Om Puri w filmie o rozpustnym Kongresmenie 0

Gwiazda Bollywoodu Om Puri dołączył do obsady dramatu Charlie Wilson's War, w którym w rolach głównych zagrają Tom Hanks i Julia Roberts. Głównym bohaterem jest kontrowersyjny kongresman z Teksasu, który dzięki zamiłowaniu do kobiet i alkoholu dorobił się przezwiska Good Time Charlie. Jego kariera zawisła na włosku na początku lat 80., kiedy został przyłapany w Las Vegas na kąpieli z dwiema odurzonymi kokainą tancerkami.

Udało mu się jednak jakoś przetrwać skandal i skończył nadzorując z powodzeniem jedną z tajnych akcji CIA, podczas której wspierano afgańskich mudżahedinów, walczących ze Związkiem Radzieckim.Phillip Seymour Hoffman zagra agenta FBI. Amy Adams asystentkę Wilsona a Om Puri generała Zia-ul-Haq, przywódcę Pakistanu.

Mike Nichols stanie za kamerą. Autorem scenariusza jest Aaron Sorkin, twórca serialu Prezydencki poker. Podstawą dla filmu jest książka George'a Crile'a. Produkcją zajmują się Hanks i Gary Goetzman z ramienia swojego studia Playtone. Obraz powstanie dla wytwórni Universal Pictures. Zdjęcia ruszają w połowie października w Maroku.

Om Puri spotkał się już z Mikiem Nicholsem na planie obrazu Wilk. Zagrał także w filmach Kodeks 46, Opiekun czy Gandhi.

megafon.pl

Om Puri - kadr z filmu / www.kalpana.itOm Puri - kadr z filmu / www.kalpana.it

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…