Watykańskie media krytykują Avatara 2

Watykańskie media ostro zaatakowały najnowszy film Jamesa Camerona pod tytułem Avatar. "To technologia bez emocji" – ocenia Radio Watykańskie i L`Osservatore Romano. Według nich film nie ma najmniejszych szans przejść do historii kina.

Avatar

Media watykańskie podkreślają ogromne koszty i najnowsze efekty specjalne, dodając, że za nimi nic się nie kryje. Recenzje opublikowano w związku z włoską premierą, która ma miejsce 15 stycznia.

Podkreślają, że film praktycznie jest wyprany z emocji.

Według "L’Osservatore Romano" obraz jest "fascynujący", lecz pozbawiony jakiejkolwiek głębi. Radio Watykańskie natomiast twierdzi, że Cameron "zręcznie wyżyma wszystkie pseudodoktryny, które sprawiają, że ekologia to religia tego tysiąclecia". Zarzucają również sentymentalizm.

Czy wbrew opiniom widzów, którzy podkreślają magię tego filmu i niesamowite emocje, media watykańskie mają słuszność? Co o tym sądzicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 13

Pawelllllllllll

Niech te stare dziadki najpierw obejrzą ten film a potem wyrażają swoje opinie albo niech przetrą swoje zakurzone okulary. Zajmują się tym co nie trzeba czyli zamiast krytykować tych którzy atakują kościół oni krytykują filmy które nie niosą żadnego złego przesłania niem tu sex ani brutalnych scen no chyba że obrona przyrody jest grzechem w świetle kościoła . Mam znajomych w środowisku księży i nie podzielają tych bredni które wypisuje Watykańska prasa na temat tego filmu . Osobiście uważam ten fil za arcydzieło kina i czekam z niecierpliwością czekam na dwójkę mam nadzieję że będzie tak dobra jak jedynka i że Hollywoodu zacznie kręcić takie filmy częściej niż 32 czyli od Gwiezdnych wojen

JohnnyDepp

ale to jest recenzja tego filmu ! a nie ekskomuniki tego filmu !! czytajmu miedzy wierszami miejmy tolerancje ,kazdy moze mówić co chce , jeśli na prezydenta RP mozna wyzywac w TV , jesli apostołów mozna wyzywac od cpunów , Jeśli mozna palić biblie na koncercie! to tez mozna skromnie zrecenzować film avatar ,moze ktos nie oczekiwał tego co Cameron zrobił .period

Adam_Siennica

No tak, ale L’Osservatore jak i Radio Watykańskie są to "WATYKAŃSKIE MEDIA" i dlatego się o tym pisze.

JohnnyDepp

czemu nie ma niusa o nowym box office w USA !!!!!!!!!!!!!?????????
po sie zaloguje na stopklatce do jasnej ciasnej ale i tak imdb najlepszy
AVATAR

JohnnyDepp

Ta informacja jest błędna i przepisana chyba z pudelka !!
“L’Osservatore Romano poprostu powiedziął swoja recenzje filmu !! to samo było z harrym potterem i Compasem !!! To nie ma nic wspólnego z kościołem tylko zwyczajna krytyka kogos komu sie film nie podobał albo oczekiwał czegos innego !!
NIe dawajcie takich niusów bo portal bedzie przypominał pudelka.!!!! powinniscie sie brzydzic tania sensacja i takimi niusami co podzielą tylko opinie i fanów.

Proszę czekać…