Czy Chef zniknie z serialu? 0

Zła wiadomość dla fanów South Park’u. Isaac Hayes użyczający głosu Chef’owi odchodzi. Aktor twierdzi, że nowe odcinki w obraźliwy sposób poruszają tematy religijne. Matt Stone uważa, że wynika to z tego, że Isaac Hayes został członkiem kościoła scjentologicznego.

W ramach ciekawostki Kościół Scjentologiczny założył w 1954 roku w Kalifornii Lafayett Ron Hubbard (1911-1986), autora powieści fantastycznych. Częścią ruchu scjentologicznego są opowieści Hubbard, jak np. ta która mówi, że 75 mln lat temu 76 planet, wśród których znalazła się Ziemia, dostało się pod panowanie niejakiego Xenu lub Xemu i jego ludzi. Żyjące na tych planetach istoty zostały najpierw podstępnie uwięzione, a następnie zakażone religią, zboczeniami seksualnymi i innymi perwersjami. Według innej ze scjentologicznych opowieści, tetany po śmierci cielesnej powłoki wędrują na Wenus, gdzie karmione są fałszywą wiedzą o swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Następnie zrzucane są w kapsule na Ziemię i muszą sobie radzić same, szukając odpowiedniej powłoki cielesnej. (źródło: racjonalista.pl)

ChefChef

Isaac Hayes jest kolejna gwiazdą należącą do Kościoła Scjentologicznego. Wśród członków kościoła uznawanego za sektę są już: Shirley MacLaine, Tom Cruise oraz Bruce Willis. Kościół liczy ok. 100 tys. członków, ale scjentologowie twierdzą, że jest ich ponad 2 mln.

Co do filmu premiera pierwszego odcinka 10 sezonu odbędzie się w USA 22 marca. Matt Stone i Trey Parker mają kontrakt na kolejne 3 sezony, czyli 182 odcinki, które będą emitowane aż do 2008.

Serial słynie z żartów na temat chrześcijan, muzułmanów, mormonów i żydów. Czy zamieszki spowodowane publikacją karykatury Mahometa powinny mieć wpływ na ocenę serialu? Gdzie kończy się wolność słowa?

- Jest w tym świecie miejsce na satyrę, ale satyra się kończy, a zastępują ją nietolerancja i bigoteria wobec przekonań religijnych – czytamy w oświadczeniu muzyka. – Nie mogę dalej wspierać programu, który nie szanuje przekonań i praktyk innych ludzi.

Czy razem z głosem Isaaca Hayes’a zniknie z serialu postać kucharza okaże się wkrótce. Znając pomysłowość twórców serialu możemy spodziewać się zaskakujących rozwiązań.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…