"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

BO ŚWIAT: Avatar rządzi 1

To już 11 tydzień królowania na liście Box Office Świat przez film Jamesa Camerona pt. Avatar. W miniony weekend produkcja ta zarobiła kolejne 36,1 mln $. Łącznie zyski z wyświetlania w kinach poza USA wynoszą już rekordową kwotę 1,844 mld $. Niestety wiele wskazuje na to, iż nie zdoła przebić granicy 2,0 mld $. Niemniej jednak długo pewnie przyjdzie nam czekać, aż ktoś zdoła pobić ten rekord.

Kadr z filmu Avatar (2009)

Pozycję drugą w miniony weekend zdobyły dwa tytuły. Otóż nieczęsto się zdarza, iż dwa filmy zarobią tyle samo. Tym razem do tego doszło – Wyspa tajemnic i Percy Jackson i bogowie olimpijscy zarobiły po 19 mln $. To całkiem przyzwoity wynik. Obraz Martina Scorsese zdołała dotychczas zarobił 34 mln $. Z kolei film Chrisa Columbusa zarobił jak na razie 95,4 mln $.

Miejsce czwarte w zestawieniu Box Office Świat zajmuje komedia romantyczna pt. Walentynki. Amerykański hit tegoroczny zarobił 10,4 mln $, przez co jego łączne wyniki z wyświetlania w kinach poza USA wynoszą już 87,4 mln $. Trzeba przyznać, że to całkiem niezły rezultat.

Natomiast piąte miejsce zdołała zdobyć klasyczna animacja studia Disney’a pt. Księżniczka i żaba. Obraz ten zarobił w miniony weekend 7,7 mln $, łączne przychody wynoszą już 143 mln $.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…