waszyngtonie, Maroku, oraz Cape Town i zakończą się na początku 2007 roku. Przypuszcza się, że Rendition będzie głównym kandydatem New Line do Oscara w przyszłym roku, ponieważ jego premiera planowana jest na listopad albo grudzień 2007 roku.

Obecnie aktorka promuje swój nowy obraz Penelope, który jest komedią fantasy. Oprócz Reese, która jest producentką filmu, grają w nim Christina Ricci (Pokolenie P) i James McAvoy (Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa). Aktualnie projekt jest pokazywany na festiwalach i szuka dystrybutora w USA.

Należy też nadmienić, że Gavin Hood był reżyserem W pustyni i w puszczy.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…