http://vimeo.com/mironkundzicz

Volver hiszpańskim kandydatem do Oscara 0

The Academy of Arts and Cinematographic Sciences podała, że Volver, nowy projekt Pedro Almodóvara, został wybrany hiszpańskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. W tym roku ceremonia Oscarów odbędzie się po raz 79. Film wygrał rywalizację z innymi hitami w Hiszpanii Alatriste i Salvador. Będzie to już kolejna walka reżysera o tą prestiżową nagrodę.

Almodóvar zdobył do tej pory dwa Oscary. W 2000 roku w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny tryumfował Wszystko o mojej matce, a w 2003 roku w kategorii Najlepszy Scenariusz wygrał Porozmawiaj z nią. Reżyser kilka tygodni temu promował swoje nowe dzieło w Hollywood i był to udany powrót.

Pedro Almodóvar / polizeros.comPedro Almodóvar / polizeros.com

Dystrybucją obrazu rozpocznie się w USA trzeciego listopada. Zajmie się nią Sony Pictures. Wcześniej był pokazywany w Stanach na Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku, oraz na Festiwalu Filmowym w Hollywood, gdzie odtwórczyni głównej roli, Penelope Cruz, zdobyła nagrodę dla Najlepszej Aktorki. Już po tych pokazach mówiło się, że Volver to potencjalny zwycięzca.

Do tej pory film zarobił w Hiszpanii 10 milionów Euro. Prawa do jego dystrybucji kupiło ponad dwadzieścia krajów. Zdobył również parę nagród jak na przykład Nagrodę FIPRESCI dla producenta Agust?na Almodóvara, brata Pedro, na 54. Festiwalu Filmowym w San Sebastian.

Fabuła filmu przedstawia się następująco:

Raimunda (Penélope Cruz) jest żoną bezrobotnego mężczyzny (Antonio de la Torre) i matką nastoletniej dziewczyny (Yohana Cobo). Jej rozwiedziona siostra Sole (Lola Due?as) prowadzi nielegalny salon fryzjerski. Kobiety muszą borykać się z codziennością, nadmiarem obowiązków i osobistymi problemami. Całość komplikuje pojawienie się ich matki (Carmen Maura), która parę lat wcześniej zginęła wraz z mężem w zagadkowym pożarze. Kobiety, których losy wiąże pewna mroczna tajemnica z przeszłości próbują wyjaśnić swoje sprawy w rytmie ognistego tanga Volver.

Myś lę, że nowy obraz Almodóvara ma duże szanse w walce o Oscara.

Kadr z filmu Volver 2006Kadr z filmu Volver 2006 Kadr z filmu Volver 2006Kadr z filmu Volver 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

majron

troche to dla mnie dziwne bo to jest owiele wygodniejsze :) no ale skoro tak mowicie to ok :)

A ja w sprawie technicznej (skoro Grzegorz B. tego nie dopilnował :P). Proszę o to by linki wewnętrzne w serwisie nie otwierały się w nowym oknie.

np:
link do onetu powinien otwierać się w nowym oknie
link do Pedro Almodóvar który to jest u nas na stronie powinien otwierać się w tym samym oknie.

majron

ogladalem i polecam bo naprawde warto :) almodovar inny ale ciagle w dobrym stylu :)

k4c5er

Czy ktoś oglądał ten film już :) ? Jeżeli tak to jakie wrażenia są ?

majron

wszyscy kandydaci jeszcze nie sa znani :) a recenzji volvera jest wszedzie pelno wiec mozna sobie poczytac :)

Proszę czekać…